ANASAYFA
28 Ocak 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Vaysal'da neler oluyor?
Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal Köyü Muhtarı Cafer Demirel, daha önce köylerinde görev yapan şu anda başka köyde geçici görevlendirilen M.M isimli cami imamının, rahatsızlığını bildiği halde 10 yaşında Arda G. isimli çocuğu darp ettiğini öne sürdü…
Haberin Yayın Tarihi: 22-06-2019 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Vaysal'da neler oluyor?

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne'nin Lalapaşa ilçesine bağlı Vaysal Köyü Muhtarı Cafer Demirel, daha önce köylerinde görev yapan şu anda başka köyde geçici görevlendirilen M.M isimli cami imamının, rahatsızlığını bildiği halde 10 yaşında Arda G. isimli çocuğu darp ettiğini öne sürdü. Muhtar Demirel, "Çocuğumuz tedavi gördü. İmam başka köyde ama başka Ardalar zarar görmesin" dedi. 
"RAHATSIZLIĞINI BİLE BİLE DARP ETTİ"
Köy Muhtarı Cafer Demirel köylerinde büyük üzüntü yaratan ancak köylerinde basın açıklaması yapan Türk Diyanet Vakıf Sen'in bu olaydan hiç bahsetmemesini de eleştirdi ve birçok iddiaya yer verdiği açıklamasında şunları söyledi:
"Vaysal Köyümüzde 23 Mayıs 2019 günü saat 18.00 civarında caminin bitişiğinde bulunan komşu bahçesinde erik ağacından erik kopartırken cami hocası tarafından yakalanmak istenilen Arda G. adındaki 10 yaşındaki çocuğumuza taş atarak kovalayan M. M isimli cami hocası Arda G'yi yakalayarak köy halkından görenler var olmasına rağmen fırça sapı ile sol kulak kısmına vurmuştur. Daha önceden tedavi gören ve cami hocasının bildiği halde sol kulağına sopa ile vurmasıyla hemanjiyon rahatsızlığı olan Arda G. doktorların da kulağına darbe almamasıyla ilgili ailesini bilgilendirmiştir.
"TÜRK DİYANET VAKIF SEN BU OLAYDAN NEDEN HİÇ BAHSETMEDİ"
Ailesi de ilköğretim ve cami hocasına bu rahatsızlığı ilgili bilgi vermiştir. Lalapaşa Sağlık ocağına götürülüp sevki yapılarak Edirne Devlet Hastanesi'ne götürüldü ve tedavisine başlandı. Kulak iç kanaması tanısı konuldu, raporlar cumhuriyet savcılığında ve Lalapaşa'da yapılan basın açıklamasında köyümüzde yaşanan bu olaydan hiç bahsedilmiyor" dedi. 
Sadece hocayı istemiyormuş gibi ve yerel seçimlerde seçilen muhtarı hedef alarak basın açıklaması yapmışlardır. Olayın oluşu ve tamamı anlattığım gibi gerçekleşmiştir. Basın açıklamasında neden Arda isimli çocuğumuzdan bahsedilmedi? Neden konunun doğruluğunu açıklamadılar? Bunlar bize her zaman toğluma doğruyu anlatan, söyleyenler olarak gördüğümüz hocamız işi tamamen doğruyu saptırıp işi muhtarlık seçimine bağlamışlardır? Bunların hazmedemediği muhtarlık seçiminin üzerinden 2,5 ay geçmesine rağmen imamın tarafsızım demesine rağmen bu taraf tutmak değil midir?
"ERİK AĞACINDAN NE İSTEDİ?"
Anlaşıldığı gibi cami hocası suçsuzmuş gibi lanse edilmekte. Cami avlusunda bulunan erik ağacını çocuklar koparmasın yemesinler sanki kendisi çocuk olmamış gibi ağacı kimseden izin almadan kestirmiştir.
19 Mayıs 2019'da köyümüzde yağmur duası ve iftar yemeği verilirken saat 19.15'te başlaması gerekirken yanında bulunan hocaların hocam 'hocam saat geldi başlayalım' demesine rağmen 'boş ver bekleyin' deyip duayı saat 19.35'te isteksiz şekilde başlattı. Duaya katılan hocalarımızdan birine 'nereden topladın bu süpürgeleri' diyerek gelen imam arkadaşlara hakaret etmiştir. Hocamız M.M bir kaç gün önce duaya gelecek olan bir hocamıza 'duaya gelmeyeceksin' demiş, 'artık sana bu köyde ekmek yok' demiş. Bu taraf tutmak değil midir? Soruyorum."
"BAŞKA ARDALAR ZARAR GÖRMESİN"
Muhtar Demirel, imamın şu anda geçici olarak başka bir köyde görev yaptığını belirtti ve "Daha önce köyümüzde gö-rev yapan bu imam başka ço-cuklara zarar vermesin. Başka Ardalar zarar görmesin" dedi. 
Bilindiği gibi Türk Diyanet Vakıf Sen Trakya Şubesi Başkanı Şahin Bulur, bu ayın başlarında Vaysal köyü cami bahçesinde yaptığı basın açıklamasında 12 yıldır bu köyde görev yapan din gö-revlisi M.M.,'nin muhtarın haksız tutum ve davranışlarıyla karşı karşıya kaldığını söyle-mişti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne Belediyesi tribün alacak
Vakıflar'dan taşınmaz kiralama ihalesi
Bakım ve onarım hizmeti alınacak
Metro Ethernet İnternet Hizmeti alınacak
ETUS'a haciz kıskacı!
Esnaftan 'satılık' demirbaş!
Edirne’de bir Cumhurbaşkanı adayı
Edirne için yazmaya devam
‘Hedefimiz büyük’
'Fatih Köprüsü' risk altında
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama