ANASAYFA
05 Haziran 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TEMAD Edirne'de toplandı
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Hamza Dürgen'in de katılımıyla Marmara Bölgesi Koordinasyon toplantısını Edirne'de Devecihan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.
Haberin Yayın Tarihi: 18-09-2019 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TEMAD Edirne'de toplandı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Hamza Dürgen'in de katılımıyla Marmara Bölgesi Koordinasyon toplantısını Edirne'de Devecihan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Dürgen, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından doğu sınırlarımızın emniyetinin alınması için yapılan tüm harekatların, operasyonların ve her türlü faaliyetlerin yanındayız, arkasındayız" dedi.
TEMAD Marmara Bölge Koordinasyon toplantısı Edirne Şubesi ev sahipliğinde Deveci Han Kültür Merkezi'nde Genel Başkan Hamza Dürgen'in katılımıyla gerçekleşti. Toplantı öncesi Genel Başkan Dürgen, TEMAD'ın 2019 yılı faaliyetlerinden olan Marmara Bölge Koordinasyon toplantısı öncesi gazetecilere TEMAD'ın 22 şube başkanının katılımıyla bölge koordinasyon toplantısı için Edirne'ye geldiklerini belirtti ve şu açıklamayı yaptı:
"Trakya'da bulunan şube başkanlarımızın katılımıyla bölge koordinasyon toplantımızı yapacağız. Amacımız derneğimizin faaliyetlerini değerlendirip önümüzdeki günlerde yapılacak olan faaliyetlerin planlanmasıdır. Bizim toplantılarımızda emekli astsubaylarımız aileleri çocukları özellikle çalışan meslektaşlarımızın bizden ciddi beklentileri var. Kurulduğu 1984 yılından bugüne kadar yüklendiği misyon mesleki konularda sorunlar ve talepleri yetkililere ilk ağızdan iletmektir. Geçtiğimiz yıllarda hükümet ve ilgili bakanlıklar tarafından emekli subay ve astsubaylar tazminat, mali, özlük hakları konusunda yapılacak iyileştirmelerle ilgili ciddi beklenti var. Mesleğe başlangıç derecesi sorunlardan bir tanesi diğeri ise geçtiğimiz seçimlerde dönemin başbakanı tarafından dahi izah edilen ve hala her hangi bir yasal sonuca ulaşılamayan astsubay ve emeklilerine yansıtılması gereken tazminat konusu var. Bu konuların ne aşamaya geldiğini, çalışmaların bundan sonra nasıl ilerleyeceğini şu an burada mevcut şube başkanlarımız ve üyelerimizin de görüşünü alarak bir değerlendirme yapacağız ve Ankara'daki çalışmalarımıza yön vermek ve bu amaçla bölgesel toplantıyı yapıyoruz. Edirne'de başarılı bir şube başkanımız var, onun da başarılarını burada bu toplantıyı planlayarak kendisini kutlamak için bugün buradayız."
"TSK'NIN HER TÜRLÜ FAALİYETLERİNİN YANINDAYIZ"
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü operasyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz ve TEMAD ailesi olarak sizi göreve çağırsalar hazır mısınız?" sorusuna da Dürgen, şu yanıtı verdi:
"Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından doğu sınırlarımızın emniyetinin alınması için yapılan tüm harekatların, operasyonların ve her türlü faaliyetlerin yanındayız, arkasındayız. Her zaman üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Bu anlamda hiçbir sorun ve sıkıntı yok. Askerimizin ve silahlı kuvvetlerimizin yanındayız. Terör ve teröre karşı yapılan her türlü mücadeleyi destekliyoruz. Bu anlamda devletimizin yanındayız ve bu mücadelenin sonuna kadar arkasındayız." 
"EDİRNE TEMAD BÜYÜK MESAFE ALDI"
Edirne Şube Başkanı Aydın Bildiş de, "Edirne TEMAD kurulduğu günden bugüne kadar büyük mesafe aldı. Daha yeni dernek bürosu açıyor çabasının peşinden biz bölge toplantısı yapacak güce ulaşmamız hem Edirne, Edirne TEMAD, hem tüm astsubay camiası için büyük başarıdır. Bizi yalnız bırakmayıp desteklerini esirgemeyen başta genel başkanımız ve genel merkez yönetim kurulumuz, tüm başkan ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Tüm basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gazi İlkokulu kapatılmamalı
Kırkpınar'da son söz Bilim Kurulu'nda!
3 haftadır vaka yok
Öğretmenden büyük fedakarlık
65 yaşa 'hapis hayatı'
Salgında bile talana devam
Bunun adı: vicdansızlık!
T.C. EDİRNE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
‘ETUS da normalleşsin’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE