ANASAYFA
21 Eylül 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TUYUB'tan kan bağışı maratonu
Edirne'de geçtiğimiz günlerde 'Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nun beşincisini düzenleyen Türk Yunan Bulgar Dostluk Derneği'nin Başkanı Önder Akdağ, sırada kan bağışı kampanyası olduğunu duyurdu…
Haberin Yayın Tarihi: 13-05-2019 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TUYUB'tan kan bağışı maratonu

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne'de geçtiğimiz günlerde 'Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nun beşincisi düzenleyen Türk Yunan Bulgar Dostluk Derneği (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, farkındalığı arttırmanın tüm sivil toplum kuruluşlarının görevi olduğunu söyledi. Akdağ, sırada kan bağışı kampanyası olduğunu duyurdu.
TUYUB Başkanı Önder Akdağ, dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Bir sivil toplum örgütü olarak Engelliler Haftası öncesinde farkındalığı arttırmak için maratonun startını engelli bireylerle verdiklerini anımsatan Akdağ, şunları söyledi:
"Bu hafta öncesinde bunu biraz daha görünür ve duyulur hale getirmek adına bir sivil toplum örgütü olarak yapmamız gereken şeyi yaptık. Bunu yaparken de çok mutlu olduk. Onların sadece bu haftalarda değil, hayatımızın her gününde olduğunu bilerek duygularına dokunmuş olmaktan dolayı gururluyuz. 
Engelli kardeşlerimiz bizim hayatımızın bir parçası, bir gerçeği, en saf ve temiz yanımız. Yönetimde konuşurken bunu defalarca tartışmıştık herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini, fakat maratonda bir kez daha gördüm ki her şeye rağmen zorda olsa bunu yaptık ve çok doğru bir karar almışız. Maratona Edirne dışından birçok ilimizden engelli bireylerimiz katıldı. Birçoğu Edirne'ye ilk defa bu organizasyonun bir parçası olarak geldiler. Bu şehri gördüler. O gün onlar için Edirne belediyesi programı çok yoğun olmasına rağmen otobüs tahsis etti ve onlara Edirne'yi gezdirdiler. Ve o kardeşlerimiz şehrimizden mutlu bir şekilde ayrıldılar. 
FARKINDALIKLARI ARTTIRMAK TÜM STK'LARIN GÖREVİ
Edirne her geçen gün etkinlik takvimi yoğunlaşan bir şehir, bunların arasında bu tür farkındalıkları yaratmak bütün sivil toplum örgütlerinin görevi. Bir dernek kuruyorsanız bu dernek tabelada kalmamalı, hayatın her safhasında, her yurttaşa insani boyutuyla dokunacak şeyler yapılmalı. Bunu yaptıktan sonra il dışından gelenler, burada milli eğitime bağlı okullarımız bununla ilgili farkındalık yarattığımız için çok güzel geri dönüşler sağladı bize. Bir defa daha anladık ki biz iyi bir şey yapmışız. 
Bu hafta önemli bir hafta, Engelliler Haftası sebebiyle gerçekleştirilen korteji de izledim. Maraton öncesinde engelli kardeşlerimizin olduğu okullarda farkındalığı arttırmak için bir takım çalışmalar yapmıştık. Güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki yıllarda bunu biraz daha uluslar arası boyuta taşıyarak şehrimizi bu anlamda bu tür konulara duyarlılık bakımından ön plana çıkartmaya çalışacağız.
SIRADA KAN BAĞIŞI VAR
Sivil toplum örgütü olarak hayatın her safhasında ve her yerinde olup sosyal görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bu kapsamda önümüzdeki hafta  Kızılay'la iş birliği yaparak Saraçlar Caddesi'ne bir kan bağışı çadırı kuruyoruz. Bunun önemini vurgulamak adına bizde üzerimize düşen görevi yerine getirmek çabası içerisindeyiz. Bundan sonraki etkinliklerde de farkındalık yaratılacak konuların hepsinde bizim derneğimiz aktif ve duyarlı bir dernek olduğu için bu tür çalışmaların parçası olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağız. Kan bağışı çadırımız Saraçlar Caddesi'ne kurulacak ve Ramazan dolayısıyla gece saat 23.00'e kadar açık kalacaktır.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kayalı da çare olmadı!
Mecliste 'israf' krizi!
Ekmek-simit 1.50 TL
Yağmurla birlikte geldiler!
‘Çalıştayda biz yokuz’
‘Hayatımız daha da zorlaşıyor’
Edirneli ressamdan New York’ta sergi
Ahilikte tatlı son
Sünnet Şöleni 22 Eylül'de
Kaya'nın hedefi ilk üç
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE