ANASAYFA
19 Şubat 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Yanlışta tam gün dönüşü!
Edirne 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin binasında planlanan depreme karşı güçlendirme çalışması nedeniyle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nda İlhami Ertem Anadolu Lisesi binasında planlanan ikili öğretim uygulamasından tepkiler üzerine vazgeçilerek iki lisenin eğitimini yine aynı çatı altında tam gün olarak sürdürmesi kararlaştırıldı… 
Haberin Yayın Tarihi: 23-08-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Yanlışta tam gün dönüşü!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin binasında planlanan depreme karşı güçlendirme çalışması nedeniyle 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nda İlhami Ertem Anadolu Lisesi binasında planlanan ikili öğretim uygulaması tepkiler üzerine vazgeçilerek iki lisenin yine aynı binada tam gün eğitim vermesi kararlaştırıldı. 
80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin geçici olarak bu yıl eğitim göreceği İlhami Ertem Lisesi'nde Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tam gün eğitim kararı uzaktan gelecek olan öğrenci ve velileri tarafından da takdirle ve sevinçle karşılandı. Milli Eğitim Müdür Önder Arpacı, "Ulaşım ve hava koşulları dikkate alınarak her türlü tedbir alınmıştır" dedi.
80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde güçlendirme çalışmasına başlandı. 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ni bu eğitimde geçici olarak misafir edecek olan İlhami Ertem Lisesi'nde de bakım ve tadilat tamamlanma noktasına geldi. 
MEM'İN KARARI ÖĞRENCİ VE VELİYİ SEVİNDİRDİ
İlhami Ertem Anadolu Lisesi'nden sosyal medya hesaplarında, "2019-2020 Eğitim Öğretim yılında okulumuz İlhami Ertem Anadolu Lisesi binasında, 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve İlhami Ertem Anadolu Lisesi 08.30 -15.40 saatlerinde tam gün eğitim yapacaklardır. Tüm veli, öğretmen ve öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileriz" şeklinde duyuru yapıldı. Tam gün eğitim duyurusu uzaktan okula eğitime gelecek öğrenci ve velilerini sevindirdi. 
ARPACI, OKULDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı dün sabah iki okulun aynı anda eğitim göreceği İlhami Ertem Lisesi'ni ziyaret edip, çalışmaları yerinde inceledi ve okul idarecileriyle görüştü. Süreci yakından takip eden Arpacı, ulaşım ve mevsim koşullarının dikkate alınarak tam gün eğitimde karar kılındığını belirtti ve Her türlü koşullar, fiziki olanaklar  değerlendirildi. Her iki okulumuzun öğrencileri ayrı giriş kapılarını kullanacak. Tam gün eğitim kararı alındı ve tüm öğrenci, öğretmen, velilerimize, eğitim camiamıza yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun" dedi. 
"ESKİ TİCARET LİSESİ BU İŞ İÇİN UYGUNDU"
Edirne VELİ DER Başkanı Mustafa Aytekin de, "Tekli öğretim yapılacağını öğrendik. Çiftli öğretimden daha iyi bir yöntem. Ancak öğrenci sayısı artacak sınıflar daha kalabalık olacak. Ulaşım gibi bir takım sorunlar yaşanabilir. Öğrenci ve öğretmenlerin kaynaşması, derslik bölümleri alan kullanmaları daralacak. Diyanet'e verilen eski Ticaret Lisesi bu iş için aslında uygundur. Kursları diğer kurslara aktarıp çözüm üretebilirlerdi. Taş bina sağlıklı ve merkezi yerde olup kargaşa yaşanmazdı" diye görüş belirtti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUS'ta 16 milyonluk zimmet şoku!
Varsa yoksa İmam Hatip!
Karaağaç’ta şüpheli ölüm
Esnafın Müşteri Duası!
MMO'da Avukatoğlu yeniden başkan
Kaleiçi'nde yangın korkuttu!
FETÖ şüphelisi kadın kaçamadı
‘İçerde Oyun Var’
Türkiye finalinde ilginç tesadüf
Kispete kadın eli
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE