ANASAYFA
18 Ekim 2019 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Adil bir düzen acil’
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, tatile girecek öğrencilere iyi tatiller geçirmelerini, üniversite giriş sınavlarına katılacaklara da başarılar dilerken, eğitim politikası, ekonomi politikası da dahil tüm sistemin gözden geçirilmesinin gerektiğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 14-06-2019 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Adil bir düzen acil’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, tatile girecek öğrencilere iyi ve faydalı tatiller geçirmelerini, üniversite giriş sınavlarına katılacaklara da başarılar dilerken, eğitim politikası, ekonomi politikası da dahil tüm sistemin gözden geçirilmesinin gerektiğini söyledi.
Saadet Partisi İl Başkanı Demirkıran,  hafta sonu okulların tatile girmesi ve Üniversite giriş sınavlarının ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında, 15 Haziran'da tatile girecek öğrencilere iyi ve faydalı tatiller geçirmelerini dileyen Demirkıran, “Tatiller, boş vakit geçirmek değildir. Bir taraftan bir yılın yorgunluğunu atarken diğer taraftan da yeni bir öğretim yılına hazırlanmak olmalıdır” şeklide konuştu. 
15 ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacak olan üniversite giriş sınavlarına katılacaklara da başarılar dileyen Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran, “Her gencimizin ideali Üniversite Sınavlarını kazanarak bir iş sahibi olmak, ülkesine ve milletine faydalı olmaktır. Ülkemizin ve toplumumuzun her sahada yetişmiş, liyakatli ve dürüst insanlara ihtiyacı var.  Bugün üniversite bitirmiş olmasına rağmen birçok gencimizin işsiz dolaşması, eğitimizdeki yetersizlik ve yanlış politikalar olduğu gibi yetişkin insanımıza görev verebilecek alt yapımız da yetersiz” uyarısında bulundu. 
Demirkıran, eğitim kalitesinin düşüklüğü nedenleri ile mesleki donanımın eksikliğini ise şöyle açıkladı:
 “Üniversitelerde verilen eğitim iş hayatından kopuk olmasından ve teknolojik gelişmelerin yeterince kullanılamamasından dolayı mesleki donanım sıkıntısı yaşanmaktadır. Öğrencinin eline yağ değmeden makine mühendisi, öğrenci görmeden öğretmen mezun edilmektedir. Ayrıca Üniversite sonrası iş bulma kaygısının yoğunluğundan dolayı eğitime olan inanç zayıflamakta ve bu durum öğrencileri 'boş vermişlik' duygusuna itmektedir”. 
Öğrencilerin gelecek korkusuna da vurgu yapan Ali Demirkıran, “Üniversite mezunlarındaki işsizlik oranları, 'diplomalı işsizler ordusu' olan öğrencileri büyük bir kaygıya sevk etmektedir. Öğrenciler, gelecekte kendilerini nasıl bir sürprizin beklediğini tahmin edememektedir. Öğrencinin 4 yıl boyunca zihnini kemiren 'mezun olduğumda ben ne olacağım?' sorusu, eğitim hayatının geneline etki eden bir korku yaşamına sebep olmaktadır” diyerek eğitim politikasının da ekonomi politikasının da tüm sistemin gözden geçirilmesinin, her konuda ülke ve toplumumuzun çıkarları göz önünde bulundurularak acilen “Adil bir Düzen”e ihtiyaç olduğunun altını çizdi. 
Her şeye rağmen gençleri ümitlerini yitirmemelerine vurgu yapan Demirkıran, “Bu ülke bizim. Bizim bin yıllık medeniyet değerlerimiz var. Kendi değerlerimize sarılarak ülkemizin kalkınması için üzerimize düşeni yaparsak Allah'ın izni ile yine tarihteki şanlı konumumuza ulaşır;  iyi'de, güzel de, faydalı da ve adil olan da tüm insanlığa örnek oluruz” diyerek öğrencilere girecekleri sınavlarda üstün başarılar elde etmeleri temennisinde bulundu.  

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık yolunda kaza!
Aramızdan ayrılanlar
İşsizliğe kuşbakışı!
Gariban mehteran!
Çeltikte nereden nereye?
Tarihi eserde tarihi mermi
Çocuklardan 'Ateş' izdihamı
Teknolojisiz gün
Mehmetçiğe asker selamı
EDİRNE 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE