ANASAYFA
21 Eylül 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Eğlenmeye engel yok!
Edirne Belediyesi ve Türkiye Engelliler Meclisi'nin işbirliğiyle Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi'nin yürürlüğe girişinin 10. yılı etkinlikleri kapsamında 'Birlikte eğleniyoruz' etkinliği düzenlendi…
Haberin Yayın Tarihi: 04-05-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Eğlenmeye engel yok!

Edirne Belediyesi ve Türkiye Engelliler Meclisi'nin işbirliğiyle Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi'nin yürürlüğe girişinin 10. yılı etkinlikleri kapsamında 'Birlikte eğleniyoruz' etkinliği düzenlendi. Edirne Kent Ormanı'nda gerçekleşen etkinlikte özel gereksinimli çocuklarla; genel eğitim sınıflarında eğitim gören akranlarıyla birlikte oyunlar oynayarak; eğlenceli dakikalar geçirdi. 
Edirne Belediyesi ve Türkiye Engelliler Meclisi Edirne Beledi-yesi Kent Ormanı'nda anlamlı bir etkinliğe imza attı. Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleş-mesi'nin yürürlüğe girişinin 10. Yılı kapsamında özel gereksinimli çocuklar; genel eğitim sınıflarında eğitim ve öğretim gören yaşıtlarıyla bir araya geldi. Tüm engelleri ortadan kaldıran çocuklar; dans edip doyasıya eğlendi. Hep birlikte dans etmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar renkli görüntülere sahne oldu. Yüz boyama etkinliğinden; ip çekme yarışmasına kadar birbi-rinden eğlenceli sokak oyunlarının da oynandığı etkinlikte konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi'nin yürürlüğe girişinin 10. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen böylesine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Edirne Belediyesi olarak yaşamın her alanın yapılan etkinliklerde yer almak istiyoruz. Engelliler ile ilgili de sivil topluk kuruluşları ile birlikte güzel işler yaptığımıza inanıyorum” diye konuştu. 
Engelli bireylerin sosyal entegrasyonunun gelişmesi ve yaşamlarını kolaylaştırmak adına birçok çalışmaların yapıldığını belirten Tanrıkulu, “Son yıllarda güzel çalışmalar yapıldı ve bunların daha fazlasını yapabiliriz. Engelliler için ne yapılan her şeyin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Edirne Belediyesi olarak engelsiz kent yaratma hedefimiz var. Bu hedefimiz için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi'nden; Akü Engelli Şarj cihazlarına kadar birçok projeyi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın gayretiyle hayata geçirdik. Bu anlamda güzel çalışmalar yapıldı, yapmaya devam edeceğiz. Edirne'nin en büyük şansı sivil toplum örgütleri ile devlet kurumlarının birlikte çalışabilmesi. Burada en önemli görev belediyeye düşüyor. Bizde bu konuda elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Türkiye Engelliler Meclisi Edirne Temsilcisi Öğretim Görevlisi Nilüfer Sivrikaya Tokgöz de “Farkındalık konusunda eskiye oranla iyi konumdayız. Ancak yapılacak çok iş ve atılacak çok adımlar var. Özel eğitim gören çocuklarla normal eğitim alan çocuklarımızı kaynaştırma ve birleştirmede zorluklar çekiyoruz. Bütüncül bir yaklaşımla onları kucaklayamadık. Bugün ki etkinliği 'Birlikte Eğleniyoruz' ismini koymak istedik.  Genel eğitim sınıflarına devam eden öğrencilerimiz var. Aynı zamanda özel gereksinimli çocuklar ve BEYSO öğrencileriyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Bugün yapılan etkinlikte çocuklarımız birlikte eğleniyor. Temel hedefimiz çocukların farklılıklarını keşfetmeleri, farklılıklarıyla birbirlerini kabul etmeleri ve çoğulcu bir yaklaşımla engelli haklarına bir farkındalık oluşturmak” diye konuştu. 
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kayalı da çare olmadı!
Mecliste 'israf' krizi!
Ekmek-simit 1.50 TL
Yağmurla birlikte geldiler!
‘Çalıştayda biz yokuz’
‘Hayatımız daha da zorlaşıyor’
Edirneli ressamdan New York’ta sergi
Ahilikte tatlı son
Sünnet Şöleni 22 Eylül'de
Kaya'nın hedefi ilk üç
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE