ANASAYFA
23 Ağustos 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gururlandıran tablo
Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'nde görevli Ebe Nur Yanık Uymur “Yılın Ebesi”, Uzunköprü Devlet Hastanesi'nde görevli Hemşire Mürvet Karakuş da “Yılın Hemşiresi” seçildi…
Haberin Yayın Tarihi: 16-05-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gururlandıran tablo

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'nde görevli Ebe Nur Yanık Uymur “Yılın Ebesi”, Uzunköprü Devlet Hastanesi'nde görevli Hemşire Mürvet Karakuş da “Yılın Hemşiresi” seçildi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar yemeği resepsiyona katıldı. Düzenlenen resepsiyonda 81 ilden seçilen yılın ebe ve hemşirelerine belge ve hediyeleri takdim edildi. Edirne'den Yılın Ebesi seçilen Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde görevli Ebe Nur Yanık Uymur ve Yılın Hemşiresi Seçilen Uzunköprü Devlet Hastanesinde görevli Hemşire Mürvet Karakuş belgelerini Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven'in elinden aldı.
SULTAN 1.MURAT DEVLET HASTANESİNİ GURURLANDIRAN TABLO
Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Mutsa Talha Sütcü, “25 yıllık ebe Nur Hanım bizi gururlandırdı” dedi ve şöyle konuştu:
 “Kendisi hastanemiz bünyesinde ebe olarak çalışıyor. Gebe Okulunda hizmet veriyor. Gebe okulumuzun yapım, onarım aşamasında baştan aşağı rolü çok büyük. Gebe okulunu bize sağladığı en önemi avantajlardan biri gebelerin bilinçlenmesi. Doğum öncesi ve sonrası bilinçlenmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda normal doğumu özendirici bir devlet politikası bu. Bu sayede hastanemizde normal doğum oranları sezeryan oranlarının çok çok üzerine çıktı. Bu hem sağlık hem sağlık politikalarımız açısından önemsenen bir gösterge. Gebe okulu sadece bizim hastanemizde takipli gebelere değil üniversitede, özelde il içinde çeşitli sağlık kuruluşlarında takipli olan gebelere de hizmet veriyor. Nur Hanım bu yükün altından tek başına bunca zamandır geldi geliyor. Tadilatla birlikte yeni yerimizde Bakanımız Fahrettin Koca'nın da ziyareti sırasında geldiği, beğendiği, teşekkürlerini bize ilettiği yeri son bir buçuk yıl içinde kullanıyoruz. Daha iyi günler göreceğimiz, takiplerimizin artacağını, normal doğumu özendirici şekilde uygulamaların devam edeceğini düşünüyoruz. Doğum sonrasında doğum yapmış gebeleri evde ilk ziyaretlerini Nur Hanım gönüllü olarak yapıyor. Bu ödülü de sonuna kadar hak ediyor, bizleri gururlandırdı, kendisine teşekkür ediyoruz.” 
“DÜNYAYA GELSEM YİNE EBE OLURDUM”
Ebe Nur Yanık Uymur sevincini, gururunu paylaştığı hastanede şunları söyledi:
“İl Sağlık Müdürümüze, Başhekimimize, Sağlık Hizmetleri Müdürümüz Nurgül Gözel'e, 81 ilden Edirne'yi temsilen Edirne'de Yılın Ebesi olarak seçildiğim için çok mutluyum. Bundan sonra eğitim yıllarında da gebelerimiz için sağlıklı gebelik, doğumlar loğusalık evrelerini iyi şekilde geçirmelerini temenni ediyorum. Ebelik, çok kutsal bir meslek. Bebeğe dokunuşla başlıyor. İnsanın hayata ebenin eliyle dokunmasıyla başlıyor. Tarif edilemez, çok mutluluk veren, gururlandıran bir meslek. Tekrar dünyaya gelmiş olsam yine ebe olarak gelirdim.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Yanlışta tam gün dönüşü!
Aramızdan ayrılanlar
‘İller Bankası vermeyince ne yapacak belediye?’
Sınır servisi!
Saatli Medrese saat 12'de
Okulları donatan okul
Edirne'de 6 ayda 435 daireye yapı ruhsatı
Edirne Birlik Spor emin ellerde
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Edirnespor dönüyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE