ANASAYFA
25 Eylül 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bütün kızlar toplandı!
Edirne Kız Öğretmenlileri 41 yıllık özlem buluşturdu...
Haberin Yayın Tarihi: 21-06-2019 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bütün kızlar toplandı!

Nurşen Gül ÖZ
Edirne Kız Öğretmen Lisesi'nin (EKÖL) 41 yıl önceki mezunları geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek okullarını ve sınıflarını ziyaret etti. Mezunlardan Nevin Uluağaç'ın WhatsApp gurubu kurma öneri ve girişimleri sonrası Emine Gürtoprak Özdilek ve Gülçin Gülşah Cengiz'in girişimleriyle 39 kişilik sınıf mevcudundan 26'sı Edirne'de buluştu.
Okulun 1975-78 yılı mezunlarını vefat eden iki arkadaşları dışında birkaç eksikle 41 yıl sonra biraraya getiren girişimde uzun yılların özlemi giderildi. Girişimin öncülerinden Emine Gürtoprak Özdilek, şu anda Sosyal Bilimler Lisesi olan okullarını ziyaretlerinde eski günleri andıklarını kaydetti. Okula ilk başladıkları 1975 yılındaki sınıflarında 41 yıl sonra biraraya geldiklerini kaydeden ve üç yıl boyunca sınıf başkanı olan Emine Gürtoprak Özdilek, katılan tüm arkadaşlarına teşekkür ederek, üze-rinde topluca öğrencilik fotoğraflarının bu-lunduğu birer plaket armağan etti. Özdilek, “Buluşmamızda herkes minnet ve şükran dolu ama en önemlisi sevgi yumağı halinde muhteşemdik. Çocuklar gibi şendik, kaldığımız yerden, aradan sanki hiç yıllar geçmemişçesine liseli duygularla, saf, bozulmamış samimiyet ve içtenlikle,  hepimiz aynı karavanadan yiyip içen, iyi ve kötü ilk gençlik yıllarını paylaşan  Edirne Kız Öğretmen Liselilerdik” diye konuştu.
EDİRNE'DE ÖZLEM GİDERDİLER
Tüm mezunların, iletişim, kayıplara ulaşma, toplantı, yemek, ulaşım, foto çekimleri, albüm ve harika paylaşımlarla destek verdiğini belirten Özdilek, vefat eden arkadaşları Sümbül Gökerküçük ile Nurdan Yıldırım'ın arzusunu da yerine getirdiklerini kaydetti. “Bu buluşmayı Kırklareli'de yaşayan arkadaşımız Çiğdem Kırkım Kayat ve vefat eden arkadaşlarımız çok arzu etmişti. Ancak Nurdan Yıldırım ve Sümbül Gökerküçük 'ü bir süre önce kaybettik. Sınıfın 39 olan mevcudundan 26 arkadaşımızla çok arzuladığımız buluşmayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık” diyen Özdilek buluşmanın detaylarını da şöyle anlattı.     “Ulaşamadığımız ve mazereti olan arkadaşlarımız gelemese de kamerayla Almanya'dan Nevin, İstanbul'dan Neşe Özkaya Tuncel arkadaşlarımızla görüştük. Okulumuzda Ağlayan Çeşme önünde topluca fotoğraflar çektirdik. 41 yıl önceki sınıfımızda düzenlediğimiz plaket töreninde duygusal anlar yaşadık.  Plaketlerimizin üzerinde tüm öğrenci arkadaşlarımızın numarası,  öğretmenlerimiz Kıymet Kemeç Akalgan, Kevser Küçüktaş, Gülhis Bilgenoğlu ile topluca fotomuz yer alıyor. 
Emekli öğretmen Bilge Subaşı, Amerika'da yaşayan meslektaşımız Zeliha Sözeri ile Nurcan Canbazoğlu Ulusoy arkadaşların da büyük desteğiyle Edirne Polis Bahçesinde güzel saatler yaşadık. Tekrar görüşmek üzere ayrılırken tüm emek verenlere sonsuz şükran, minnet ve teşekkür duyguları sunuldu. Rahmete intikal etmiş Nurdan Yıldırım ile Pınarhisar Poyralı'dan Sümbül Gökerküçük arkadaşları da duayla andık. Tekrar buluşmak üzere vedalaştık.”
EKÖL'ÜN  1975-78  MEZUNLARI
Edirne Kız Öğretmen Lisesi'ne 1975 yılında başlayan ve mezuniyetlerinin  41'nci yılında buluşan sınıfın tam listesi şu isimlerden oluşuyor:
Emine Gürtoprak Özdilek, Gülçin Erol Cengiz, Kadriye Taşkıner Baki, Zatiye Pala Kurt, Elif Şahin Çetin, Nurcan Ulusoy Cambazoğlu, Necmiye Gökmen Ovacık, Ayten Can Şahin, Nurten Ersen Mandalı, Nurten Yakut Uslu, Ayşe Zağralı Genç,  Süheyla Özkınay Albayrak, Çiğdem Kırkım Kayat, Serpil Düz Genç, Azime Yener Akıncıoğlu, Nursel İnanç Aldemir, Aynur Alabak Kaya, Ayşe Kaya Kubat, Ayşe Çetinbaş Başoğlu, Neşe Özkaya Tuncel,  Güner Tufan Tuna, Meral Ersay İşbilen, Ayşe Tunalı Konduz, Nevin Ünal Uluağaç, Fethiye Demirel Günaltay, Kadriye Ay Bozan, Nilüfer Vatansever, Hatice Akter Öztürk, Süheyla Çakırlar, Gülsen Kahya, Neşe Duman, Zehra Kayadelen, Menşure Günay, Nurgün Orhon, Zehra Balkan, Nursel Turgal, Sümbül Gökerküçük, Nurdan Yıldırım, Fatma Özer Yeşilli

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Arazisi satılmış haberi yok!
Maske zorbalığı!
‘Pazar amacının dışına çıktı’
'Lütfen biraz sabır'
Açılmayan kontak canlarına tak etti!
Umutlar Karaağaç gölgesinde yeşerecek!
A.D.U. bebeğin şüpheli ölümü
Vali'den şafak vakti denetim
PDR kolları sıvadı
Edirne'ye ETTDER-Gİ
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama