ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Tavukormanı masada
Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren, Sarayiçi Tavuk Ormanı'nın her yönden geri dönülmez kayıplara uğradığına dikkat çekerek, Edirnelileri Çarşamba günü gerçekleştirecekleri panele davet etti…
Haberin Yayın Tarihi: 10-06-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Tavukormanı masada

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren, tarih, doğa ve kültür alanı olan Sarayiçi Tavuk Ormanı'nın her yönden geri dönülmez kayıplara uğramış durumda olduğunu belirterek, Edirnelileri Çarşamba günü gerçekleştirecekleri panele davet etti.
Dernek Baykanı Eren,12 Haziran Çarşamba günü, 14.00'da, Edirne Barosu Konferans Salonu'nda düzenlenecek 'Kültürel ve Doğal Değerimiz: Tavuk Ormanı' konulu panele ilişkin açıklamasında şunları söyledi:
“Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Trakya Üniversitesi ile birlikte yapılması planlanan etkinliği,  bayram tatili nedeniyle 12 Haziran Çarşamba günü Edirne Barosu Konferans Salonu'nda gerçekleştireceğiz.
Gelecek kuşaklardan ödünç aldığımız eşi benzeri olmayan, tarih, doğa ve kültür alanı olan Sarayiçi Tavuk Ormanı ne yazık ki artık her yönden geri dönülmez kayıplara uğramış durumda. Tavuk Ormanı konusunda bugüne kadar yapılmış olan akademik ve kurumsal çalışmaları bir araya getirmek, elimizdeki değerin ne olduğunu, neleri, nasıl korumamız gerektiğini saptamak ve çözüm önerileri al-mak üzere Trakya Üni-versitesi ile birlikte 'Kültürel ve Doğal De-ğerimiz: Ta-vuk Orma-nı' konulu bir panel gerçekleştiriyoruz. Bu hedefle, uzun zamandır bu alanda çalışmalarını sürdüren, T.Ü. Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaraş kolaylaştırıcılığında, T.Ü. Edebiyat Fakültesi'nden Öğr. Gör. Dr. Yavuz Güner, T.Ü. Fen Fakültesi'nden Dr. Öğr. Gör. Necmettin Güler ve Dr. Öğr. Gör. Mustafa Kaya bu çalışmaya katılan panelistlerimizdir.
Bu etkinlikteki hedefimiz; Tavuk Ormanı'nın, buradan çıkan sonuçlarla farkındalık yaratılarak gerçek değerinin görülmesi ve muhatap kurumlarla birlikte acil koruma kapsamında kaynak değerleri, gelecek kuşaklara devredilmesi ve miras olarak sahip olmaktan gurur duyacakları alan haline getirilmesidir. Panelimizde değerli doğa fotoğrafçısı Ali Çıtak'ın 'Kelebekler' fotoğraf sergisi ve 'Tavuk Ormanı' fotoğraf sunumu da olacaktır. Edirne'mizi seven, kentimize değer veren herkesi panelimize bekliyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE