ANASAYFA
05 Haziran 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Geleceğin müzisyenleri
Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavları tamamlandı.
Haberin Yayın Tarihi: 18-09-2019 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Geleceğin müzisyenleri

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavları tamamlandı. Devlet Konservatuarı Konser Salonu'nda başlayan özel yetenek sınavlarına ülkemizin çeşitli illerinden 85 aday başvurdu. 
Yaptığı çalışmalarla adından ülkemizde ve Balkanlarda söz ettirmesinin yanı sıra içerisinde Balkan Senfoni Orkestrası gibi önemli bir orkestrayı barındıran Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarına olan talep son yıllarda giderek artıyor. 28-29 Ağustos 2019'da İlk ve orta öğretim düzeyinde, 10-11 Eylül 2019'da lisans düzeyinde yapılan özel yetenek sınavlarında adaylar Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı, Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Ana Sanat Dalı ile Piyano Ana Sanat Dalına yerleşebilmek için hünerlerini sergilediler.
Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalında Keman, Viyola, Viyolonsel, Kontrbas; Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Ana Sanat Dalında Flüt, Obua, Klarnet, Trompet, Korna, Trombon, Fagot; Piyano Ana Sanat Dalında Gitar ve Piyano eğitimi veren Devlet Konservatuarının tüm bölümlerine yoğun ilgi oldu. Sınavlar neticesinde başarılı olan adaylardan Ortaokul düzeyine 10, lise düzeyine 20, lisans düzeyine 20 aday yerleştirildi. Kazanan adayların kesin kayıtları 16 Eylül tarihinde başladı ve 20 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.
Müzik ve Bale Orta Okulu da açıldı
Ülkemizde İlköğretim düzeyinde müzik eğitimi veren az sayıdaki okullardan biri olan Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Bale Orta Okulu da sınavlarla kapılarını minik öğrencilere açtı. Ortaokul düzeyinden konservatuara başlayan minik öğrenciler sınavları başarı ile geçmeleri halinde eğitimleri kesintiye uğramadan lisansüstü eğitim düzeyine kadar gelip akademisyen olabiliyorlar.
Özel Yetenek Sınavları hakkında açıklama yapan Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarının ortaokul düzeyinden eğitim vermeye başladığına vurgu yaptı.
Zafer, “Gerçekleştirdiğimiz özel yetenek sınavlarına öğrencilerimizin yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Yeteneklerini iyi bir eğitimle birleştirmek için Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarını seçerek eğitim hayatlarında önemli birer adım atan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Seçkin ve alanında uzman akademik kadromuzla birlikte değerli öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Özel yetenek sınavlarında geleceğin sanatçılarını seçebilmek adına emek sarf eden hocalarımıza da teşekkür ederim.” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gazi İlkokulu kapatılmamalı
3 haftadır vaka yok
Kırkpınar'da son söz Bilim Kurulu'nda!
Öğretmenden büyük fedakarlık
65 yaşa 'hapis hayatı'
Salgında bile talana devam
Bunun adı: vicdansızlık!
T.C. EDİRNE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
‘ETUS da normalleşsin’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE