ANASAYFA
05 Temmuz 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Abidik gubidik işlerinden bıktık’
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Edirne'de katıldığı yeni üye kampanyası ve rozet takma töreninde, iktidarın PYD'yi iyi tanıdığını, liderini Ankara'da krallar gibi karşıladığını hatırlatarak, “Yani el verip imkan verdiklerini, bugün yok etmek için sınırı geçerek Suriye'de bir hareket yapıyorlar. Onun için geçmişte yapılan bu yanlışlarınızdan dolayı bir muhakeme yapıyor musunuz? Bu millete bir özür borcunuz yok mu?” diye sordu… ABD Başkanı'nın Türkiye'nin büyüklüğünü dikkate almadan her gün tweet attığını belirten Aydın, “Trump denen kişi bizimkisi ile dalga geçiyor. Her şeye rağmen orada yürüteceğin harekette de senin yanında olacağız ama senin abidik gubidik işlerinden bıktık” diye konuştu…
Haberin Yayın Tarihi: 14-10-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Abidik gubidik işlerinden bıktık’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Edirne'de katıldığı yeni üye kampanyası ve rozet takma töreninde, iktidarın PYD'yi iyi tanıdığını, liderini Ankara'da krallar gibi karşıladığını belirterek, “Yani el verip imkan verdiklerini, bugün yok etmek için sınırı geçerek Suriye'de bir hareket yapıyorlar. Onun için geçmişte yapılan bu yanlışlarınızdan dolayı bir muhakeme yapıyor musunuz? Bu millete bir özür borcunuz yok mu?” diye sordu. Bugünlerin Türkiye için önemli olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan. Aydın,  “Her şeye rağmen orada yürüteceğin harekette de senin yanında olacağız ama senin abidik gubidik işlerinden bıktık” diye konuştu.
İYİ Parti'nin toplu üye katılım töreni geçen Cumartesi günü parti önünde oluşturulan platformda gerçekleşti. İl Başkanı Ömer Demir, "Burada bulunan kalabalık milletimiz için demokrasi devletimiz için itibar insanımız için özgürlük birlikteliğidir. İktidara yürüyüşümüz hepimiz için hayırlı olsun. Bu güçlü Türkiye yürüyüşüdür. Birlikte başaracağız. Büyük Türk Milleti olarak başaracağız" dedi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın,  buradaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir defa da Edirne'den uyaran. Aydın, "İlk seçimde iki seksen uzanıp gidecekler. Bu haram imparatorluğu, tek adam düzeni son bulacak. 81 milyon için adalet arıyoruz" dedi. Bugünlerin Türkiye için önemli olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan. Aydın, "Bu millete bir özür borcunuz yok mu?" diye sordu ve şunları söyledi:
"BU MİLLETE BİR ÖZÜR BORCUNUZ YOK MU?"
"Bugünler aslında ülkemiz için önemli günler. Türk ordusu Suriye'de bir harekata girişti. Böyle bir dönemde biz İYİ Partililer olarak Salı günü bu konuda karar alınmamışken, genel başkanımız grup toplantısında televizyonlarda, Türk Ordusu böyle bir şeye kalkıştığı takdirde Türk Bayrağı'nın altında toplanacağını açıkladı. Bu aslında bizim olaya bakış açımızı gösteren olaydır. Bayrağımız, milletimiz, geleceğimiz söz konusu olduğunda her zaman devletimizin, milletimizin yanında duruş sergileyen bir siyasal hareketiz. Bu sürece böyle bakıp, şuan da ülkeyi yönetenlere böyle bir hareket konusunda destek verirken şunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz, çünkü onların öz eleştiri yapmaya ihtiyaçları var, aldıkları kararlar, uygulamaları sorgulamaya ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz. Bunu yapmadıkları ve yapamadıkları için, bedel ödeyen bir Türkiye manzarası ile karşı karşıyayız. Bu bedeller yerine getire getire bir türlü bitmiyor. Türk toplumu bugün böyle bir sıkıntı ile kaşı karşıya. Bugün Türk Ordusu Suriye'yi geçti, PKK ve PYD'yi çizecekleri sınır ötesine atmak için harekatta bulundu. Bu PYD'yi bu iktidarın iyi tanıdığını biliyoruz. 
Hatırlarsanız PYD'nin lideri Salih Müslüm, Ankara'ya geldi, bizimkiler kırmızı halıyı döşediler. Şimdi yok etmeye gittikleri PYD'nin liderini orada krallar gibi karşıladılar. El verdiler, destek oldular, yardım ettiler. Yani el verip imkan verdiklerini, bugün yok etmek için sınırı geçerek Suriye'de bir hareket yapıyorlar. Onun için geçmişte yapılan bu yanlışlarınızdan dolayı bir muhakeme yapıyor musunuz? Bu millete bir özür borcunuz yok mu?
FETÖ ile kol kola olan insanlar olarak hesap vermeniz gerekirken, bu milletin evlatlarını FETÖ'cü diyerek benzer suçlarla suçlayarak, bunu yaparken de Allah şahittir ki zerre kadar yüzünüzün kızarmadığını biz biliyoruz."
"TRUMP DENEN KİŞİ BİZİMKİSİ İLE DALGA GEÇİYOR"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderme yapan Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"Ordumuz Suriye'ye girdi Amerika'nın başkanı her gün bir Tweet atıyor, devletimizin büyüklüğünü dikkate almadan. Biz 3 kıtada at koşturup dünyaya hükmettiğimiz bir devlet geleneğimizi bir devlet gücümüzü dikkate almadan Trump denen kişi, bizimkisi ile dalga geçiyor. 'Sana verdiğim sınırın ötesine geçersen başına gelmedik kalmaz' diyor. Sayın Cumhurbaşkanı bu söz seni rahatsız etmedi anladık, ne konuştun bilmiyoruz. Amma damarlarında bir Türk kanı taşıyan insanlar olarak bir Amerika başkanının bu ülkenin cumhurbaşkanına aba altından sopa göstererek, senin kulağını çekmesi, seni bütün dünya milletlerinin önünde küçük düşürmesini bu ülkenin sevdalısı olan İYİ Partililer olarak  hazmedemeyiz, biz kabul edemeyiz. Korktuğun bir şey varsa, çekindiğin bir şey varsa bir ayıbın bir özrün varsa Allah şahit olsun ki bunu bile görmemezlikten geliriz. Çünkü bu milletin büyüklüğü karşısında dili çatallaşmış adeta tarihten gelen büyük devlet geleneğimiz ile alay edercesine konuşan Trump'a senin gücün yetmiyorsa biz inancımızla biz kararlılığımızla zamanı gelince adam gibi çıkmayı bilen insanlarız. İYİ Parti ve ailesi böyle insanlardan oluşuyor.
AYDIN, ERDOĞAN'A BİR HATIRLATMA DA EDİRNE'DE YAPTI
Sana bir hatırlatmada daha bulunalım. Sıkıştın mı iftira atmada üzerinize yok. Bunu bir gelenek hale getirdiniz, bunu yaparken bunu sıradanlaştırdınız. Öyle bir hale geldi ki siz sütten çıkmış ak kaşık. Orduyu yerle bir ettiniz kumpas davalarıyla aldatıldım dediniz. FETÖ'ya Türkiye'yi teslim ettiniz. Kandırıldık dediniz. Sizin hem aldatılmaya hem de kandırılmaya müsait olduğunuzu biz de öğrendik.   Şimdi seni bir defa daha uyarıyoruz bu Suriye meselesinde gizli kapaklı bir iş çeviriyor biz de bunu bilmiyorsak, bu sefer işin zordur. Biz de bunu sonun kadar takip edeceğimizi Türk milletinin bilmesi lazım. Çünkü el verdiğin birlikte hareket ettiğin ABD'nin bugün Ortadoğu da yürüttüğü planın bir parçası olduğunu sen 2004 yılında ilan ettin. Dedin ki ben büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım, 3 tane eş başkan var, biri İtalya, biri ben biri de Yemen'in başında olan. O gün bunu kabul etmek, bu coğrafya üzerinde kurulan yeni plan içinde sınır çekerek bir hat oluşturup onun arkasında da bir devletin kurulmasına imkan veriyor, bugün de bunu büyük bir gürültüyle üstünü kapamaya çalışıyorsan elimiz senin yakanda olacak. Bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız.     
"ABİDİK GUBİDİK İŞLERİNDEN BIKTIK"
Her şeye rağmen orada yürüteceğin harekette de senin yanında olacağız ama senin abidik gubidik işlerinden bıktık. Yalan üstüne yalan söylüyorsun bir söylediğin diğerini tutmuyor. Sana güvenme konusunda milletçe sıkıntılarımız var. Ne dedin de doğru çıktı onu sorguluyoruz."
"LALE DEVRİ ŞARTLARINDA YAŞIYORUZ"    
Türkiye'nin tarihin en büyük ekonomik krizi yaşadığını belirten Aydın, "Lale devri şartlarında yaşıyoruz" dedi ve devamla şöyle konuştu:
"Enflasyon rakamları 9'a düşmüş. Milletçe aptalız ya, yerse. Hangi 9? Rakamları gizleyerek halkın gerçeklerle yüzleşmesinin önüne geçemezsin. Vatandaşımız sabah kalkıyor açıyor doğalgazını, çayını yapacak kahvaltısı için doğalgaz zammı geliyor aklına, yüzde 60'a vurmuş ne 9'u? Çayı demleyecek iki defa zam yaptın yüzde 15, 15 yüzde 30, içine şeker atacak şekere zam yaptın 2 defa. Çayın tadını kaçırdın. Döndü masasına baktı, masadaki ekmek peynir süt hepsine sıradan zam gelmiş. Simide bile zam geldi. Fakir fukaranın en çok kullandığı. Dışarı çıktı minibüse binecek her birinin fiyatı arttı. Eve gitse elektriğe zam geldi, televizyon, çamaşır makinesi akla geldi elektriğe gelen zamlarla yatıp kalkıyor insanlar. Yani vatandaş belki de hayatının en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Sen bu sıkıntılı dönemde değil tasarruf etmek hiçbir şeyle meşgul değilsin. Cumhurbaşkanının şuan 13 tane uçağı var, sanki Türk Hava Yolları. Eskiden benim bakanlığım döneminde Süleyman Demirel'in bir uçağı vardı, onunla biner her yere giderdik. Şimdi 13 tane uçak. Saray üstüne saray doldu. Ankara'da oturduğu sarayı yaptığında kızmıştık, saray yavruluya yavruluya 3 katı büyüdü.  Ne kadar para harcandığını gizleyip söylemiyorlar. Bir lale devri şartlarında yaşıyoruz. 
"81 MİLYON İÇİN ADALET ARIYORUZ"
Bunu kabullenmemeliyiz. Hiçbir iktidar kendi döneminde dinimize bu kadar zarar vermemiştir. İlk seçimde iki seksen uzanıp gidecekler. Bu haram imparatorluğu, tek adam düzeni son bulacak. 81 milyon için adalet arıyoruz."
İYİ PARTİYE 61 KİŞİ KATILDI
İl Başkanı Ekrem Demir Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'a geleneksel el sanatlarından olan Edirnekâri tablosu takdim etti. Program İyi Parti'ye katılan 61 kişiye rozetlerinin takılmasıyla sona erdi.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE