ANASAYFA
25 Şubat 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
MHP'den gündem tepkisi
MHP Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu,  Belediye Meclisi'nin AK Parti ve MHP'nin red oy verdiği, oy çokluğuyla kabul edilen Mimar Sinan Miniapark projesiyle ilgili gündem maddesinin kendisine son anda gönderildiği söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 04-05-2019 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MHP'den gündem tepkisi

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
MHP Edirne İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu,  Belediye Meclisi'nin AK Parti ve MHP'nin red oy verdiği, oy çokluğuyla kabul edilen Mimar Sinan Miniapark projesiyle ilgili gündem maddesinin kendisine son anda gönderildiği söyledi.
MHP Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu dün basın toplantısı düzenledi. Başkan Av. Ferhatoğlu, bir gün önce toplanan Edirne Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edilen,"Belediyemizce hazırlanan Mimar Sinan Miniapark Projesi kapsamında Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde Ada: 1132, Parsel: 19, 21, 22, 23, 24, 65, 57, 56, 60, 59, 53, 52, 51, 31, 30, 29, 55, 54, 50, 47, 45, 48, 49, 39, 38 ve 37 sayılı taşınmazlar üzerinde sınırları imar planında belirlenmiş alanın gerekli çalışmalar yapılarak 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 15/h ve 18/e maddeleri uyarınca 29 yıllığına sınırlı ayni hak tesisinin yapılmasına ve bu konudaki iş ve işlemler için Belediye Encümeni'ne yetki verilmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 26.04.2019 tarih ve E, 417751 sayılı yazısı" içerikli 12'nci meclis gündemini ve oylamayı gündeme taşıdı. 
Başkan Av. Ferhatoğlu önce Genel Başkanları Devlet Bahçeli'nin önderliğinde Antalya'da yapılan belediye başkanları ve il başkanlarının katıldığı toplantıya değindi. Başkan Av. Ferhatoğlu, “Türkiye genelinde yerel seçimlerle ilgili sevindirici sonuçlarımız var. Aldığımız belediye sayımız 130'dan 240'ın üzerine çıktı. 
“ANA MUHALEFET PARTİSİNDEN DAHA ÇOK İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ÇIKARDIK”
O belediyelerde pek çok büyükşehre girmediğimiz için il genelde ittifak yaptığımız parti adına geliyor bize gelmiyor. O girdiğimiz şehirlerde 18.81 Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum tarihi kadar oy aldık. Genel başkanımız bize onu söyledi.  O girdiğimiz illerde il genel meclisinde Ana muhalefet partisinden daha çok il genel meclisi çıkardık. Bu bizim bugüne kadar 1999 yılından beri elde etmediğimiz bir başarıydı. 1999 oylarımıza yaklaştık ve geçtik. Kendimize göre başarılıydık. Edirne'de Cumhur İttifakı oldu. Cumhur İttifakı da bizim oylarımızı etkiledi. Sonuçta Cumhur ittifakını AK Parti üzerinden yaptığımız için bir etkilenme oldu. Cumhur İttifakını sürdüreceğiz. Cumhur İttifakına sadığız. Partimiz seçimleri Türkiye genelinde başarı ile atlattı. 
Edirne gündeminde ise halkımız bir tercih yaptı, Recep Gürkan'ı tekrar başkan seçti. Bu bir demokrasidir. Bu demokraside son kararı halk verir. Kendisine başarılar diliyoruz. Her zaman biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Kesinlikle bizim art niyetimiz yoktur. 
Yıldırım Mahallesi'ndeki 29 yıllığına Mimar Sinan Minia Park'ın yap işlet devret modeli ile kiraya verilmesi maddesi hakkında bir bilgi verilmeden onaylanmasına tepki gösterdi ve şöyle konuştu:
“Şuan da Edirne Belediyesi'nin alacağı kararları gerek AK Parti gerek Milliyetçi Hareket Partisi'nin etkileme şansı hiç yok. Çünkü çoğunluk belli. İstenen karar, maddeleri çıkarmaya sahipler. Bir maddede belirsizlik görmüşler. Mecliste gündemde birçok madde vardı. Terminal için güzel sistem vardı, ihaleye ayrı ayrı çıkacak dükkânlar, bir kişi almayacak. İhale taslağına şunu eklenmesini isterim, bir şirket 10 tane dükkân almasın. En fazla bir iki dükkân alsın. Rekabet olmuyor. 1 şirkete 1 ya da 2 yazıhane versinler. 
“HER AY GELEN GÜNDEM BU AY GELMEDİ” 
Bana her ay Edirne Belediyesi'nden gündem geliyordu artık gelmiyor. Mesela Yıldırım'la ilgili madde son anda gönderilmiş. Nasıl yapılacak? 29 yıllığına Yıldırım'daki yeri kiralayacaklar. Çoğunluk onlarda hemen maddeyi kabul etmişler. Her şeye evet kaldırdığın zaman Ankara inceliyor bunları. Kanunu bilmemek mazeret olmaz. Dün öyle bir lanse edildi ki biz sanki bu maddeyi çıkartmamak için uğraşmışız gibi. Bu madde de 1 ay bekleyelim büyük bir iş var biz de inceleyelim denildi. 29 yıllığına kiralama var, kime verilecek, nasıl verilecek, hangi şartlarda verilecek? Mesele bu. Ama ben üzüldüm. MHP dik konuşur kimseyle pazarlık yapmaz. Biz Recep Gürkan'ın arkasındayız Edirne için de elimizden geleni yaparız.”
     
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne şüpheli ölüm
Kestiği ağaç hayatına mal oldu
Susesi'ne son görev
‘10 yıl sonra köylerde insan kalmayacak’
Araç zıplatan kanal
Kötü tezahürat yakışmadı
Çiftçide moral ‘sıfır’
Üniversiteliye 'kamuda staj' müjdesi
Şükrüpaşa'da su kesintisi
Sevgi Çemberi büyüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE