ANASAYFA
24 Şubat 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Sosyal Bilimler MYO’nda mezuniyet sevinci
Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun 2018-2019 mezuniyet töreni 18  Mayıs Cumartesi günü Balkan Kongre Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Haberin Yayın Tarihi: 20-05-2019 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Sosyal Bilimler MYO’nda mezuniyet sevinci

Mehmet ŞELECİ
Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun 2018-2019 mezuniyet töreni 18 Mayıs Cumartesi günü Balkan Kongre Merkezi'nde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
8 gündüz programı 6 ikinci öğretim programı olmak üzere önlisans düzeyinde öğretim yapan Edirne  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda hafta sonu mezuniyet töreni heyecanı vardı. Balkan Kongre Merkezi'nde yapılan törene Üniversite, okul yönetici ve öğretim üyeleri, protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci ailesi katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Trakya Üni-versitesi'ni tanıtıcı video gösterildi. 
Okul birincisi Buse Demirkaya, yaptığı konuşmada öncelikle her türlü fedekarlığı yapan ailesine ve ardından okul yönetici ve öğretim üyelerine teşekkür etti.
Edirne  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr.Mustafa Hatipler de konuşmasında ailelere ve okuldan mezun olan öğrencilere seslendi. Hatipler konuşmasında günümüz dünyasının en önemli konularından birinin eğitim olduğuna dikkat çekti. Okul Müdürü Hatipler konuşmasında şunlara yer verdi:
Eğitim geçmişte sadece bir yaşama hazırlık olarak düşünülürken, bugün birkaç adım daha önünde adeta yaşamla bağ kurmanın en önemli meselesi olarak kabul edilmektedir. Tarihsel süreç içinde değerlendirildiğinde eğitimin önemi her gün biraz daha artarak bugüne ulaşmış durumdadır. Eğitim bize düşünmenin yolunu gösterir. 
Özellikle insanlar tara-fından herşeyin öncelikle fi-yatının, ederinin hesaplandığı bir çağda, insanın kıymetinin nerdeyse parayla ölçülür hale geldiği bir çağda, ilim üzerine çalışmak, eğitime gönül vermek emek vermek ger-çekten zor ve meşakkatlidir. Okul oalrak eğitimin önemini gözönünde tutarak öğrenci-lerimize meslek derslerimizi öğretmemizin yanısıra onları hayata hazırlamak, okul için değil hayat için eğitim prensibi okulumuzun eğitim anlaşının temelini oluşturmaktadır. Okulumuza gelen her öğrenci bu duygu ve düşünce ile eğitim görmektedir. Öğrencilerimizden bundan sornaki yaşamlarında önlerine çıkacak engelleri aşabilmek için mücadele azimlerini, kararlılıklarını yitirmemelerini istiyorum. Bugün hayatınızın en önemli noktasıdır. Bugün bitiş değil yeni başlangıçalara açılan bir gündür. 
Edirne  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr.Mustafa Hatipler, konuşmasının ardından Okul birincisi Buse Demirkaya'ya plaketini takdim etti. Demirkaya yaş kütüğüne plaketini çakarken tören, bölüm birincilerine plaketlerinin ve mezun öğrencilerle belgelerinin verilmesi ile devam etti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Özer Sezer Susesi vefat etti
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
ADD kurucusunu andı
Nöbetçi Eczaneler
Mimar Sinan'dan lider geçti
MİMAR SİNAN'DA ADALETSİZ OYUN
Adı üstünde Halk Eğitimi
Uzunköprü Atatürk Ortaokulu yarı finalde
Yetim, Çiftçi-Sen Genel Merkezinde
Balkan Türkleri buluştu
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE