ANASAYFA
23 Eylül 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Eğitim maratonuna start!
Edirne'de 2019 - 2020 eğitim - öğretim dönemi kapsamında 55 bin 251 öğrenci yaklaşık 3 aylık yaz tatilinin ardından ders başı yaptı... İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında 75'inci Yıl İlköğretim Okulu'nda tören düzenlenirken, kentte yeni dönemde açılacak 155 adet tasarım ve beceri atölyelerinin ilkinin açılışı gerçekleştirdi...
Haberin Yayın Tarihi: 10-09-2019 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Eğitim maratonuna start!

Olgay GÜLER
Edirne'de 2019 - 2020 eğitim - öğretim dönemi kapsamında 55 bin 251 öğrenci yaklaşık 3 aylık yaz tatilinin ardından ders başı yaptı. Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül de 75'inci yıl İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilerle buluşarak heye-canlarına ortak olurken, kentte yeni dönemde açılacak 155 adet tasarım ve beceri atölyelerinin ilkinin açılışını gerçekleştirdi.
Edirne'de 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılı start alırken İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında 75'inci Yıl İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi. Törene Edirne Valisi Erkem Canalp, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleriyle çok sayıda veli katıldı. Okul bahçesindeki törende öğrenciler protokolü halk oyunu gösterileriyle karşıladı.
Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, öğrencileri yarının teminatı olarak gördüklerini ve çok güvendiklerini söyledi. Arpacı ayrıca, Edirne'de yeni eğitim - öğretim yılında 10 farklı türde 155 adet tasarım ve beceri atölyesi açıldığını dile getirdi.
"HER ÇOCUĞUN DOĞUŞTAN GELEN BECERİSİ OLDUĞUNA İNANIYORUZ" 
MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezih Gül ise yeni dönemde bakanlığın ağırlık verdiği beceri ve tasarım uygulamalarına değindi. Gül; "Çocuklarımızı sadece yaşadığımız döneme değil onların büyük insanlar olarak yaşayacağı çağa göre yetiştirmemiz gerektiği bizler için ayrı bir önem kazanmaktadır. Her yavrumuzun bünyesinde doğuştan getirmiş olduğu bazı becerilerin, kabiliyetlerin var olduğuna inanıyoruz. O nedenle çocuklarımızı okul ortamında bir taraftan bilgi ile donatırken aynı şekilde tasarım ve beceri atölyeleri vasıtasıyla onlarda var olan becerileri de ortaya koyma çalışarak öğrenme süreçlerini daha dinamik bir hale getirmeye çalışmak, bakanlık olarak yeni dönemdeki en önemli görevlerimizden birisidir" dedi. 
"GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ, BİLİM ADAMLARI BU ATÖLYELERDEN YETİŞECEK"
Edirne Valisi Ekrem Canalp de, toplumların ileriye gidebilmesinin mutlaka eğitimle mümkün olduğunu ifade etti. Canalp; "Bu yıl 155 okulumuzda 10 farklı alanda tasarım ve beceri atölyelerini faaliyete koyacağız. Bunların büyük bir kısmını önümüzdeki hafta içerisinde faaliyete koymuş olacağız. İkinci faz olarak geri kalan kısmını da Ekim ayının 15'ine kadar eğitim öğretimin hizmetine sunacağız. Eğitimde 2023 vizyonunda en önemli noktalardan birisi de sadece teorik bilgi değil ama öğrencilerin yaşayarak, bilerek, görerek öğrenmesidir. Bu atölyelerimizin en önemli fonksiyonlarından bir tanesi de bu olacak. Burada öğrencilerimiz görerek, yaşayarak ve bilerek öğrenecekler. Öğrendikleri bilgiler de onları kalıcı olarak hayata hazırlayacak. Geleceğin bilim adamları, mühendisleri de inşallah bu atölyelerde öğrendikleriyle yetişecekler" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından Vali Canalp, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Gül ve Belediye Başkanı Gürkan, okulda yeni kurulan tasarım ve beceri atölyesinin açılışını yaptı ve ardından öğrencilere çalışmalarında yardım etti. Protokol daha sonra birinci sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek yeni dönemde başarılar diledi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Sular niye kesilmedi?
Tunca'ya ‘Pilav Yolu’
65 yaş üstü 5 saat ücretsiz!
Marangoz ustasının intiharı
60 yıldır onarım bekliyor!
'Maske' maskelerini düşürdü!
Çakırlar ve Akalın GİK'te
İlk gün heyecanı
Miniklere yüz yüze hediye
Kural tanımayan avcılara ceza
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama