ANASAYFA
23 Ağustos 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Buz Lazer Nedir, Nasıl Yapılır?
İstenmeyen tüyler kadınların karşılaştığı bir problem olarak görünse de günümüzde hem kadınlar hem de erkekler bu sorundan şikayetçi olabilmektedir.
Haberin Yayın Tarihi: 01-05-2019 11:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Buz Lazer Nedir, Nasıl Yapılır?

Teknolojinin günlük yaşamda kullanım alanlarının genişlemesi şüphesiz birçok kolaylığı da beraberinde getirmiştir. Son zamanların estetik ve güzellik uygulamalarında biri olan buz lazer tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat özellikle buz lazer nedir, nasıl yapılır? Denildiğinde konu hakkında çok az kişinin bilgi sahibi olduğu görülmektedir. Uygulamasının nasıl olduğu, cilde zarar verip vermediği ya da yaptırırken hangi hususlara dikkat edilmesi gerek gibi faktörlerin bilinmesi oldukça önemlidir.

 

Buz lazer günümüzde kadınların birçoğunun tercihi olan lazer epilasyonunun, gelişmiş teknoloji ile desteklenerek tamamen acısız ve oldukça hızlı bir uygulaması olarak bilinen buz lazer epilasyon bu alanda kullanılan en son teknoloji ile desteklenen bir lazer uygulamasıdır. Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yanında ağrı ve acı olmadan uygulanmaktadır. Bu sebeple de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

 

Genel lazer epilasyon uygulamasında kullanılan iki çeşit lazerden biri olan Diode lazer türü ile gerçekleştirilen buz lazer uygulamasında kullanılan lazerin dalga boyu 810 nm’dir. Böylelikle kıl köküne etkili bir işlem gerçekleştirirken aynı zamanda ağrı ve acı oluşumunu da en aza indirmektedir. Uygulamalar büyük bir uygulama alanına sahip 2x1 tedavi başlığı ile gerçekleştirilmektedir.

 

Uygulamada kullanılan tedavi başlığı bu noktada daha fazla kıl köküne etki edecek genişlikte bir başlık ile uygulama normal lazer epilasyona göre oldukça kısa sürmekte olup seanslar ortalama olarak 35 dakika kadar sürmektedir. Bu noktada hem süre hem de uygulama alanı bakımından buz lazer epilasyon diğer lazer uygulamalar göre daha gelişmiş bir epilasyon uygulaması olduğu söylenebilir.

 

Buz Lazer Epilasyonunu Kimler Yaptırabilir?

 

İstenmeyen tüyler kadınların karşılaştığı bir problem olarak görünse de günümüzde hem kadınlar hem de erkekler bu sorundan şikayetçi olabilmektedir. Özellikle kadınlar kadar erkekler de istenmeyen tüylerden acısız bir şekilde kurtulmak istemektedir. Bu hususta buz lazer acısız ve hızlı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulma olanağı sağlamaktadır. Ayrıca kıl yoğunluğuna bakılmaksızın her cilt tipi için uygun bir yöntemdir.

 

Kadınlar açısından istenmeyen tüylerin yoğunlukta olduğu bölgelerden birisi de yüz bölgesidir. Yüz bölgesi için de oldukça etkili sonuçlar veren buz lazer epilasyon çabuk uzayan tüylerin yer aldığı bu bölgede tüyleri kalıcı olarak azaltmak mümkündür. Hijyenik, acısız ve hızlı olması sebebi ile her ne kadar az tüyün bulunduğu açık bir yüzde bile oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

 

Buz Lazerin Avantajları

 

Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen epilasyon uygulamasının daha gelişmiş bir versiyonu olan bu lazer yönteminin diğer epilasyon yöntemlerine göre birtakım avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

• Acısız ve ağrısız bir uygulamadır.

 

• Geniş lazer başlığı ile oldukça büyük bir alana etki etmekte olduğundan hem seans süresi hem de 5-6 seansta uygulama son bulmaktadır.

 

• FDA onaylı bir yöntem olup son teknoloji lazerler kullanıldığından güvenlidir. • Erkekler için de en uygun epilasyon yöntemidir.

 

• Her cilt tipine, her mevsim uygulanabilen bir yöntemdir.

 

Uygulamanın en büyük avantajı ise kıl kökleri buz ile dondurulduğundan dolayı epilasyon sırasında hiçbir ağrı ve acının duyulmamasıdır. Seans süresi ve seans miktarı da az olduğundan dolayı kısa bir sürede vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlamaktadır. Yüz bölgesi gibi zor alanlarda da oldukça etkili sonuçlar veren yöntem ayrıca kaş arası, kulak arkası gibi zorlu bölgelerde çıkan tüylere de etki etmektedir.

 

Buz Epilasyonun Zararı Var Mıdır?

 

Birçok kişi tarafından tercih edilen epilasyon yöntemlerinde merak edilen soruların başında sağlığa zararının bulunup bulunmamasıdır. Bu noktada bireyler epilasyon uygulamasının cilt kanseri gibi çeşitli hastalıklara yol açıp açmadığını konusunu da merak etmektedir. Bu kunda yapılan araştırmalarda cilde herhangi bir zararı olduğu kanıtlanmamıştır. Zira oldukça düşük frekansta ve kısa süreli bir uygulama olmasından dolayı buz lazer epilasyon sadece oldukça yoğun bir uygulama sonucunda kısa süreli tahrişe yol açabilmektedir.

 

Özellikle kanser dahil olmak üzere herhangi bir iç organ hastalığına ise kesinlikle yol açmamaktadır. Diğer lazer epilasyonların sonunda oluşan kızarıklık ve tahriş ise bu epilasyon yönteminde kullanılan buzun etkisi ile neredeyse hiç görülmemekte sadece uygulama yoğunluğuna göre hafif bir tahriş olarak görülebilmektedir.

 

Buz Lazer Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Diğer tüm lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi buz lazer uygulaması sonrasında da dikkat edilmesi gereken birtakım önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

• Uygulama sonrası nadir olmakla birlikte hafif bir kızartı görülebilir, fakat oldukça kısa bir süre sonra bu kızarıklık kaybolmaktadır. Bu sürede kesinlikle kaşıma ve el ile temas gerçekleşmemelidir.

 

• Seans sonrası tedavi uygulanan bölge direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

 

• Seans sonrasında direkt banyo ya da duş da alınmamalı ve yaklaşık 4 saat kadar bölge sudan korunmalıdır.

 

Sayılan unsurların yanı sıra buz lazerin herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamakla birlikte sağlık açısından da hiçbir olumsuz etkiye sebep olmamaktadır. Özellikle acısız oluşu ve kısa sürekli, az seanslar ile tüylerden kurtulma imkânı sunması sebebi ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Gelişmiş lazer teknolojisi ile uygulanan yöntemler yüz bölgesi, yoğun kıl alanları gibi oldukça zorlu bölgelerde etkili sonuçlar verebilmektedir.

 

Ayrıca açık renkli tenlerde ve güçsüz tüylere sahip olan bireylerin de yararlanabileceği bir epilasyon yöntemi olup diğer yöntemlere bu zorlu şartlarda etkili sonuçlar verebilen bir yöntemdir.

 

Detaylı bilgi için www.buzlazer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yanlışta tam gün dönüşü!
Aramızdan ayrılanlar
‘İller Bankası vermeyince ne yapacak belediye?’
Sınır servisi!
Saatli Medrese saat 12'de
Okulları donatan okul
Edirne'de 6 ayda 435 daireye yapı ruhsatı
Edirne Birlik Spor emin ellerde
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Edirnespor dönüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE