ANASAYFA
11 Ağustos 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘İlk intiba çok önemli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mansur İriş, şehrin daha ferah,  huzurlu, yaşanabilir ve daha fazla turist alabilir olması için herkese görev düştüğünü söyledi.
Haberin Yayın Tarihi: 21-05-2019 07:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘İlk intiba çok önemli’

Saadet Partisi Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mansur İriş, şehrin daha ferah,  huzurlu, yaşanabilir ve daha fazla turist alabilir olması için herkese görev düştüğünü söyledi.
 Mansur İriş, “Osmanlı'ya 92 yıl başkentlik yapmış ve pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan Edirne'mizde şehir girişleri başta olmak üzere her detayın ele alınması gerekir” şeklinde konuştu. 
Bunun için seçim öncesi verilen vaatlerin hayata geçirilmesi, gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini söyleyen İriş, ayrıca şehir girişlerinin, şehrin tanınmasında büyük önemi olduğuna dikkat çekerek,  “Psikolojik olarak da tespit edilmiştir ki, ilk görüşte oluşan izlenim, ilk intiba çok önemlidir. Bu bakımdan bakımsız görüntü sergileyen şehir girişlerinin bir an önce düzenlenmesi gerekir” dedi.  
Bunun dünyanın her yerinde böyle olduğunu kaydeden İriş, şöyle devam etti:
“Şehir girişlerinin daha düzenli, temiz, binaların bakımlı olması, rahatsız eden tabela ve metruk binaların bakımının yapılması bir bakıma şehrin iyi tanınmasına imkan sağlar. Şehir girişleri adeta misafir karşılama noktaları gibi düşünülmelidir, düzenlenmelidir. Mesela Edirne'de Selimiye buna bir örnektir. Edirne'ye şehrin dört bir yanından girişte Selimiye manzarası muazzam bir ilk intibaa oluşturur. Ancak, üzülerek söylemek istiyoruz ki biz bu dünya şaheserini kötü mimari uygulamalarla, rant hesapları ile perdeledik hatta bazı noktalardan görülmez hale getirdik. 
DÜZENLEMELER MEDENİYET DEĞERLERİMİZE UYGUN OLMALI 
Çok sayıda tarihi Osmanlı eserleri ile donanımlı ender turizm merkezlerinden olan Edirne'nin girişleri yeniden ele alınıp bir proje dâhilinde düzenlenmelidir. Bu konularda Yerel ve Merkezi yönetim işbirliği yapılmalıdır. Öncelikle gelenleri memnun etmek, böylelikle ziyaret sayısını çok daha fazla artırmayı sağlar. Ayrıca, çevre düzenlemesinin yanı sıra ziyaretçilerin öncelikli ihtiyaçlarını karşılayabilecek mekânlar oluşturulmalıdır. Özellikle ifade etmek istiyorum ki gerek girişlerde gerekse şehir içinde yapılacak düzenlemeler şehrin tarih ve medeniyet değerlerine de uygun olmalıdır.
'Şehirler Sultanı' unvanına sahip Edirne'mizde,  yerel yönetim, merkezi yönetim ve  ilgili STK'lar halkımız ile el ele vererek yaşadığımız şehrin kıymetini bilmeli, şehrin ekonomisinin güçlenmesi için yapılacak her hizmetin en hayırlı çalışma olduğunun şuurunda olmalıdır.” 
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Damla Çisem ve Serhat nişanlandı
Kaynana gelin adaş çıktı
Ormanlık alanda mangal yasağı
Mezbelelik deresi
Evde 110, kapıda 220
‘Test uygun imkanlarla yapılmalı’
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
Bu da motorlu damat!
Nöbetçi Eczaneler
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE