ANASAYFA
19 Eylül 2019 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Atatürk gibi düşüneceğiz’
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, Atatürk'ün Kuruluş ve Kurtuluş Mücadelesi'ne başlamasının 100'üncü, derneklerinin de kuruluşunun 30'uncu yılını dernek binasında kutladı.
Haberin Yayın Tarihi: 21-05-2019 08:04
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Atatürk gibi düşüneceğiz’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, Atatürk'ün Kuruluş ve Kurtuluş Mücadelesi'ne başlamasının 100'üncü, derneklerinin de kuruluşunun 30'uncu yılını dernek binasında kutladı.
ADD Edirne Şubesi, Atatürk'ün Kuruluş ve Kurtuluş Mücadelesi'ne başlamasının 100'üncü, derneklerinin de kuruluşunun 30'uncu yılını kutladı. Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, derneklerinin kuruluşundan bugüne, davaya hizmet eden ve aralarından ayrılan tüm büyükleri, kurucuları, yoldaşları saygıyla, minnetle ve şükranla andı. “ADD, Türk milletinin gerçek rehberidir” diyen Özcan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Ulusların tarihinde özel öneme sahip dönüm noktaları, kırılma anları vardır. 1919 yılı Milletimizin tarihinde kırılma anıdır, dönüm noktasıdır. Kuruluş ve Kurtuluş Mücadelesinin başlangıcıdır.
Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz liderliğinde Milli Kurtuluş Stratejisi'nin tayin edildiği yıl 1919'dur. Amasya Genelgesi'nin yayımlanması; Erzurum ve Sivas Kongreleri'nin toplanması; en sonunda da Ankara'nın Milli Mücadele'nin merkezi olarak belirlenmesi Milli Kurtuluş Stratejisi'nin aşamalarıdır.
"BİR ASIRLIK DAVA VE 30 ONURLU YIL"
2019, Atatürk'ün liderliğinde Milli Mücadeleye başlamamızın 100. yılıdır. Büyük Atatürk bedenen aramızda değildir. Ancak, devrim ve ilkeleriyle, uygulamaları ve söylemleriyle Türk Milleti'nin değişmez tek lideridir. 1919'da Millet olarak nelerle, kimlerle ve hangi tehditlerle karşılaşmışsak, bugün de aynı tehditler, aynı güçler, aynı projeler ve aynı algı operasyonları ile karşı karşıyayız. Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti üzerine tezgâhlanan senaryolar son bulmamıştır. Emperyal niyetler ve sinsi projeler hâlâ gündemdedir. Atatürk'ün kurduğu; laik, demokratik, üniter, sosyal ve hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti hedeftedir. Demokratik ve çoğulcu parlamenter sistem ortadan kaldırılmıştır. 1919'da başlayan süreçle saraydan alınarak Millete verilen ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Ulusundur” sözüyle taçlandırılan Ulusal Egemenlik tekrar saraya alınmıştır. 
1919'da Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı Milli Mücadele Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kuruluş ve temel varlık nedenidir. Dolayısıyla hepimiz bir asırlık davanın neferleriyiz. 19 Mayıs 1989'da Devrim ve Demokrasi Şehidimiz, Kurucu Genel Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy'un başkanlığında yola çıkan Atatürkçü Düşünce Derneği “30” yaşındadır. 19 Mayıs Milletimizin ve Derneğimizin doğum günüdür. Kutlu olsun.
    “ADD, TÜRK MİLLETİNİN GERÇEK REHBERİDİR”
    Atatürkçü Düşünce Derneği; kuruluş, amaç, hedef ve söylemleriyle Türk Milleti'nin gerçek rehberidir. Önce Kurucu Genel Başkanını Prof. Dr. Muammer Aksoy'u, sonra Doç. Dr. Bahriye Üçok, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı ve Necip Hablemitoğlu gibi değerli üyelerini şehit veren Derneğimiz; isimsiz emekçilerini de dava uğruna şehit vermiştir. 
    Atatürkçü Düşünce Derneği'nin kuruluşundan bugüne, davaya hizmet eden ve aramızdan ayrılan tüm büyüklerimizi, kurucularımızı, yoldaşlarımızı saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin başarısı için çaba harcayan tüm üyelerimize içtenlikle sevgilerimizi, saygılarımızı yineliyoruz.
Atatürkçü Düşünce Derneği, tarihsel sorumluluğunun bilincindedir. Çalışmalarına ve yoluna bu anlayışla devam etmektedir. 1919, mücadelemizin başlangıcıdır.
Türkiye, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin tüm baskılara, tüm engellemelere ve tüm operasyonlara rağmen 30 yıllık onurlu yürüyüşünü alkışlamaktadır. Bizler, bir asırlık bir büyük davanın temsilcileriyiz. Demokrasimize, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğüne, sanata, sanatçıya, bilime, bilim insanına, yazara, çizere, düşünürlere ve bütünüyle ülkemize sahip çıkacağız.
Yeniden Atatürk'ün kurduğu esaslara sahip bir Cumhuriyeti ve yeniden çoğulcu demokratik parlamenter sistemi hep birlikte inşa etmek zorundayız. Bunun yöntemi bellidir. Stratejisi nettir. Atatürk gibi düşüneceğiz ve Atatürk Cumhuriyeti'nin kurucu değerlerine sahip çıkacağız.
    Görevimiz: Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde, omuz omuza, 1919 ruhuyla, Geçmişimizden ders alarak, Akılla, bilimle aydınlanma devrimini sürdürerek, Geleceğin tam bağımsız Türkiye'sini kurmaktır. Cumhuriyetçi deneyim ve Atatürkçü potansiyelimizle, Demokratik, laik sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin üretim, bağımsızlık ve kalkınma coşkusunu çocuklarımıza yaşatmaktır. 
    Atatürkçü Düşünce Derneği olarak “Atatürk'ün İzinde Milli Mücadele Yılı” olarak ilan ettiğimiz 2019 yılında Aziz Milletimize söz veriyoruz; Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız. Emperyalizmin oyunlarını 100 yıl önce olduğu gibi bugün de bozacağız. Gerici, bölücü ve işbirlikçi zihniyetle olan mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. Uygarlık savaşını kazanacağız. Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız. Demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi, laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız. Tek Başkomutanımız, Tek Liderimiz, Tek Rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz.
Milli Mücadelenin 100. yılından alacağımız güç ve enerji ile Ata'mıza ve kurucularımıza layık olacağız. Milli Mücadelemizin 100. ve Derneğimizin Kuruluşunun 30. yılında en doğru reçete, Atatürkçü Düşünce'dir. Zafer yine Atatürkçü Düşüncenin, Demokrasinin ve Cumhuriyetin olacaktır. Yolumuz açık olsun.” 
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Tiyatro'nun 'Edirneli' gururu
MHP İl Başkanı istifa etti
Balıklara can suyu!
Duygulandıran ziyaret
‘Bereket versin’
ETSO'dan Gastronomi turu
TSPB'den Edirne'de ilk
Kültür Mirası atölyesi tamamlandı
Becan’dan yürüyüş daveti
BAL’da sezon açılıyor
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE