ANASAYFA
25 Ocak 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Altyapıyı ‘halt ettiler’
Edirne Merkez Barutluk Mahallesi Kara Emin Caddesi Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi karşısında ruhsat almadan yapılan kazı sırasında meydana gelen altyapı sorunu geceli gündüzlü çalışmayla çözüldü… 
Haberin Yayın Tarihi: 20-06-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Altyapıyı ‘halt ettiler’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne Merkez Barutluk Mahallesi Kara Emin Caddesi Akmercan Anadolu İmam Hatip Lisesi karşısında kazı sırasında meydana gelen altyapı sorunu geceli gündüzlü çalışmayla çözüldü. 
Edirne Merkez Fırınlar sırtı eski TOKİ mevkiinde kazı sırasında meydana gelen altyapı sorunu Edirne Belediyesi Su Kanal, Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Arıtma Birimi ekiplerinin geceli gündüzlü çalışmasıyla giderildi. Belediye ekipleri büyük sabırla aşırı sıcağa rağmen mesai yaptı. 
“AŞIRI SICAKTA SABIRLI MÜDAHALE”
Halk Sağlığı Müdürlüğü Çevre Sağlığı Teknisyenleri gerekli numuneler alırken, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Sorun çözüldü” dedi ve geceli gündüzlü çalışmaya destek veren Su Kanal, Fen İşleri, Su Arıtma Birimi, İl Sağlık, Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne teşekkür etti. Alt yapıda yaşan sorun ve çözüm sürecine ilişkin Dr. Tanrıkulu şunları söyledi:
“TEMİZ SUYA ULAŞILDI”
“Çevresinde yapılan kazı sırasında altyapıda bir sorun meydana geldi. Bu sorun Edirne Belediyesi'ne ha-ber vermeden, ruhsat alınmadan yapılan bir kazı neticesinde meydana geldi. Edirne Belediyesi Su Kanal Mü-dürlüğü,'nün hemen müdahale etmesi ve Edirne Belediyesi arıtma tesisindeki arkadaşlarla beraber Halk Sağ-lığı Müdürlüğümüzün Çevre Sağlığı Teknisyenleriyle beraber gerekli numuneler alındı ve eski TOKİ tabir edilen Fırınlar Sırtı mevkiindeki yerleşimin temiz suya ulaşması derhal sağlandı. Her hangi bir sorun yok. 
“SORUN SORUNSUZ GİDERİLDİ”
Edirne Belediyesi Su Kanal Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Arıtma Birimi'nin çabalarıyla bir noktaya geldi. Oradaki alt yapı sistemi tamamen yenilenerek daha sağlıklı suya ulaşmaları konusunda bir çalışma başlatıldı. Kazı sırasında altyapıya yapılan ne yazık ki istenmeyen durumu hemen fark edip müdahale etmesi çok önemliydi. O anlamda şehrimizde her hangi bir sorun olmadan tamirat yapıldı. Su Kanal Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğümüze başta Dr. Selma Heves olmak üzere gece bize destek verdikleri, su numunelerini alıp çalıştıkları için kendilerine ve Halk Sağlığı Müdürlüğü'müze, Sağlık Müdürlüğümüze çok çok teşekkür ediyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
MÜLKÜ KARADENİZ: O EDİRNE'NİN İMPAROTORU
Mobil dolandırıcılık!
-4'te 4/4'lük icraat
Yağdır Mevlam su!
Kırklareli'nde 'Fener' bayramı
Müzede 'Bahar' tadında nağmeler
Garsonlara hijyen eğitimi
Uğur Mumcu'suz 27 yıl
Zabıtaya öfke kontrolü eğitimi
Minderin sessiz şampiyonu
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE