ANASAYFA
21 Eylül 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Engelleri aşan proje
Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği'nin de ortağı olduğu 'Nautilius' projesi kapsamında biraraya gelen İtalya, Yunanistan ve Edirne'den 5 engelli derneği, özellikle yüzme alanında engellilerin yaşamını kolaylaştıracak projeleri masaya yatırdı...
Haberin Yayın Tarihi: 21-05-2019 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Engelleri aşan proje

Olgay GÜLER
Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Erasmus Projesi 'Nautilius' kapsamında, Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği Yunanistan ve İtalya'dan 4 engelli derneğini Edirne'de ağırladı. Toplantıda özellikle yüzme alanında engellilerin yaşamını kolaylaştı-racak çalışmalar masaya yatırıldı.
Proje kapsamında İtalya ve Yunanistan'da gerçekleştirilen toplantıların dördüncüsü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ETSO) yapıldı. Yunanistan ve İtalya'dan gelen engelli dernekleri, projenin ana temasını oluşturan engelli bireylerin yüzme alanında hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalarını Türk partnerleriyle paylaştı. Toplantının basına açık kısmına ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da katıldı. 
Çalışmalar hakkında bilgi veren Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği Başkanı Erol Adem Düzkes; “İtalya'dan 2 derneğimiz, Yunanistan'dan da 2 derneğimiz olmak üzere 4 ortakla birlikte Nautilius adında, zihinsel ve bedensel engelli kardeşlerimizin yüzme eğitimi alacağı ortak bir proje. Bu projenin toplantılarının önceki ayağı İtalya ve Yunanistan'da gerçekleştirildi. Dördüncü toplantıyı burada gerçekleştiriyoruz. Kasım ayında da tekrar İtalya'da son toplantı yaparak projeyi sonlandıracağız” diye konuştu. 
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu da engellilerin hayatın içerisinde olmaları için her zaman desteklediklerini ifade etti. Tanrıkulu; “İstiyoruz ki engelli dostlarımız hayatın içerisinde olsunlar ve hayatı birlikte paylaşalım. Bu nedenle ben de bir Tıp doktoru olarak engellilerle birlikte çalışıyorum. Bu bağlamda Edirne'de son 10 yıldır engellilerle ilgili birçok sivil toplum örgütü, özellikle kamu yararına çalışan ETSO gibi kuruluşlar da engelliler için elinden geleni yapıyor. Bu engelli bireylerin sosyal hayatta olması için bu tür projelere destek veriyoruz” dedi. 
ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ise oda olarak engellilere yardımcı olabilmek için tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirtti. Zıpkınkurt; “Ülkemizde engellilere belki de en çok değer veren illerden bir tanesi de Edirne. Gerek belediyenin, gerekse de sivil toplum kuruluşların yaptığı katkılarla engelliler hayatımızın her anında varlar. Edirne'yi engelsiz bir şehir yapmak için tüm sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kayalı da çare olmadı!
Mecliste 'israf' krizi!
Ekmek-simit 1.50 TL
Yağmurla birlikte geldiler!
‘Çalıştayda biz yokuz’
‘Hayatımız daha da zorlaşıyor’
Edirneli ressamdan New York’ta sergi
Ahilikte tatlı son
Sünnet Şöleni 22 Eylül'de
Kaya'nın hedefi ilk üç
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE