ANASAYFA
19 Şubat 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ev yok müdür var!
Edirne'de iki yıl önce yıkıldıktan sonra yenisinin bir türlü yapılmaması nedeniyle Öğretmenevi'nden yoksun kalan öğretmenler evlerini geri istiyor… Eğitim Sen Edirne Şubesi'ne üye öğretmenler Dünya Öğretmenler Günü'nü yine de Milli Eğitim'in Meriç Nehri kenarındaki bahçesinde kutlarken, yıkılan Öğretmenevi'nin Müdür kadrosunun ise hala dolu olduğu öğrenildi…
Haberin Yayın Tarihi: 09-10-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ev yok müdür var!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne'de iki yıl önce yıkıldıktan sonra yenisinin bir türlü yapılmaması nedeniyle Öğretmenevi olmayan öğretmenler 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nü Meriç kıyısındaki sosyal tesislerde kutladı. Müdürü olan ama kendisi olmayan Öğretmenevi'nin yenisinin yapılmasını talep eden Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Ayhan Fırtına, “Yemeklerimizi düzenleyip, üyelerimizle bir araya geldiğimiz evimizi istiyoruz” dedi.
Edirne'de öğretmenler 'çürük' deyip yıkılan evlerini geri istiyor. Yıkılan Öğretmenevinde yemeklerini düzenleyip, eğitim sendikaları üyeleri ile bir araya geldiği Öğretmenevinin bir an önce yeniden yapılmasını talep ediyor. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nü Meriç kıyısındaki düğün salonu ve bahçesi olan tesiste kutladı. Öğretmenevi özlemi yaşayanlar öğretmenler adına 'Öğretmenevi yapılmalı' diyen Eğitim Sen Edirne Şubesi Başkanı Ayhan Fırtına şunları söyledi:
“EV YOK MÜDÜRÜ VAR”
“Yıllar içinde yurdun dört yanına göreve atanan öğret-menlerin yerleşim işlemlerini yapacağı zamana kadar, denetim emekçilerinin kısa görevleri sırasında kalabilecekleri, kamu emekçilerinin çoğu aileleri ile her türlü işleri için gittikleri yerlerde öğretmen evleri önemli bir işleve sahip olmuş yaygınlaştı.  
Edirne tarih boyunca çok önemli konuma sahip olmuş bir yerleşim. Tarım, tarih, turizm, eğitim ve sağlık kenti olma özelliği her geçen gün artmakta. Edirne'yi yerli ve yabancı çok sayıda insan ziyaret ediyor. 
Biz eğitim emekçilerinin de evleri gittiğimiz her yerde gerçekten evimiz olmuş ve olmaktadır.
Gelin görün ki; öğretmeninin itibarını yükseltme görevi olan yetkililer, genelde olduğu gibi burada da her fırsatta yaralıyor. Edirne Öğretmenevi yıkıldığından bu yana, biz ve diğer eğitim kurumlarınca yenisinin yapılması konusunda defalarca öğretmenlerimizin talebini duyurduk. Hiç bir açıklama yok. Çünkü toplum içinde maaşına yapılan artışlarla, yaşadığı konut/lojmanlarla, sosyal tesisi öğretmen evleri, tatil kampları tesisleri ile öğretmenine değer vermiyor. Kimi satıldı, kimi bakımsızlıktan kullanılmaz hale geldi, yıkıldı, kimi de işlevsizleştirildi. Biz kurumlarımıza sahip çıkıyoruz. 
“TOPLUM YETER ARTIK DİYOR”
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günümüzü kurumumuz tesisi öğretmenevi bahçesinde, üye ve dostlarımızla kahvaltıda kutladık. Aynı yerde yemek yiyip, yorgunluğunuzu atmak için bir bira içemiyoruz. Yıkılan Öğretmenevinde de yemeklerimizi düzenleyip, üyelerimizle bir araya geliyorduk. Önce içkiyi yasakladılar, sonra kullanılmaz hale getirip, daha sonrada 'çürük' deyip yıktılar. 
Daha fazla oyalamadan, derhal yenisi uygun bir yere, Edirne'deki tüm kurumların işbirliği ile yapılmalı. AKP hükümetleri tüm kamu ve özel işletmeleri, toplumun ihtiyaçları için değil, kendi siyasal ideolojisine göre şekillendirmeye çalışıyor. Yıllarca bunu dayattı, artık toplum; 'yeter artık' diyor. Bu bağnaz, gerici anlayış değişecek ve bu topraklar, yaşamak istediği gibi 'başka bir dünya mümkün' diyecek. 
Eğitim Sen, geleceğimiz çocuklarımızın eğitimi, üyelerinin talepleri ve tüm eğitim emekçilerinin hakları için mücadelesini sürdürüyor.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Feci kaza ucuz atlatıldı!
Akşener Edirne'de
Özbekler ailesinin acı günü
Kuraklıkta durum 'kara'!
Kerameti rengi değil!
ALG Psikoteknik hizmette
Tava ciğere bakanlık denetimi
‘Promosyon haktır’
Çocuklara gezegenevi
Sessiz kahramanlar!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE