ANASAYFA
30 Eylül 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TSPB'den Edirne'de ilk
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), Türkiye çapında ilk kez bireylere yönelik yaptığı eğitimlere Edirne'den başladı…
Haberin Yayın Tarihi: 19-09-2019 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TSPB'den Edirne'de ilk

Olgay GÜLER
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Türkiye çapında ilk kez bireylere yönelik yaptığı eğitimlere Edirne'den başladı.
Türkiye genelinde daha önce sadece kurumlara yönelik yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi eğitimleri veren Türkiye Sermaye Piyasaları Kurumu, bireylere yönelik ilk eğitimine Edirne'den başladı. Edirne Barosu Konferans Salonu'nda 'Bireyler İçin Sermaye Piyasası Araçlarına Erişim, Varlık Yönetimi ve Fonlar' ismiyle gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak alanında uzman yatırım ve finansman yöneticileri katıldı. 
Panelin açılışında konuşan Edirne Barosu Başkanı Av. Alper Pınar, her sektörde olduğu gibi ekonomide de yenilikler olduğunu ve amaçlarının meslektaşlarına yeni perspektifler açmayı hedeflediklerini söyledi. Pınar; "Çok önemli katılımcılar, Türkiye'nin önemli ekonomi kuruluşlarından ekonomistler burada. Bir farkındalık yaratmaya çalışıyorlar. Dünya değişiyor, her şeyde olduğu gibi hukuk ve ekonomi alanında da yeni gelişmeler oluyor ve hepsi de birbirine entegre. Edirne Barosu olarak bunu yapmamızdaki sebep, gerek meslektaşlarımıza gerekse de Edirne halkına farklı perspektifler açabilmek ve farkındalık yaratmak, ekonomik enstrümanları tüm yönleriyle tanıtmak. Bu anlamda bunu çok önemsiyoruz ve bunları yapmaya devam edeceğiz" dedi. 
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Eğitim Müdürü Gökhan Büyükşengür de, bireyler düzeyinde ilk kez eğitimler yaptıklarını ve buna Edirne'den başladıklarını söyledi. Büyükşengür; "Daha çok Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, İhracatçı Birlikleri ile beraber kur riski yönetimi üzerine etkinlikler gerçekleştiriyorduk. Bu sefer bireyler tarafına dönmek istedik. Sermaye piyasası araçlarını tanıtmak istedik ve onlara erişim konusunda yatırımcılarımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek istedik. Oluşturacakları portföyleri nasıl yönetecekleri konusunda onlara farkındalık yaratmak istedik ve bu konuda işbirliği yaptık. Bu etkinliklerimize Türkiye çapında devam ediyor olacağız. Türkiye'nin en Batı'sından en Doğu'suna, En Kuzey'inden en Güney'ine kadar etkinliklere devam ediyor olacağız" diye konuştu. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Karantinadan 12 kişi ‘arazi’
Narin bebek hoş geldin
Adalet Sarayı'nda ihaleye fesat
Palamut bayramı!
Yunan kovdu onlar soydu!
Canalp sınırın sıfır noktasında
‘Kapılar kapanmasın’
Pakdemirli'ye bahçede Edirne hatırası
Ekonomi duvara tosladı!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama