ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Su ve ulaşıma indirim!
Edirne Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında su ücretleri ve öğrenciler için ulaşımda indirime gidilmesinin yolu açıldı...  Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilen Ak Parti grubunun önergesi kabul edilirse meskenlerde su ücretinin yüzde 40 ucuzlaması beklenirken, öğrenciler için şehiriçi ulaşımda da yüzde 31 oranında indirime gidilecek... 
Haberin Yayın Tarihi: 10-06-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Su ve ulaşıma indirim!

Olgay GÜLER
Edirne Belediyesi Haziran ayı meclisi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 9'u gündem dışı toplam 22 madde görüşüldü. 
Belediye meclis toplantı salonunda düzenlenen toplantının başında yasa gereği seçimden sonrası belediyenin yapması gereken stratejik plan kamu oyuyla paylaşıldı. 5 yıllık gerçekleş-tirilecek planla ilgili konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Plansız yürüme şansımız yok. Geçtiğimiz 5 yılda büyük ölçüde plana sadık kalarak çalışmalarımızı yapmaya çalıştık. Umut ediyorum ki tüm belediye meclis üyelerimiz planın oluşması aşamasında hem katılımcılık hem demokrasi anlayışı çerçevesi içerisinde plana azami katkıyı sağlayacaktır” dedi. 
SU VE ULAŞIMA İNDİRİM GELİYOR
Belediye meclisinde daha sonra Ak Parti grubunun meclise sunduğu önerge okundu. Önergede ev ve iş yerlerinde su ücretlerinde indirim yapılmasıyla, öğrencilerin şehiriçi ulaşımında indirim yapılması teklif edildi. Oybirliğiyle kabul edilen önergede su fiyatlarının meskenlerde yüzde 40, ticarethanelerde yüzde 10 indirilmesi, 1.81 lira olan ETUS öğrenci binişlerinin 1.25 liraya indirilmesi teklifinde bulunuldu. Önerge Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi. 
“SARI ÇİZGİYİ AŞANA CEZAİ YAPTIRIM GELİYOR”
Meclis görüşmelerinde masa sandalye işgaliye harcının günlük 60 kuruş olmasına da oy birliği ile karar verildi. Seçim öncesi sarı çizgiyi aşmamak kaydıyla işgaliye ücretlerini kaldırdıklarını ifade eden Belediye Başkanı Gürkan, “İşgaliye harcını tamamen kaldırmaya kanunen yetkimiz yok” diyerek, sarı çizgiyi aşan esnaflara cezai yaptırımın uygulanacağını açıkladı. 
Gürkan; “Seçimden sonra baktığımızda; bunun kanunla gelen bir harç olduğundan dolayı, bunun sıfırlanması gibi bir yetkimizin olmadığını gördük. Dolayısıyla geçtiğimiz yıllarda 1,5 lira olarak aldığımız bu harcı, en düşük miktar olan 60 kuruştan daha aşağıya düşürülemeyeceğini ya da komple kaldırılamayacağını gördük. O yüzden Plan ve Bütçe komisyonumuz oy çokluğuyla masa-sandalye işgal harçlarının şehrimizin her yeri için günlük 60 kuruş olmasına karar verdi” diye konuştu. 
TRAFİK EĞİTİM PARKI KURULACAK
Mecliste ayrıca çocuklar için kurulacak Trafik Eğitim Parkı ile ilgili maddeye de yer verildi.  Edirne Valiliği İl Özel İdaresi ile ortak işbirliği projesi için protokol imzalanması konusunda Belediye Başkanı Gürkan'a yetki verilmesini içeren madde oybirliğiyle kabul edildi. Başkan Gürkan madde hakkında yaptığı konuşmada; çocukların trafik eğitimi konusunda güvenli ve bilimsel bir şekilde bilgi sahibi olmaları için Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nı en kısa sürede hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE