ANASAYFA
05 Haziran 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ve, kapatıldı!
Edirne'de Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı ve Karaağaç Mahallesi ile kent merkezini birbirine bağlayan tarihi iki köprüden Tunca Köprüsü, restorasyon çalışmaları için trafiğe kapatıldı... Edirne Valiliği tarafından başlatılan çalışmayla zemini yenilenecek tarihi iki köprü yaklaşık 3 ay boyunca araç trafiğine kapalı kalacak ve geçişler Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü ve Bosna Köyü bölgesinde bulunan NATO Köprüsü'nden sağlanacak…
Haberin Yayın Tarihi: 10-07-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ve, kapatıldı!


Olgay GÜLER
Edirne'de kent merkeziyle Karaağaç Mahallesini birbirine bağlayan tarihi iki köprüden Tunca Köprüsü restorasyon çalışmaları için trafiğe kapatıldı. 
Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı ve 5 bin kişinin yaşadığı Karaağaç Mahallesi'yle kent merkezini birbirine bağlayan tarihi Tunca ve Meriç Köprüsü restorasyon için akşam saatlerinde düğmeye basıldı. Zemini tamamen yenilenecek iki köprüden ilk olarak çalışmalar Tunca Köprüsü'nden başlatıldı. Polis ekipleri köprüye girişi iki taraftan da kapattı. Çalışmalardan habersiz onlarca vatandaş köprü girişinde kalarak şaşkınlıklarını gizleyemedi. 
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Şantiye Şef Yardımcısı İnşaat Mühendisi Ali İhsan Gündüz, Tunca Köprüsü'nün restorasyon çalışmasının 5 hafta süreceğini söyledi. İki köprüdeki çalışmaların yaklaşık 3 ayı bulacağını ifade eden Gündüz; “Bu köprünün restoras-yonunu 5 haftada bitirmeyi düşünüyoruz. Meriç Köprüsü daha sonra yapılacak. En az 20  25 gün de burasının döşemesinin prizinin alması gerekiyor yeniden araç trafiğine açılması için. İkincisi için şu an bir süre söyleyemiyorum. Yarın kontrol mühendislerimizle beraber hasar tespiti yapılacak. Döşemenin hasar tespiti yapılacak, bölüm bölüm ayrılacak, dolayısıyla biraz zaman alacak bir iş. Tahminen iki köprünün de bitmesi 3 ay sürer” diye konuştu. 
İki Köprü arasındaki bir restoranın çalışanlarından Erdem Tavukçu da köprülerin trafiğe kapatılmasından dolayı işlerinin düşeceğini ifade etti. Tavukçu; “Köprüler kapandı tamam da biz nasıl para kazanacağız? Ödemelerimiz var, yapmamız gereken işler var. Dolayısıyla bu işlere de yansıyacak. Ne kadar çabuk biterse bizim için o kadar iyi. Keşke kışın yapılsaydı daha iyiydi. Tam yazın kalabalık zamanda, para kazanacağımız zamanda kapatılması kötü oldu” şeklinde konuştu. 
Öte yandan Karayolları 1'inci Bölge Müdürlüğü'ne bağlı tarihi köprülerin onarım için trafiğe kapanmasıyla düğün salonu ve çay bahçesi gibi turistlik işletmelerinin de bulunduğu bölgeye geçişler, Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü ve Bosna Köyü bölgesinde bulunan NATO Köprü'sünden sağlanacak.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gazi İlkokulu kapatılmamalı
Kırkpınar'da son söz Bilim Kurulu'nda!
3 haftadır vaka yok
65 yaşa 'hapis hayatı'
Öğretmenden büyük fedakarlık
Bunun adı: vicdansızlık!
T.C. EDİRNE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Sanal ortamda yarıştılar
Salgında bile talana devam
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE