ANASAYFA
19 Şubat 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Haberin Yayın Tarihi: 12-09-2019 05:23
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİRNE İCRA DAİRESİ

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2019/5849 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
TAPU KAYDI: Edirne İli, Merkez İlçesi, Çokalca Mahallesinde bulunan ve tapunun 446 ada 82 parsel numarasında 545,04 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda yer alan 2 kat, 5 nolu bağımsız bölüm, 3/42 arsa paylı olarak 1/1 hissesi borçlu adına kayıtlıdır.
RUHSAT BİLGİLERİ: 02.11.2010 Tarih ve 490 sayılı, Yeni Yapı Ruhsatı.
01.06.2012 Tarih ve 261 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi
İMAR DURUMU: İncelemeye konu ana taşınmaz Edirne Belediye Başkanlığı?nın (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) 28.05.2019 tarihli imar durum sorgulamasında, Konut+Ticaret Alanı içinde kaldığı, Hmax: 12,50 m yapılaşma şartlarına sahip olduğu bilgisi alınmıştır.
TAŞINMAZIN CİNSİ: Mesken
BİNA YAŞI: 7
BRÜT VE NET ALANI: Brüt alanı: 140 m2, Net alanı: 115 m2
BORÇLU HİSSESİ: 1/1
MEVCUT LOKASYONU: Bahse konu taşınmaz, Kıyık Caddesine cepheli olup, B. Molla Mustafa Paşa Camine 25 m, 50. Yıl İlkokuluna 210 m, son yıllarda ticari faaliyetlerin arttığı Kıyık Caddesine cepheli mesafede olup, şehrin eski yerleşim bölgesinde yer almaktadır.
Taşınmazın çevresinde kendisi gibi 4-5 katlı apartman tipi yapılaşma bulunmakta olup bölgede doluluk oranı %100 seviyesindedir. Bölge gelişmekte olan bir bölgenin inşaatının tamamlanması ile son zamanlarda bölgeye olan talep artmış durumdadır. Taşınmazın çevresi konut fonksiyonlu gelişmiştir.Bölge orta ve üzeri gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Bodrum+Zemin+3 katlı betonarme binanın 2. Normal Katında sağ cephesinde yer alan mesken; 3 oda, 1 salon, 1 antre, 1 hol, 1 mutfak, 1 banyo, 1 w.c, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
İNCELEME:
İncelemeye konu taşınmaz bodrum+zemin+3 katlı binanın 2. Normal katında yer almaktadır. Mesken 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, w.c ve balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyonu tamamlanmış ve oturmaya müsait durumdadır. Mutfak bakımlı, iç kapılar ahşap kapı, dış kapı çelik kapı, tüm oda zeminleri, laminant parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Meskenin asansörlü ve bireysel kombili olduğu, ana taşınmazın köşe parselde yer aldığı, ön cephesinin açık olduğu tespit edilmiştir. 7 yaşındaki bina 3/A yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Nişancıpaşa Mah. Küçük Zincirlikuyu Sok. No.6 D.5 Merkez/Edirne
Yüzölçümü : 140 m2 Brüt
Arsa Payı : 3/42
İmar Durumu : İmarlıdır
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : YÖNETİM PLANI
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5849 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de           (Basın: 1049530)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUS'ta 16 milyonluk zimmet şoku!
Varsa yoksa İmam Hatip!
Karaağaç’ta şüpheli ölüm
Esnafın Müşteri Duası!
MMO'da Avukatoğlu yeniden başkan
Kaleiçi'nde yangın korkuttu!
FETÖ şüphelisi kadın kaçamadı
‘İçerde Oyun Var’
Türkiye finalinde ilginç tesadüf
Kispete kadın eli
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE