ANASAYFA
03 Temmuz 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
O, ağaların ağasının ağası!
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde önümüzdeki yıl 3'üncü altın kemeri alacak olan Ağa Seyfettin Selim, Kırkpınar ağalığı yapacak kişinin siyasetten ve devletten beklentisinin olmaması gerektiğini, bir şirket veya kurum müdürünün ağalık yapamayacağını, şahsın yapması gerektiğini söyledi…  Kırkpınar Ağalığı'nı 10 senedir hakkıyla yapıp, temsil ettiğini dile getiren Ağa Selim; “Kırkpınar'a karşı bir hatam olduğunu da düşünmüyorum, yapmayacağım da. Seneye de, ondan sonraki sene de yine adayım. Ama iyi bir aday çıkarsa veririm. Beğenmezsem de geri alırım” dedi… 
Haberin Yayın Tarihi: 08-08-2019 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
O, ağaların ağasının ağası!

Olgay GÜLER
Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 2 altın kemerli ağası Seyfettin Selim, geride kalan 658'inci tarihi buluşmanın değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi. 
Kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıya Ağa Selim'e, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşlik etti. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, istediği gibi bir ağa adayı çıkmadığı sürece ağalığı 10  15 yıl daha götüreceğini söyledi. Ağalığı yapacak kişinin siyasetten ve devletten beklentisinin olmaması gerektiğini ifade eden Selim, bir şirketin veya kurumun müdürünün ağalık yapamayacağını, şahsın yapması gerektiğini söyledi.  
AĞA SELİM: “AĞALIK YAPACAK KİŞİNİN SİYASETTEN VE DEVLETTEN BEKLENTİSİ OLMAYACAK”
658'inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin güzel geçtiğini kaydeden Ağa Selim; “Kırkpınar güzel geçti. Güzel güreşler oldu. Gelenler güzel ağırlandı. Edirne'yi de, Kırkpınar'ı da güzel temsil ettiğimizi umuyorum. Kırkpınar ile ilgili bir sıkıntımız yok. Yanlış giden bir şey yok. Kurallara uyuldu. Ben Kırkpınar'ı istediğim gibi ağa çıkmadığı zaman 10-15 sene daha götürürüm. Edirne'de Kırkpınar ağalığı yapacak kişinin bir siyasi beklentisi olmayacak, siyaset yapmayacak. Bunun için devletin kurumlarıyla bir işi olmayacak. Devletten beklentisi olmayacak. Başkasının parasıyla da ağa olmayacak. Kendi gücüyle, imkânlarıyla bunu yapacak. Kırkpınar ağalığını 10 seneden beri yapıyorum, bu konuda tecrübeliyim. Burada bir şirketin, bankanın, kurumun müdürü ağalık yapamaz. Bunu bir şahıs yapacak. Kırkpınar, bizim vereceğimiz 500-600 bin TL ile dönmüyor, bu iş bir formalitedir. Ama Seyfettin Selim olarak nereye gidersem gideyim Kırkpınar ağalığının hakkını verdiğime inanıyorum. Kırkpınar'a karşı bir hatam olduğunu da düşünmüyorum, yapmayacağım da. Seneye de, ondan sonraki sene de yine adayım. Ama iyi bir aday çıkarsa veririm. Beğenmezsem de geri alırım. İyi ki Kırkpınar ağası olmuşum. Buraya verdiğim para helal olsun. Daha fazla olsa daha fazlasını veririm. Yeter ki Kırkpınar ata sporunu layıkıyla yapalım” diye konuştu. 
GÜRKAN: “AĞALIK SİYASİ VE EKONOMİK İKBAL İÇİN KULLANILACAK BİR MAKAM DEĞİLDİR”
Belediye Başkanı Recep Gürkan da Kırkpınar ağalığının siyasi ya da ekonomik ikbal için kullanılacak bir makam olmadığını söyledi. Gürkan; “Kırkpınar ağalığı, onurlanacak, gurur duyulacak bir makamdır. Ama siyasi, ekonomik ikbal için kullanılacak bir makam değildir. Kırkpınar ağası olanın ekonomik durumunun iyi olması elbette bir avantajdır. Ama sadece ekonomik durumla Kırkpınar ağalığı da yapılmaz. Yağlı güreşi sevmek, tarihi, değerini bilmek ve bunu temsil edebilmek önemlidir. Sevgili ağam Seyfettin Selim, bunu gerçekten 10 yıldır başarıyla yaptı, yapmaya da devam ediyor. 10 yıldır başarıyla yapmasa, Kırkpınar'ın 3 altın kemerli tek ağası olmazdı” ifadelerini kullandı.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUR kamusallaşıyor
OİM kapılarını açtı
Sıcakta ekmek mesaisi
Otellerin gözü kapılarda
EDİRNE 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Edirne'de tozdan sis!
Salgında ‘moralize’
Siğilli bamyasına üniversite eli
Ata mirası tohumlara hasat
Kurbanlık baskül fiyatları
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE