ANASAYFA
07 Aralık 2019 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirnespor'a 'Lacivert Beyaz' oluşum
Edirnespor'a gönül vermiş 3 taraftar derneği biraraya gelerek, takımın 1966'da kurulduğu yıldaki ilk renkleri olan Lacivert  Beyaz adına dernek kurdu… Edirne adını verdikleri oluşumun kurucu üyelerinden Batı Kale Taraftar Grubu Lideri Serdar Acar, takımın ilk kurulduğu renklere dönmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti…
Haberin Yayın Tarihi: 19-07-2019 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirnespor'a 'Lacivert  Beyaz' oluşum

Olgay GÜLER
Edirnespora gönü vermiş 3 taraftar grubu biraraya gelerek 'Edirne Lacivert  Beyaz Der-neği'ni kurdu. Dernek yetkilileri, amaçlarının Edirnespor'un kurulduğu yıldaki ilk renklerine dönmesini sağlamak olduğunu ifade etti. 
Konuyla ilgili Margi Otel'de konferans salonunda toplantı gerçekleştiren dernek kurucu üyeleri ilk olarak oluşumu anlattı. Dernek kurucu üyelerinden Serdar Acar, Edirne tarihinde Edirnespor'a gönül veren Serhat Çocukları, Genç 22'liler ve halen aktif olan Batı Kale taraftar gruplarının birleşerek söz konusu derneği kurduklarını söyledi. Acar, amaçlarının Edirne'nin 1966'da kurulduğu dönemdeki ilk renklerine dönmesini sağlamak olduğunu ifade etti. 
“NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”
Şehrin takımının ilk renklerine dönmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Acar; “Lacivert Beyaz Derneğimizi hayırlısıyla kurduk. İnsanların kafasında bazı soru işaretleri olabilir. Şu anda Edirnespor'un renkleri sarı-kırmızı ve beyaz. Ancak Edirnespor ilk kurulduğunda laciver-beyazdı. Bizim de derneğimizin adı buradan geliyor. Bu renklerle Edirnespor hazırlık maçları oynuyor. Daha sonra federasyondan gelen yazıda takımın renklerinin sarı-kırmızı olması gerektiği belirtiliyor. Biz de tarihsel olarak Edirnespor'un gerçek rengine dönmesi için bu derneği kurduk. Her türlü platformda yapacağımız çalışmalarla taraftarlara ve Edirne halkına bunu anlatacağız. Zamanın şartlarında renk değişikliği nasıl kabul edildi bilemiyoruz ama biz bunu değiştirmek için ne gerekirse yapacağız” dedi. 
“EN BAŞINDAN EDİRNESPOR'UN KİMYASIYLA OYNANMIŞ”
Edirne'nin kendine özgü, yakışan bir rengi olması gerektiğini söyleyen Acar; “Biz artık Edirne'nin kendine özgü, kendine yakışan bir renk istiyoruz. Lacivert-beyaz formanın her yerde Edirnespor forması olarak bilinmesini istiyoruz. Edirnespor'un daha en başından kimyasıyla oynanmış. Biz bu yaptığımız girişimlerle bu durumun önüne geçmek istiyoruz. Belki çok büyük tartışmalar çıkacak ama biz bunu anlatacağız. Edirne'yi ve Edirnespor'u seven insanlarız. Renklerin değişmesi için Edirnespor yönetimiyle görüşeceğiz. Sadece yönetimi değil tüm şehri bilinçlendirmeliyiz. Her platforma bu renklerin değişimi için çalışma yapacağız” diye konuştu.
“YAPMAK İSTEDİĞİMİZ ÖNEMLİ BİR DEVRİM”
Derneğin kurucu üyelerinden İnanç Haseki de takımın orijinal renkleri olmadığı için başarısızlığın da beraberinde geldiğini dile getirdi. Lacivert  beyaz renkler hakkında bilinç oluşturmak için 25 bin adet el ilanı bastırdıklarını ifade eden Haseki; “Bir adım ileriye gidemediğimizi görüyoruz. Doğru işler, doğru projeler yok. Bence doğru kişiler ve doğru projelerle bu işi daha iyi yerlere götürürüz. 200 bin nüfusumuz var ama BAL ligindeyiz, 600 bin nüfuslu Çorlu Süper Amatör'de. Ama yanı başımızda 70 bin nüfuslu Kırklareli ikinci ligde. Niye? Çünkü yeşil  beyaz, kendi renkleri var. Şimdi 25 bin tane el ilanı bastırdık. Bunları tek tek insanlara dağıtarak anlatacağız, kahvelere gideceğiz. Bunlar kolay işler değil. Yapmak istediğimiz önemli bir devrim. Edirne için önemli bir iş. Edirneli de buna sahip çıkacaktır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 
Derneğin kurucu üyeleri şu isimlerden oluştu: 
Melih Bilbaşar, Serdar Acar, Mustafa Özdemir, Osman İnanç Haseki, Ferruh Ertöz, Ahmet Koçyiğit

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Açıkgöz ailesinin acı günü
Genç anne üzdü
Çöldü, göl oldu!
Üçüncü günde bulundu
Nadire Atalık'a son görev
Sağlık turizmine milyonluk destek
Engelliler Saadet'e dert yandı
Kamu politikalarında yurttaşın sözü
Sebze-Meyve örgütü!
Anne adaylarına ücretsiz kurs
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE