ANASAYFA
20 Ağustos 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Girişimci doğulmaz, girişimci olunur’
Trakya Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından düzenlenen “Girişimcilik Zirvesi 2019” kapsamında Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Başkanı Mehmet Koç, Trakya Üniversitesi öğrencileri ve genç girişimci adayları ile buluştu.
Haberin Yayın Tarihi: 30-04-2019 07:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Girişimci doğulmaz, girişimci olunur’

Trakya Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından düzenlenen “Girişimcilik Zirvesi 2019” kapsamında Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) Başkanı Mehmet Koç, Trakya Üniversitesi öğrencileri ve genç girişimci adayları ile buluştu. Türkan Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Havsa Meslek Yüksekokulu ile Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayhan Aytaç, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör Hakan Akıncı, GİV Mütevelli Heyeti üyeleri, Girişimcilik Topluluğu üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte açılış konuşmasını yapan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Bölgesel kalkınmada önemli dinamiklerden olan Trakya Üniversitesi olarak girişimcilik ilkelerine önemle eğiliyoruz. Alanında uzman eğitimcilerimizin verdiği girişimcilik derslerinin yanı sıra öğrencilerimiz, gerçekleştirdiğimiz programlara katılarak Girişimcilik Sertifikası ile mezun oluyorlar. Girişimci bir üniversite olarak, müfredatımızın yanı sıra Trakya Üniversitesi bünyesinde kurulan Teknopark, sanayi iş birlikleri ve Girişimcilik Topluluğumuz ile gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle girişimcilik konusunda tecrübeli misafir konuşmacılarımız ile öğrencilerimizi aydınlatmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu. Girişimcilik ruhunun Türk kişilik yapısına çok uygun olduğuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca öğrencilerin kültürel, sosyal, siyasi, felsefi yönlerini de geliştirmeleri ve her alanda bilgi sahibi olmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.
Vakıf Başkanı Mehmet Koç ise “Girişimci Doğulmaz, Girişimci Olunur" başlıklı sunumunda kendi başarı hikâyesini de paylaşarak “Bizim en kıymetli, olmazsa olmazımız olan enerji, girişimcinin içindeki enerjidir. Başarısızlıktan korkan bir girişimci başarılı olamaz. Girişimci doğulmaz, girişimci olunur.” ifadesiyle dikkat çekti. Mehmet Koç, girişimci ruhuyla sıfırdan başlayıp şu an birçok şirket ve çalışana sahip olduğunu belirttiği konuşmasına “Türkiye bugün dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmakla birlikte dünya ölçeğinde imkanlara sahip. Özellikle son on beş yılda gösterdiği gelişimle; güvenlik, ekonomi ve sosyal yapısıyla dünya standartlarında yaşanılan bir ülke. Eğer ki bir fikriniz varsa ve bu fikir üzerine yeterince araştırmış ve çalışmışsanız, bir girişimcinin ihtiyacı olan her şeyi ülke olarak sunabiliyoruz.” şeklinde devam etti.
Trakya Üniversitesi'nin sahip olduğu önemli insan ve enerji kaynaklarını değerlendirebilmenin önemine vurgu yapan Mehmet Koç, konuşmasının sonunda buluşmayı sağlayan Trakya Üniversitesi Girişimcilik Topluluğuna, GİV Heyetine, gösterdiği sıcak misafirperverlikten dolayı Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na ve ilgi gösteren genç katılımcılara teşekkürlerini iletti.
Etkinlikte ayrıca Lüleburgaz İnovasyon Merkezi Girişimci Koordinatörü Oğulcan Yılmaz “Bana Mama Ver” kurucusu Öğr. Gör. Yağmur Dublen Göksu, Reeder kurucusu Sezen Saral, EytSoft Ceo'su Mustafa Güngör, Alev Şenol Atölye'nin sahibi Alev Şenol ve Cimri.com Satış ve Müşteri İlişkileri Direktörü Hüseyin Öğüt konuşma ve sunumları ile öğrencilerle buluşarak girişimciliğin Ülkemiz için neden önemli olduğunu, gençlerin neden girişimci olması gerektiğine yönelik görüşlerini ve girişimcilik ile ilgili hem ipuçlarını hem de tavsiyelerini paylaştı.
Etkinlik süresince gerçekleşen çeşitli çekilişlerle renk kazanan “Girişimcilik Zirvesi 2019” tüm konuşmacılara teşekkür sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Keşan'da korkutan kaza
Edirne yalınayak!
Gözler Edirne Barosu'nda
Edirne'de Karadeniz meyveleri
Şelalemiz oldu!
Havsa Festivali 19 yaşında
‘Ruhum hep Çingene’
Saros'da devlet - vatandaş el ele
Edirnespor'a iki Emre
2019-2020 Av Sezonu açıldı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE