ANASAYFA
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Makam aracı sünnet aracı
Edirne merkez Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evlerinde büyüyen iki çocuk için sünnet töreni düzenlendi... Törende Edirne Valisi Ekrem Canalp'in makam aracı ise sünnet arabası oldu...
Haberin Yayın Tarihi: 30-09-2019 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Makam aracı sünnet aracı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne merkez Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evlerinde büyüyen iki çocuk için sünnet töreni düzenlendi. Törende Edirne Valisi Ekrem Canalp'in makam aracı ise sünnet arabası oldu.
Edirne Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evlerinde büyüyen Nurullah ve Kahraman için sünnet töreni düzenlendi. Edirne Valisi Ekrem Canalp'in eşi Ayten Canalp'in himayelerinde Edirne'de Melahat Hulisi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinde gerçekleşen sünnet töreninde önce mevlid okutuldu ardından çocuklar için sünnet alayı düzenlendi. Edirne Valisi Ekrem Canalp'in makam aracı ise sünnet arabası olarak süslendi. Kına yakma töreni yapılarak çocukların ellerine kına yakıldı. 
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, koruma ve bakım altındaki çocukların sadece bakım hizmetiyle değil sosyal, kültürel, manevi değerlerle yetişmesi için de her türlü gayreti gösterdiklerini belirtti. "Sadece okul eğitim spor müzik dışında milli gelenek görenek örf ve adetlerimizi de çocuklarımızın yaşamasını istiyoruz" diyen Özbaş devamla şöyle konuştu:
"Erkekliğe ilk adım atan iki çocuğumuzun sünnet merasimini yaptık. Bunu da tamamen manevi kültürel değerlerimize uygun olarak yapmaya çalıştık.  Atıyla faytonuyla alayıyla düğünüyle mevlidiyle çocukların her şeyi yaşayarak hayatın içinde olmasını istiyoruz. Mevlid-i Şerif programının ardından davetlilere pilav ikram edildi. Sünnet tebriklerinin ardından, Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinden başlayan sünnet konvoyu, Edirne Gar'a giderek, Vali Konağı önünden geçerek turunu tamamladı.
Sünnet konvoyunun ardından, çocuklarımız kentimizin adet, gelenek ve göreneklerine uygun olarak davul zurna eşliğinde, at üzerinde; Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen düğün organizasyonuna katıldı. Düğün organizas-yonunda sünnet çocu-ğumuz ve arkadaşları gönüllerince eğlendi."
Protokolün de katıl-dığı sünnet şöleninde ço-cuklar gönüllerince eğ-lendi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE