ANASAYFA
14 Ağustos 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TÜKD'den minnet özlem ziyareti
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi, diğer şube üyeleri ve bursiyerlerle Anıtkabir, Atatürk ve Satranç Müzesi'ni topluca ziyaret etti…
Haberin Yayın Tarihi: 15-10-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TÜKD'den minnet özlem ziyareti

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Edirne Şubesi, diğer şube üyeleri ve bursiyerlerle Anıtkabir, Atatürk ve Satranç Müzesi'ni topluca ziyaret etti. Ankara şubesinin organizasyonu ile "Atatürk 'ün İzinde" programı çerçevesinde Ankara ziyaretine katıldıklarını belirten Edirne Şube Başkanı Vildan Yazıcı, "Atamızın huzurunda yerimizi aldık. O'na saygı, özlem ve minnetlerimizi sunduk" dedi.
TÜKD'nin aralarında Edirne'nin de yer aldığı 28 şubesi üye ve bursiyerleriyle Anıtkabir'de buluştu. Edirne Şube Başkanı Vildan Yazıcı ziyaret programına ilişkin şunları aktardı:
TÜKD ATAÜRK'ÜN İZİNDE 
"TÜKD Edirne Şubesi 28 şubesi ile birlikte 12 Ekim'de Anıtkabir'de Atatürk 'ün manevî huzurundaydı. Ankara şubesinin organizasyonu ile Atatürk'ün İzinde programı çerçevesinde, derneğimizin 28 şubesi üyeleri ve bursiyerlerimizin katılımı ile Atatürk 'ün manevî huzurunda saygı duruşu ile başlayan törenin akabinde Genel Başkanımız Hülya Yüksel anı defterini imzaladı ve şu ifadelere yer verdi:
"12 EKİM 2019 TÜKD ANITKABİR ANI DEFTERİ YAZISI"
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk,
Cumhuriyetimizin 96.kuruluş yılında Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği olarak Türkiye genelindeki 28 şube üyelerimiz ile sana, ilke ve inkılâplarına, Cumhuriyete olan bağlılığımızı sunmak için huzuruna geldik. Biz, Üniversiteli Kadınlar olarak yüksek ahlak değerlerine sahip Türk kadınının toplumun her seviyesinde bütünleşmeleri, yardımlaşmaları ve her alanda güçlü ve eşit konumda var olmaları için çalışmaya devam edeceğiz. 
70 yıl önce dönemin ilk Üniversite mezunu lider kadınları tarafından kurulan derneğimizi amaç ve hedeflerinden sapmadan ileri taşımak görevi 2019-22 dönem başkanı olarak bana ve yönetim kurulumuza verilmesinden duyduğumuz onuru sizinle paylaşmak isterim. Bugün huzurunuzda TÜKD ailesi olarak bulunuyor, size saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz."
Tören sonrası Atatürk Müzesi ve eski Genel Başkanımız Birten Gökyay'ın kendi vakıflarına ait olan dünyanın değişik yerlerinden yaklaşık 800 satranç takımının yer aldığı Satranç Müzesi gezildi.
Biz de Edirne şube yönetimi ve üyeler olarak kalabalık bir grupla Atatürk'ün huzurunda yerimizi aldık. O'na saygı, özlem ve minnetlerimizi sunduk.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gamze ve Gökhan'a mutluluklar
Şifayı su kabağında buldu
Saraçhane dökülüyor!
Kaptan geri döndü!
‘Köylünün daha nesini alacaksınız?’
Kuraklığa 'alternatif' proje
Trakya Birlik 137'nci
‘Gerekirse eğitime 1 yıl ara verilir’
Patates-soğan tarlada kaldı!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE