ANASAYFA
23 Eylül 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne tarımına 45 milyonluk hibe
Edirne Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt, 2005 yılında başlayan Kırsal Kalkınma Yatırım Programı kapsamında bakanlık tarafından Edirne'deki üreticilere toplamda 45 milyonluk hibe desteği verildiğini dile getirdi… 
Haberin Yayın Tarihi: 05-09-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne tarımına 45 milyonluk hibe

Olgay GÜLER
Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Des-teklenmesi tanıtım toplan-tısı gerçekleştirildi.
Edirne Ticaret Borsası konferans salonunda düzenlenen toplantıda üretici ve yatırımcılara yeni etap kapsamında yatırım konuları ve hibe destek üst limitlerinden bahsedildi. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt, 2005 yılında başlayan kırsal kalkınma yatırım programı kapsamında bakanlık tarafından Edirne'deki 92 projeye toplamda 37 milyonluk hibe desteği verildiğini dile getirdi. Bayazıt, halen devam eden 9 proje tamamlandığında bu rakamın toplamda 45 milyona çıkacağını ifade etti.
14 YILDA EDİRNE TARIMINA 37 MİLYON LİRALIK HİBE
Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan toplantıda üretici ve yatırımcılara seslenen İl Müdürü Bayazıt, 2005 yılından itibaren Edirne'de 12 Etap süresince toplam 101 projenin onaylandığını ve bugüne kadar 92'sinin hayata geçirildiğini kaydetti. Bayazıt; “Bu 12 etap boyunca ilimizde 37 milyon 703 bin 737 liralık bir proje hibe desteği verdik. 101 projemiz vardı. Bu projelerimizin 92'si tamamlandı, şu anda 9 tanesi tamamlanmak üzere devam ediyor. Tamamlandığı zaman yaklaşık 7 milyonluk da ona hibe desteği verilecek ve toplamda 45 milyonluk bir hibe desteği bu yatırımlara bakanlığımız tarafından verilmiş olacak” dedi. 
“YATIRIMCI KATKILARIYLA YAKLAŞIK 150 MİLYONA YAKIN YATIRIM YAPILDI”
Söz konusu yatırımları çok önemsediklerini ifade eden Bayazıt; “Bu yatırımların ilimize çok büyük ve önemli katkıları var. Bunun yanında özellikle yatırımcıların kendi katkılarıyla beraber ilimize yaklaşık 150 milyona yakın bir yatırım yapılmış oldu ilimize bugüne kadar. Bunun çeşitli amaçları var. Özellikle kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, tarımsal pazarlamanın altyapısının güçlendirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, bunun yanında yine tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması ve bunun yanında da yine kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi gibi amaçları içermektedir” diye konuştu. 
Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk de çiftçinin desteklenmesi ve verimliliğinin artması için söz konusu toplantının çok önemli olduğunu belirtti. Öztürk; “Bildiğiniz gibi dünya nüfusu artıyor, bu nüfusun artmasıyla birlikte gıda ihtiyacı da her geçen gün artıyor. 2050 yılında Dünya nüfusunun 10 milyara çıkacağı tahmin ediliyor. Bu bağlamda da, özellikle tarımsal ve hayvansal üretimler çok daha ön plana geçeceği herkes tarafından kabul edilen bir konu. Bununla birlikte bizlerin de yaptığı işin değeri artacak. İşlerimizin gelişmesi açısından bugün yapaca-ğımız toplantıda sizlerin işinin des-teklenilmesi, geliştirilmesi, verim-liliğinin arttırılmasıyla ilgili,  ba-kanlığımız tarafından verilen des-teklerin detayları uzmanlarımız tarafından sizlerle paylaşılacak” ifadelerini kullandı. 
Ticaret Borsası'ndaki toplantıya Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt, ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, ETB Meclis Başkanı Fedai Canım, Edir-ne Ziraat Odası Başkanı Hakan Arabacı, Trakya Birlik Genel Mü-dürü Hakan Çalen ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Sular niye kesilmedi?
Tunca'ya ‘Pilav Yolu’
65 yaş üstü 5 saat ücretsiz!
60 yıldır onarım bekliyor!
Marangoz ustasının intiharı
'Maske' maskelerini düşürdü!
Çakırlar ve Akalın GİK'te
İlk gün heyecanı
Miniklere yüz yüze hediye
Kural tanımayan avcılara ceza
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama