ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kurban deri ihalesi bugün
Trakya'daki Türk Hava Kurumu şubeleri tarafından toplanacak derilerin ihalesini yapma görevi Türk Hava Kurumu Edirne Şubesi'ne verildi…
Haberin Yayın Tarihi: 11-07-2019 07:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kurban deri ihalesi bugün

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Trakya'daki Türk Hava Kurumu şubeleri tarafından toplanacak derilerin ihalesini yapma görevi Türk Hava Kurumu Edirne Şubesi'ne verildi. İhale bugün Kaleiçi semtindeki Edirne Şubesi'nde açık arttırma usulü ile yapılacak. 
Kurban Bayramı'nda toplanacak kurban derileri ihalesi bugün THK Edirne Şubesi'nde yapılacak. Saat 14.30'da başlayacak ihaleye Trakya'da bulunan kurum şube başkanları, saymanları ve deri müteahhitleri katılacak. İhaleye ilişkin Edirne Şube Başkanı Av. Coşkun Molla şunları söyledi:
“KURBAN DERİLERİ ÜLKE EKONOMİSİ İÇİN BÜYÜK KAZANÇ”
“Her yıl kurum olarak Kurban Bayramı'nda kurumumuzun temel görevlerinden bir tanesi kurban derisi bağışlarının toplanması faaliyetidir. Bu görevi kurumumuz kurulduğu günden bugüne kadar örnek şekilde yapmaktadır. Kurban derileri Türkiye ekonomisi için büyük kazanç oluşturmakta olup ülke ekonomisine kazandırmaktayız. Kurban derilerini en mükemmel şekilde toplayıp muhafaza ederek açık arıttırma usulü ile deri ürünleri üreticilerine satmakta olan kurumu-muz, uygulanan yöntemlerin şeffaflığı ile de örnek teşkil etmek-tedir. 
AV.MOLLA'DAN HATIRLATMA 
Bu yılda geçmiş yıllarda olduğu gibi Trakya THK şubeleri tarafından toplanacak derilerin ihalesini yapma görevi THK Edirne Şubesi'ne verilmiştir.  İhalemiz 11 Temmuz 2019 günü (bugün) Edirne Şubemizde yapılacak. Bu yıl şubelerimiz tarafından toplanacak kurban derilerini en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefliyoruz. Kurban derilerini THK şubelerine bağışlayacak olan değerli hemşerilerimize hava koşullarının mevsim itibarı ile sıcak olması nedeniyle önerilerimizi de hatırlatmak istiyoruz. 
Kurban derileri öncelikle naylon poşetlere konulmamalı, evlerde tuzla mümkün olduğu kadar tuzlanmalı. THK görevlileri gelene kadar gölge bir yerde muhafaza edilmeli. Böylece deriler daha sağlıklı kalıp bozulması da önlenecektir. 
Yapılacak kurban derisi bağışlarının çocuk ve gençlerimizin eğitim burslarına, havacılık konusunda tarafımızca gerçekleştirilen ücretsiz kurslara ve Türk havacılığının gelişmesine katkı sağladığı unutulmamalıdır. 
Şimdiden değerli bağışları için değerli hemşerilerimize teşekkür eder, Kurban Bayramı'nın sağlık, mutluluk ve barış içinde geçirmelerini diliyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE