ANASAYFA
20 Ağustos 2019 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Artık deniz bitti’
21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, halkın artık gerçek gündeme, geçim gündemine dönülmesini istediğini belirterek, yeni siyasi anlayışlara ihtiyaç bulunduğunu söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 01-05-2019 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Artık deniz bitti’

21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, halkın artık gerçek gündeme, geçim gündemine dönülmesini istediğini belirterek, yeni siyasi anlayışlara ihtiyaç bulunduğunu söyledi.
Eski milletvekili Şimşek, “Ülke insanımız artık seçim yorgunu, bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Halkımız artık gerçek gündeme, geçim gündemine dönülmesini istiyor” diyerek başladığı açıklamasında şunlara yer verdi:.
“Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal durum ortadadır. Ülkemizde her alanda ayrışmadan birlik, beraberliğe ihtiyaç vardır. Bütün kurumlarımızla; başta halkımız olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlar, akademisyenler, STK, meslek odaları, siyasi partiler, seçilmiş kişilerimiz ve basınımızla birlikte başarıya ulaşacağız. Toplumsal mutabakat şarttır. 
Seçilen Belediye Başkanlarından, İl Genel ve Belediye Meclisi üyelerinden halkımız hizmet bekliyor. Siyasette şeffaflık, açıklık, adillik olmasını, kendi ödediği vergilerinden oluşan bütçeden hizmet olsun diyor.
Halkımız; kendi vergileri ile oluşan bütçeden, siyasi yandaşlara, siyaseti ticarete döndürenlere, siyasi koltuklarını geçim kapısı haline getirenlere artık dur demek istiyor.
Halkımız; belediye başkanlarından seçim zamanı verdikleri sözleri yerine getirmelerini, belediyenin borç ve alacaklarını gösteren mali tablolarının kendilerine bildirmelerini istiyor.
Halkımız; yerel yönetimlerin, yereldeki ekonomik, kültürel ve sanatsal projelerini bilmek, kendilerinin de ortak olmak istiyor. Katılımcı demokrasi olsun diyor.
Halkımız; belediyenin yapacağı, geleceğini borç altına sokacak kısa, orta ve uzun vadeli ihaleleri halka açık şekilde yapılmasını istiyor.
Halkımız; yerel yönetimlerin her zaman içlerinde olmalarını, sorunlarına çözüm üretmelerini istiyor.
Halkımız; seçtiği kişilere istediğinde sorunlarına çözüm üretilmesi için yüz yüze görüşmek istiyor.
Halkımız; siyasi koltuklarda oturanların görev ve sorumluklarının farkında olmasını istiyor.
Halkımız; iş ve işlemleri için siyasi çevreleri kullanarak iş yaptırmak istemiyor, diye sıralayabiliriz..
Siyaset halka ve hakka hizmet yeridir. Siyaset ile uğraşanlar yarın hem halkın karşısında, hem adalet karşısında, hem de ahirette hesap vereceklerini unutmamalıdır. Siyasi makamlar geçim ve ticaret yeri değildir..hak etmediği parayı, haksız rekabet yaparak, diğer esnafları yok sayarak ticari ilişkiler yapılamaz..En sonunda bu binanın çatısı çöker sizde altında kalırsınız..
Edirne halkıma sesleniyorum; Siyasi görüşünüz ne olursa olsun. İlimizin sakini değil sahibi olalım. Siyasette şeffaflık, adillik istiyorsak. Hak, hukuk, adalet diyorsak. Bunlar söylemler ile değil, eylemler ile olacaktır. Kendimizin, ilimizin, ülkemizin geleceğine sahip çıkalım. Herkes evinin önünü süpürürse sokak, sokak temiz olursa, mahalle, mahalle temiz olursa her yer tertemiz olur. Yeni siyasi anlayışlara ihtiyaç vardır. Artık deniz bitti.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Keşan'da korkutan kaza
Edirne yalınayak!
Gözler Edirne Barosu'nda
Edirne'de Karadeniz meyveleri
Şelalemiz oldu!
Havsa Festivali 19 yaşında
‘Ruhum hep Çingene’
Saros'da devlet - vatandaş el ele
Edirnespor'a iki Emre
2019-2020 Av Sezonu açıldı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE