ANASAYFA
23 Ağustos 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Haberin Yayın Tarihi: 29-04-2019 05:41
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİRNE İCRA DAİRESİ

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2018/809 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 1780 Ada, 5 Parsel, KAVGAZ Mahalle/Köy, 3 kat 8 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Tapu Kaydı : Edirne İli, Merkez İlçe, Kavgaz Mahallesinde bulunan ve tapunun 1780 ada 5 parsel numarasında 4.350,12 m2 yüzölçümlü Altı bloklu betonarme bina vasıflı taşınmazın üzerinde bulunan, B Blok 3.normal kat 8 nolu Mesken niteliğindeki bağımsız bölüm, 1/81 arsa paylı olarak tam hisseli olarak borçlu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu: İncelemeye konu ana taşınmaz Edirne Belediyesi İmar Durum bürosundan alınan bilgide konu taşınmaz? 06/10/1994 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Edirne Uygulama İmar Planında Blok nizam, h: 18,50/ 6 kat, Emsal:1,75 konut olacak şekilde yapılaşma koşullarının olduğu bölge içinde kaldığı anlaşılmıştır.
Taşınmazın Cinsi : Mesken
Bina Yaşı : 24
Brüt ve net alanı : Brüt alanı 151,00m2 - Net alanı 132,00m2
Borçlu hissesi : TAM
Yapı Ruhsatı : 02/12/1994 tarih ve 480 sayılı
Mevcut Lokasyonu: Bahse konu taşınmazın yakın çevresinde bodrum+zemin+4 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Konu taşınmaz Esentepe de bulunan alış-veriş bölgesine 50mt mesafede yer almaktadır. Ulaşım yönünden şehir içi minibüsler ve özel araçlarla kolay erişim mesafesindedir. Taşınmaz; Esentepe Camisi ve Araz Cafe gibi sosyal donatı alanları vardır.
İnceleme: İncelemeye konu taşınmaz bodrum+zemin+5 normal katlı betonarme binanın 4.normal katında yer almaktadır. Konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo-wc, hol ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 151 m2 brüt alanlıdır. Taşınmazın yerinde yapılan incelemesinde giriş kapısı çelik kapı ve iç oda kapıları ahşap doğrama, pencereler pvc doğramadır. Islak hacimlerde fayans kaplama olup diğer hacimlerde parke kaplamadır. Duvarlar ıslak hacimlerde fayans kaplama olup diğer hacimlerde saten boyalıdır. Tavanlar tavan boyalı ve kartonpiyerlidir. Taşınmazın mutfak hacminde dolap ve tezgâh mevcut olup banyo hacminde vitrifiyeler mevcuttur. Taşınmazda ısınma sistemi olarak doğalgaz kombili sistem kullanılmaktadır. Ana taşınmazın dış cephesinin ısı yalıtımı yapılmış ve binada asansör olduğu görülmüştür. 24 yaşındaki bina 3/B yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Fatih Mah. Ümran Akkan Cad.Uluer Sitesi B Blok No.30/B D.8 Merkez/Edirne
Arsa Payı : 1/81
İmar Durumu : imarlıdır
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı,ipotek ve muhtelif hacizler
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/809 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de               (Basın: 987743)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yanlışta tam gün dönüşü!
Aramızdan ayrılanlar
‘İller Bankası vermeyince ne yapacak belediye?’
Sınır servisi!
Saatli Medrese saat 12'de
Okulları donatan okul
Edirne'de 6 ayda 435 daireye yapı ruhsatı
Edirne Birlik Spor emin ellerde
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Edirnespor dönüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE