ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İşaret diliyle türkü hikayesi
Şehit Öğretmen Adnan Tunca Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri işaret dili ile “Yüksek Yüksek Tepelere” adlı türkünün hikayesini canlandırdı…
Haberin Yayın Tarihi: 15-05-2019 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İşaret diliyle türkü hikayesi

Şehit Öğretmen Adnan Tunca Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri işaret dili ile “Yüksek Yüksek Tepelere” adlı türkünün hikayesini canlandırdı.
10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Okul Müdürü Osman Dönmez, günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında şunları söyledi:
“Mutlu ve huzurlu bir toplum yaratmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak ve destek vererek, zorlukları birlikte göğüsleyerek ileriye bakabilmelerini sağlamaktır. Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onların sorunlarına çözüm bulmak her şeyden önce  bir insanlık görevidir. Engelli vatandaşlarımızın üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır.
Her yıl olduğu gibi Engelliler haftası kapsamında yine okulumuzda bir aradayız. Yıllardır çabamız, engelli bireylerin fiziksel çevreye olan sınırlarını kaldırmak, günlük hayatta tam ve eşit katılım hakkı yaratmak, bağımsız olarak yaşamlarını sürdürecekleri sosyal ortamları oluşturmak, özel çocuklarımızın kendilerine olan saygı ve güveni sağlamak içindir. 
Bugün burada engeli sebebi ile, toplumun normal ölçüsünün dışında olduğu gerçeği ile yaşamak zorunda olan bu çocuklarımızın neler başarabileceklerini hep birlikte göreceğiz. Bizler Şehit Öğretmen Adnan Tunca Eğitim Uygulama Okulu olarak; her insan için olduğu gibi, engelliler için de, toplumsal yaşama katılarak kendini gerçekleştirmenin hem gereksinim, hem de hak olduğunu savunuyor, engellilerin de herkes gibi başka hiçbir sebeple değil, sadece insan oldukları için onurlu bir yaşamı hak ettiklerine inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle; bütün engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nı  kutluyor, buradan da ayrılırken hayata bu bakış açısından bakacağınızı düşünüyor 'Engelsiz bir Dünya' hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir yaşam dililiyorum.”
Ardından okul öğrencileri öğretmenleri Rengin Topallar, Esra Sarvan Aytekin, Hayriye Ayyıldız  Özgür, Cemile Tezen yönetiminde düzenlenen “Yüksek Yüksek Tepelere” adlı türkünün hikayesini canlandırdı.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE