ANASAYFA
05 Haziran 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Minibüsçülerden güzergah davası!
S.S. 21 No'lu Edirne Ulaşım Minibüs Kooperatif üyeleri, Belediye'nin Eylül ayında ETUS'a ilişkin güzergah değişikliği kararının, yanlış şekilde oylandığı gerekçesiyle iptali için İdare Mahkemesi'ne başvurdu…  Kooperatif Başkanı Aytaç Dilci, konuyla ilgili Edirne Adliyesi önünde yaptığı açıklamada Edirne Belediyesi'nin kentte sadece ETUS varmış gibi davranarak karar aldığını ifade ederek; “Biz Edirne Belediyesi'nin kentteki bütün minibüsçülere eşit davranmasını istiyoruz” şeklinde konuştu…
Haberin Yayın Tarihi: 10-10-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Minibüsçülerden güzergah davası!

Olgay GÜLER
Edirne'de 8 ortağıyla hizmet veren S.S. 21 No'lu Edirne Ulaşım Minibüs Kooperatif üyeleri, Belediye'nin Eylül ayında aldığı güzergah değişikliği kararının, yanlış şekilde alındığı gerekçesiyle iptali için İdare Mahkemesi'ne başvurdu.
Konuyla ilgili Edirne Adliyesi önünde ortaklarıyla birlikte açıklama yapan Kooperatif Başkanı Aytaç Dilci, Edirne Belediyesi'nin kentteki minibüsçülere eşit davranmadığını dile getirdi. Belediye'nin Edirne'de sadece ETUS varmış gibi hareket ettiğini söyleyen Dilci, Eylül ayında alınan güzergah değişikliği kararının, yanlış şekilde oylandığını ifade ederek iptali için İdare Mahkemesi'ne dava açacaklarını belirtti. Dilci, ayrıca kararın altında imzası bulunan meclis üyeleri için de suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdi. 
Konuyu yargıya taşıma gerekçelerini anlatan Dilci; “Bugün buraya Edirne Belediyesi'nin Eylül ayı meclis toplantısında alınan güzergah değişikliği kararı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya geldik.  Suç duyurusunda bulunma nedenimiz kararın bir kez oylanmasına rağmen 13 karar üretilmiş olması. Bize göre bu yanlış. Mecliste her kararır ayrı ayrı onaylanması gerekiyor. Biz hem bu kararın iptali için İdare Mahkemesine başvuracağız hem de bu kararın altında imzası olanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi. 
“ETUS EDİRNE'NİN SAHİBİYMİŞ GİBİ DAVRANIYORLAR”
Belediye'nin uzun süredir Edirne'de sadece bir tek ETUS varmış gibi hareket ettiğini belirten Dilci; “Edirne Belediyesi uzun zamandan beri sadece Edirne'de sadece ETUS'çular minibüsçülük yapıyormuş gibi, ETUS kooperatifi Edirne'nin sahibiymiş gibi davranıyor. Çıkardığı bütün hatları kendi yönetmeliğine aykırı bir şekilde ETUS'a veriyor. Aslında belediyenin minibüs çalışma yönetmeliğinde de belirtildiği gibi; 'Açılan hatlarla ilgili talep toplanır, talep fazlaysa bununla ilgili kura çekilir ve her hatta çalışacak araç sayısı belirlenir'. Ancak Edirne'de sadece ETUS varmış gibi davranılıyor. ETUS dediğimiz aslında bir sistem değil, ETUS eski Serhat Birlik Kooperatifi'nin isminin ETUS olarak değiştirilmesidir. İsmine de bakarsanız; Serhat Birlik ETUS Kooperatifi yazar” diye konuştu. 
“BELEDİYE TÜM MİNİBÜSÇÜLERE EŞİT DAVRANSIN”
Edirne'de belediyenin kendi ulaşım sistemi olmadığını da ifade eden Dilci; “Çünkü sistem dediğimiz şeyin, o bölgede o işi yapan herkesi kapsaması lazım. Biz 8 kişi ETUS haricinde minibüsçülük yapan ayrı bir kooperatifiz. Bizim daha önce Yıldırım, Yeniimaret'ten geçen ve Yeni Hastane'ye giden 5C numaralı bir hattımız vardı. Bu sistemle birlikte bu hat iptal edildi. Biz buna da karşıyız. Biz diyoruz ki Edirne'de bütün minibüsçülere Edirne Belediyesi eşit davransın. Bir diğer konu, bu hatlar ETUS'a bedelsiz veriliyor. Belediyenin herhangi bir kişiye bir şeyi bedelsiz vermesini doğru bulmuyoruz” şeklinde konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gazi İlkokulu kapatılmamalı
Kırkpınar'da son söz Bilim Kurulu'nda!
3 haftadır vaka yok
Öğretmenden büyük fedakarlık
65 yaşa 'hapis hayatı'
Bunun adı: vicdansızlık!
Sanal ortamda yarıştılar
T.C. EDİRNE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Proje ihalesini emekliliğinde gördü
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE