ANASAYFA
30 Mayıs 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Erikli'de 'top' belediyede
Keşan Belediyesi, Erikli Sahili Turizm Güzelleştirme Kooperatifi'nin devrinden sonra Erikli sakinleri ile buluşma toplantısı gerçekleştirirken, Erikli'nin devri konusunda ay sonunda tüm geçişlerin tamamlanacağı bildirildi.
Haberin Yayın Tarihi: 26-08-2019 09:09
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Erikli'de 'top' belediyede

Keşan Belediyesi, Erikli Sahili Turizm Güzelleştirme Kooperatifi'nin devrinden sonra Erikli sakinleri ile buluşma toplantısı gerçekleştirirken, Erikli'nin devri konusunda ay sonunda tüm geçişlerin tamamlanacağı bildirildi.
Erikli Çay Bahçesi'nde gerçek-leştirilen toplantıya; Keşan Bele-diye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Mustafa Altay, Mücahit Erdoğan, Belediye Meclisi Üyesi Nehir Gergin, Belediye Birim Amirleri ve Erikli sakinleri katıldı. 
Erikli'deki vatandaşların kooperatifin devrinden sonra gün itibarıyla tam manasıyla Keşan Belediyesi'nin sakinleri ve dostları olduğunu ifade eden Başkan Helvacıoğlu, “30 yıldır Erikli, kooperatif tarafından yönetiliyordu. Bu sürece emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kooperatif bugünlere kadar çok iyi işler başardı. Dünyada da Türkiye'de tatil konsepti değişti. Eskiden evi olan tatil bölgesine giderdi. Su ve kumsal sorunları yaşanmazdı. Artık ne yazık ki böyle değil. Erikli'nin daha ileri taşınması için bize görev verdiniz biz de bu görevi cesaretle aldık ve taşın altına elimizi koyduk. Saros Körfezi'nde 3 milyona yakın turist gelip gidiyor. Burada en revaçta olan yerler Erikli ve Yayla oldu. Sancılı bir büyüme söz konusu. Hizmetin siyaseti olmaz. 2020'de Erikli'de neler yapabileceğimizi görüşmek üzere toplandık. Bugün Keşan Belediyesi'nin Erikli'deki resmi hizmetinin 1. günü. Belediye olarak daha önce çöpünüzü alıp, emlak verginizi alıyorduk. Güzelleştirme Kooperatifi de başka hizmetler yapıyordu. Valilik, Kaymakamlık, muhtarlıklarımız ayrı ayrı hizmetler üretiyordu. Böyle olmaz. Şimdi biz Erikli'yi kendimiz yönetip hizmet getireceğiz. Yeni bir Erikli ve Saros Körfezi için ortak akılla çalışacağız.” dedi.
Erikli'nin devri konusunda ay sonunda tüm geçişlerin tamamla-nacağını belirten Başkan Helvacı-oğlu, Erikli'de; su, arıtma ve ka-nalizasyon sorunlarının bulundu-ğuna işaret ederek şunları kaydetti:
“Erikli için tüm Edirne'deki mekanizmaları seferber edeceğiz. Çünkü burası bizim aydınlık yüzümüz, çünkü burası bizim dışa açılan kapımız. Sizleri burada huzur içinde dinlendirmemiz lazım. Biz hizmete hazırız. Sizin adınıza burasını devraldığımız için çok mutluyum. Birlikte çok daha güzel günlere ulaşacağız. Büyük bir sorumluluk üstlendiğimizi biliyoruz. Elimizde sihirli bir değnek yok. Sizden sabır istiyoruz. Sorunları kademeli olarak çözüme ulaştıracağız. Birlikten rahmet doğacak, bu rahmeti de Erikli'ye yansıtaca-ğız.Erikli'de tüm hizmetlerin yürütüldüğü birimleri-miz olacak. Erikli'den sorumlu başkan yardımcımız Mustafa Altay'dır. Bireysel sorunlara her zaman çare olamayabiliriz. Hizmeti tüm Erikli'yi düşünerek ya-pacağız. Biz şunun veya bunun adamı değil Erikli-ler'in adamı olacağız.Önümüzdeki dönemde kuralla-rı ve kaideleri işleteceğiz. Kararlı adımlar atacağız.”
Helvacıoğlu,  belediyenin kooperatifi aktifi ve pasifi ile devraldığını yani kooperatife olan borçların aynı şekilde belediyeye geçtiğinin altını çizdi. 
Toplantıda  Erikli sakinlerinin sorunları ve isteklerini iletmesi ile sürdü.
Erikli sakinleri; günübirlikçilere yer gösterilmesi, çadır, seyyar satıcılar, gürültü sorunu, otopark sorunu, imar, eczane ve doktor sorunları, yeşil alan ve park düzenlemeleri istekleri, kumsal, festivaller konusundaki eleştiri ve isteklerini belediye yetkililerine iletmesinin ardından birim amirleri söz aldı.   

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE