ANASAYFA
19 Şubat 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kırsal kalkınmada 'sivil' çatı
Trakya'da kırsal kalkınma modelleri ve örnekleri oluşturup hayata geçirmek üzere kamu ve belediyelerin desteğini, ilgili kurumları yönlendirerek projelerin gerçekleşmesini ve yayılmasını sağlamak amacıyla Sivil Kırsal Kalkınma Platformu oluşturuldu…
Haberin Yayın Tarihi: 09-10-2019 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kırsal kalkınmada 'sivil' çatı

Trakya'da kırsal kalkınma modelleri ve örnekleri oluşturup hayata geçirmek üzere kamu ve belediyelerin desteğini, ilgili kurumları yönlendirerek projelerin gerçekleşmesini ve yayılmasını sağlamak amacıyla Sivil Kırsal Kalkınma Platformu oluşturuldu.
Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Çalıştaylarının ikincisi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve Türkiye Kalkınma Vakfı moderatörlüğü ile Malkara'nın Elmalı köyünde gerçekleşti.
Tekirdağ BŞB Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan Çalıştayın bir bölümüne katılıp desteklerini gösterdi. Trakya'daki belli başlı sivil toplum kuruluşlarının katıldığı çalıştay sonucu şu kararlar alındı.
“Sivil Kırsal Kalkınma Platformu'nun ana amacı Trakya'da Kırsal Kalkınma modelleri ve örnekleri oluşturup hayata geçirmek üzere kamu ve belediyelerin desteğini sağlamak, gerektiğinde ilgili kurumları yönlendirerek ve/veya zorlayarak ilgili projelerin gerçekleşmesini ve yayılmasını sağlamaktır.
Sivil Kalkınma Projelerini belirlerken ve hayata geçirirken bölgesel ekonomik kalkınmanın hedeflenmesi yanında tarihi, doğal, çevresel ve kültürel zenginliklerin korunması esastır.
Etkili bir mücadele için Sivil toplum tabanını genişletmek ve konu ile ilgili STK'ları platforma katılımını sağlamak gerekmektedir. Geniş bir katılım sağlayarak dernekleşme çalışmaları başlatılacaktır.”
Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformu'ndan yapılan açıklamada bu amaçla oluşturulan geçici yürütme kuruluna ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:
“Geçici Yürütme Kurulu Başkanlığına Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay getirilmiştir. Üyeler Enez Kartopu Derneği başkanı İsmet Esengin, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Koşan, Tekirdağ Turizm ve Tanıtma Derneği'nden Ahmet Kenar, Karamusul Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gürcan Kırım, Kırklareli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Oral, Safalan Mahallesi Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mehmet Özmen, Hoşköy Muhtarı Emine Uçar olarak belirlenmiştir.”
Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformunun bölgemizin sağlıklı kırsal kalkınmasına katkıda bulunmasını diliyoruz.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUS'ta 16 milyonluk zimmet şoku!
Varsa yoksa İmam Hatip!
Karaağaç’ta şüpheli ölüm
Esnafın Müşteri Duası!
MMO'da Avukatoğlu yeniden başkan
Kaleiçi'nde yangın korkuttu!
FETÖ şüphelisi kadın kaçamadı
‘İçerde Oyun Var’
Türkiye finalinde ilginç tesadüf
Kispete kadın eli
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE