ANASAYFA
07 Aralık 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Turiste WC tahliye şoku
Edirne'de İlhan Koman Parkı köşesindeki tuvaletin sözleşmenin yenilenmemesi nedeniyle tahliye sırasında gelen vatandaşlar görevlilerden izin alıp ihtiyacını giderirken, bir turist 'Tuvalet kapatıldı' denince şok olup gitti…
Haberin Yayın Tarihi: 18-07-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Turiste WC tahliye şoku

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne kent merkezinde mülkiyete belediyeye ait 11 umumi tuvalet revize edilecek. Belediye ile kiracılar arasında sözleşme yenilenmesine gidilmedi. Sabuni Mahallesi İlhan Koman Parkı köşesinde Recep Yanık'ın işlettiği tuvalet tahliye kararıyla kapatıldı. Yanık, anahtarı İl İdare Kurulu görevlisine teslim etti. Tahliye sırasında gelen vatandaşlar görevlilerden izin alıp tuvalete girerken, gelen bir turist 'Tuvalet kapatıldı' denince şok olup gitti. 
Edirne Merkez İlhan Koman Parkı köşesi, Çilingirler Caddesi girişinde yıllardır hizmet veren umumi tuvalet kapatıldı. Zabıta ve polisin de katıldığı tahliye işlemi sırasında vatandaşlar tuvalet ihtiyacını anahtar teslimine kadar izin alıp giderebildi. 
Avukat Vildan Akdemir, tüm umumi tuvaletlere yönelik bir çalışma yapıldığını belirtti ve "2886 sayılı yasanın 75. maddesi gereği işlemler yapılacak. Başka bir şey yok özel bir durum yok.Yasanın ilgili maddesi işlemlerin Valilik kanalıyla yürütüleceği çok açık bir şekilde  düzenlenmiş. Başkan bey tüm tuvaletlere yönelik bir çalışma yapıyor. Bilindiği gibi Edirne bir turizm kenti ve dolayısıyla tuvaletlerin yetersiz olduğu bilinen bir gerçek. Tüm tuvaletlere yönelik bir çalışma yapılacak" dedi. 
"SADECE BENİ KURBAN SEÇTİLER"
64 yaşında 6 çocuk 5 torun sahibi Recep Yanık ve 30 kişinin ekmek yediği tekneyi terk etmek zorunda bırakılmaktan duyduğu üzüntüyü şöyle anlattı:
"25 yıldır buradayım. Sadece beni kurban olarak seçtiler. Sözleşmesi biten sadece ben değilim. Sözleşmemiz yenilenmedi ve bir yıl aylık 2 bin 100 Lira ecrimisil kira ödedim ve bize bir de artık KDV çıkardılar. Onları da ödedim. Dükkân açma ruhsatım, vergi levham, yazar kasam var. Her giren insana fiş kesiyorum ve bu hiç bir tuvalette yoktur. Bu bana yapılan çok büyük bir haksızlıktır. Şu anda tahliye geldi. Ben mağduriyetimin giderilmesini istedim. Mahkemeye verdik, şu an belediye ile mahkemelik olduk. Mahkeme sürüyor. Avukatım Özgür Yıldırım. Vatandaşlardan imza topladık Valiliği Yazı İşlerine verdik, Avukatımız dilekçemizi yazdı onu da verdik. Gereği ne olur bilemiyorum. Encümen kararıyla burasını aldım. başkan vekilinin imzasıyla beni buradan attılar. Encümen kararını bana tebliğ etmeleri lazım. Karar tebliğ edilseydi ne avukat, ne valilik, ne de mahkemeyle uğraşırdım. Bundan sonra ne yaparım bilmiyorum bundan başka bir gelirim yok. Ben burasını halkın kullanabileceği hale getirdim. Ben buraya şahsi olarak 22,5 milyon harcadım. 30 kişi ekmek yiyordu buradan." 
Avukat Akdemir devamla, "İşlemi yürüten Valilik İl İdare Kurulu. 11 tuvalet var ve hepsine aynı işlem yapılacak. Bugün için burası" dedi. 
Çalışma ruhsatı, vergi levhası, yazar kasa ve gelen su faturasını alıp gazetecilere gösteren Yanık, İl İdare Kurulu görevlisine anahtarı teslim etti. 
TURİSTE TAHLİYE ŞOKU
Tahliye sırasında tuvalete gelen kadın turist tuvalete girmek istedi ve çevreden tuvaletin kapatıldığı ifade edilince şaşırdı ve tuvalete giremeden gitti. 
    

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Açıkgöz ailesinin acı günü
Genç anne üzdü
Çöldü, göl oldu!
Üçüncü günde bulundu
Nadire Atalık'a son görev
Sağlık turizmine milyonluk destek
Engelliler Saadet'e dert yandı
Kamu politikalarında yurttaşın sözü
Sebze-Meyve örgütü!
Anne adaylarına ücretsiz kurs
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE