ANASAYFA
07 Aralık 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘İncirlik kapatılmalıdır!’
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, İncirlik Üssü'nden kalkan NATO uçaklarının Orta Doğu'da birçok yeri bombaladığına dikkat çekerek, 15 Temmuz hain darbe planlanın da burada yapıldığını söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 16-07-2019 07:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘İncirlik kapatılmalıdır!’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada darbe planının yapıldığı İncirlik Üssü'nün kapatılması gerektiğini söyledi. 
Demirkıran açıklamasında;  “Türkiye ve Orta Doğu'daki birçok sıkıntıya sebep olan İncirlik Üssü'nün konuyla alakalı esasen gündeme getirilmesi gereken yer olduğuna inanıyoruz. Hepimizin malumudur ki,  darbe girişiminde uçakların en yoğun olarak kalktığı yer İncirlik Üssü'ydü. Bu üsse Amerikalı yetkililer geliyorlardı. Darbeden önce de geldiler ve birtakım gizli görüşmeler yaptılar. Bu, birçok kaynak ve açıklamalarda da yer aldı. Saadet Partisi olarak, darbenin esas merkezi olan İncirlik Üssü'nün gündeme getirilmesi ve bununla birlikte buraların destekçisi olan Amerika'nın İncirlik'le, Türkiye ile alakalı planlarını ifşa edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi. 
BATI, ORTA DOĞU'YU  İNCİRLİK'TEN VURUYOR
İncirlik Üssü'nden kalkan NATO uçaklarının Orta Doğu'da birçok yeri bombaladığını ifade eden Demirkıran,  ''Hem hain darbe girişimini gündeme getirme açısından hem de hepinizin malumu İncirlik Üssü 1954 yılında açılan bir üs. 1954'ten bu güne kadar Orta Doğu'daki tüm İslam coğrafyasının bombalanmasında kullanılan incirlik üssü olmuştur. Şu an Orta Doğu'daki birçok bölge, İncirlikten havalanan NATO uçaklarıyla bombalanıyor. Türkiye'nin kalbine saplanmış bir hançer gibi bu İncirlik Üssü. Bizim bağımsız bir devlet olarak, bir irade ortaya koyan ve yıllarca mücadele etmiş bir devlet olarak bu hançeri söküp atıp, oralarını kendi topraklarımız olarak kullanılmasını sağlamak gibi bir görevimiz var” uyarısında bulundu.
 KUKLAYI DEĞİL,  KUKLACIYI VURMALI 
Merhum Malcolm X'in 'İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı. Kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı''sözünün ne kadar doğru olduğuna dikkat çeken Demirkıran, şöyle devam etti:
“Malcolm X'in ifadesindeki gibi, kuklayı değil kuklacıyı hedef almak lazım. Yaşadığımız coğrafyada hep böyle oluyor, kuklayla uğraşıyoruz kuklacıyla değil. En büyük problemlerden bir tanesi de bu. Olayın arkasındaki meseleleri görmezden gelemeyiz. Ama bazı yetkililerin hala 'Amerikalı dostlarımız' ifadesini kullanmalarını da anlamak mümkün değildir. Bu nasıl bir dosttur ki, Türkiye'ye darbe girişimi yapanları kendi bünyesinde barındırır? Biz böyle bir dostluk kabul etmiyoruz. Sadece 15 Temmuz'da değil, ne zaman İslam coğrafyasında bir problem olsa, Amerika her zaman işin içinde olmuştur.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Açıkgöz ailesinin acı günü
Genç anne üzdü
Çöldü, göl oldu!
Üçüncü günde bulundu
Nadire Atalık'a son görev
Sağlık turizmine milyonluk destek
Engelliler Saadet'e dert yandı
Kamu politikalarında yurttaşın sözü
Sebze-Meyve örgütü!
Anne adaylarına ücretsiz kurs
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE