ANASAYFA
23 Ekim 2019 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
252 üniversite öğrencisine 3 aylık iş
Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün 252 üniversite öğrencisine yönelik düzenleyeceği Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvurularının 25-28 Haziran tarihleri arasında Www.İskur.Gov.Tr üzerinden yapılacağı bildirildi.
Haberin Yayın Tarihi: 25-06-2019 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
252 üniversite öğrencisine 3 aylık iş

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün 252 üniversite öğrencisine yönelik düzenleyeceği Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvurularının 25-28 Haziran tarihleri arasında Www.İskur.Gov.Tr üzerinden yapılacağı bildirildi.
Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Sosyal Çalışma Programının azami süresinin 3 ay olduğu belirtilerek şöyle denildi:
“Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Programlar; Doğanın korunması, Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, Kütüphanelerin bakımı ve düzeni, Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında düzenlenecektir.
Sosyal Çalışma Programlarına; Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere 18 yaşını doldurmuş, aktif bir lisans veya ön lisans kaydı bulunan, vakıf veya devlet üniversitesi veya bölüm ayrımı fark etmeksizin bütün yükseköğretim öğrencileri ve uzaktan eğitim alan üniversite öğrencileri katılabilecektir.
Sosyal Çalışma Programlarına başvurular sadece www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler diledikleri ildeki programa başvuru yapabilirler. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz. Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılır. Bu kontenjanın üzerinde gerçekleşen başvurularda katılımcılar belirlenir. Seçim yöntemi sonucu kontenjan sayısı kadar asil katılımcı kontenjan sayısı kadar yedek katılımcı belirlenir. Yedekler sistem üzerinden sıranın kaçıncı yedekte olduğunu takip edebilecekler ve sıra kendilerine geldiğinde 1 iş günü içerisinde programa katılmaları beklenecektir. Gelmemeleri halinde sıra bir sonraki yedeğe geçecektir.
Bir yaz döneminde Sosyal Çalışma Programının azami süresi 3 aydır. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için bu süre 39 gündür.
Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır. 
Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Merkez ve ilçelerde, 252 öğrenciye yönelik gerçekleştirilecek olan Sosyal Çalışma Programlarına başvurular 25.06.2019-28.06.2019 tarihleri arasında 4 gün süreyle  www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacaktır. 05.07.2019 tarihinde asil ve yedek katılımcılar belirlenecek olup programlar 08.07.2019-30.09.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
‘Şimdi daha rahatım’
Tunç Özkan üzdü
Aramızdan ayrılanlar
‘Cami de bizim Cem Evi de bizim’
‘Bu işin kadını erkeği yok’
Tuvalet ihalesi sonuçlandı!
Gıdada yanlış yapana ceza yağdı
İlk yardımda ‘ilk’
‘Sadece laf üretiyorlar’
Kutlu Hoca'ya vefa
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE