ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
308 projede son durum
Edirne İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı ikinci dönem toplantısı Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında Devci Han Kültür Merkezi'nde yapıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 10-07-2019 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
308 projede son durum

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı ikinci dönem toplantısı Edirne Valisi Ekrem Canalp başkanlığında Devci Han Kültür Merkezi'nde yapıldı. Vali Canalp, Edirne ilinin 2019 yılı kamu yatırımlarının masaya yatırıldığı toplantıda 308 projeden 83'ü bitirildiğini, 4'ünün iptal, 169'unun sürdüğü, 52'sine ise henüz başlanamadığını söyledi. 
Edirne İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı ikinci dönem toplantısı Deveci Han Kültür Merkezi'nde yapıldı. Vali Ekrem Canalp, Planlama Müdürü Hasan Altundağ, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu ve kurum müdürleriyle yatırımcı kuruluşların temsilcileri-nin katıldığı toplantıda, Edirne ile ilgili yıl sonuna kadar tamamlan-ması planlanan projeler konuşuldu, kamu ve kurum temsilcileri devam eden projeler hakkında sunum gerçekleştirdi. Kamu ve kurumların Edirne ile ilgili planladıkları projeler ve projelerin son durumları, yatırımlar ve harcamaların görüşüldüğü toplantının açılışını yapan Vali Ekrem Canlap genel değerlendirme yaptı ve şunları paylaştı:
NAKDİ GERÇEKLEŞME YÜZDE 35
"Kuruluşlarımızca Valiliğimize gönderilen raporlara göre, ilimizde kamu kuruluşlarımızın 2019 yılı yatırım programlarında küçük, orta ve büyük ölçekli 308 proje yer alıyor. Bu projelerin toplam bedeli yaklaşık 4,8 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu projeler için bir önceki yılda 569 milyon TL harcanmış, 2019 yılında da 441 milyon TL ödenek kullandırılması öngörüldü. İkinci yatırım dönemi sonuna kadar yapılan çalışmalar dahilinde 156 milyon TL harcama yapılarak % 35 nakdi gerçekleşme sağlandı.
İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde, 2019 yılının ikinci döneminde yapılan yatırım harcamalarının 137 milyon TL'sini merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülüyor. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi % 35'tir. Yerel yönetim kuruluşlarımız ise 19 milyon TL tutarında yatırım harcaması yaparak, % 39'Iuk bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır.
Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımız tarafından yapılan bu yatırım harcamaları sonucu, 2019 yılı ikinci döneminde, kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan 308 projenin 83 tanesi bitirilmiş, 4'ü iptal edilmiş, 169'u devam etmekte olup 52'sine ise henüz başlanamamıştır."
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE