ANASAYFA
05 Haziran 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Gürkan'ı ben aradım’
Edirne'de hafta sonu Belediye Başkanı Recep Gürkan'la Söğütlük Kent Ormanı'nda görüşmesi kamuoyunda büyük yankı uyandıran Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, bir yakının sorunu yüzünden Gürkan'a kendisinin telefon ettiğini, bunun üzerine yüzyüze görüşmenin yolunun açıldığını söyledi… Geride bıraktıkları süreçteki tüm olumsuzlukları Gürkan'a paylaştıklarını anlatan Sedefçi, “Abi  kardeş gibiydik” şeklinde nitelendirdiği döneme dönmek istediklerini ifade ederek; “Kırkpınar sonrasında konuşup 2011  2012'deki Hamdi Sedefi  Recep Gürkan olmayı istiyoruz. Yine kol kola girip abi  kardeş olmayı istiyoruz ama bu kez dürüstçe, birbirimiz yanlış yapmadan, kazık atmadan bu işi yapmayı hedefliyoruz” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 03-07-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Gürkan'ı ben aradım’

Olgay GÜLER
Edirne'de haftasonu eski dost, ezeli rakip Hamdi Sedefi ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Kent Ormanı'ndaki gerçekleştirdikleri görüşmeleri kent gündemine otururken, konuyla ilgili Sedefçi Hudut Gazetesi'ne açıklama yaptı. 
2014 Mart genel seçimlerinde koltuğunu Recep Gürkan'a kaptırmasının ardından araları açılan ikili, 5 yılın ardından ilk kez geçtiğimiz hafta sonu Kent Ormanı'nda biraraya geldi. İkiliye, görüşmelerinin ilk kısmında belediye başkan yardımcıları da eşlik ederken, konuşma ikilinin başbaşa yürüyüp eteklerindeki taşları dökmesiyle devam etti. Konunun Edirne kamuoyunda yankı uyandırmasının ardından Hudut Gazetesi'ne konuşan Hamdi Sedefçi, Belediye Başkanı Gürkan'la yeniden eski günlerdeki abi  kardeş ilişkilerine dönüp Edirne'ye hizmet etmek istediğini söyledi. 
“SİYASETTE EBEDİ DOSTLUK  DÜŞMANLIK OLMAZ”
Kırkpınar sonrası tekrar biraraya gelerek görüşeceklerini söyleyen Sedefçi; “Bizim onunla 2011'de abi  kardeş ilişkimiz vardı. Daha sonra bazı hatalar oldu. Siyasette ebedi dostluk ya da ebedi düşmanlık olmaz. Şu anda seçim bitmiş ve galibi de belli. Başkan seçimi kazanmış. İki tane tercih var; ya ona muhalefet etmek, sürekli eleştirmek ya da onunla işbirliği yaparak Edirne'ye hizmet etmek var. Sonuçta bir tercih meselesi bu iş” dedi. 
“ÇOK CİDDİ BİR SİYASİ HEDEFİM YOK, TEK AMACIM EDİRNE'YE HİZMET”
Son yerel seçime birlikte girdiği arkadaşlarından Gürkan'la görüşmesinden sonra yoğun tepki aldığını da hatırlatan Sedefçi; “Şu anda seçime katıldığım arkadaşlarımın bir kısmı beni eleştiriyorlar, niye Recep beye karşı farklı bir davranış içine girmedim diye. Sonuçta bu bir tercihtir. Artık benim yaşım olmuş 69, ne kadar yaşayacağım daha belli değil. Artık siyasi olarak çok ciddi bir hedefim de yok. Benim tek bir hedefim var. Ben Edirne'ye 20 senedir hizmet verdim, yine hedefim Edirne halkına hizmet etmekti. Seçimi kazanarak olmadı bu iş ama şimdi Recep başkanla işbirliği yaparak o imkan doğacaksa ben bunu kullanmaktan memnuniyet duyarım” diye konuştu. 
“YENİDEN ABİ  KARDEŞ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”
Hem Recep Gürkan'a katkı yapmak hem de Edirne'ye hizmet etmek istediğini söyleyen Sedefçi; “ Recep başkan da bu konuda olumlu düşünceye sahip olduğunu söyledi. Kendisiyle şu anda bir olumsuz düşüncesi olacağını sanmıyorum. Kırkpınar sonrasında konuşup 2011  2012'de Hamdi Sedefi  Recep Gürkan olmayı istiyoruz, yine kol kola girip abi  kardeş olmayı hedefliyoruz ama bu kez dürüstçe, birbirimiz yanlış yapmadan, kazık atmadan bu işi yapmayı hedefliyoruz, inşallah bunu başarırız” ifadelerini kullandı. 
“ÜYELİK DÜŞÜNCEM YOK”
Öte yandan CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın, kendisinin olası CHP üyeliğiyle ilgili sözlerine de cevap veren Sedefçi; “Fevzi benim kardeşimdir, evladımdır ama şunu bilsin ki; benim zaten CHP'ye üye olmak gibi bir düşüncem yok. Ben doğuştan ve gönülden CHP'liyim. Allah bana ömür verdiği sürece de böyle devam edecek. Yarın öbür gün öldüğümde de CHP'li, Mustafa Kemal Atatürk'ü seven ve onun ilkeleriyle yaşamış birisi olarak öleceğim” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gazi İlkokulu kapatılmamalı
Kırkpınar'da son söz Bilim Kurulu'nda!
3 haftadır vaka yok
Öğretmenden büyük fedakarlık
65 yaşa 'hapis hayatı'
Bunun adı: vicdansızlık!
Salgında bile talana devam
Sanal ortamda yarıştılar
T.C. EDİRNE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE