ANASAYFA
05 Temmuz 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİKAB'a 1,33 milyonluk bütçe
Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, EDİKAB olarak her ilçeye en az bir Katı Atık Eğitim Parkı açmayı hedeflediklerini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 22-10-2019 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİKAB'a 1,33 milyonluk bütçe

Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, EDİKAB olarak her ilçeye en az bir Katı Atık Eğitim Parkı açmayı hedeflediklerini söyledi. Gürkan, “Eğer bunu başarırsak Türkiye'de bir ilk olacak” dedi. 
Edirne Katı Atık Yönetimi Birliği'nin (EDİKAB) Ekim Ayı Olağan Toplantısı Edirne Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Recep Gürkan'ın başkanlığında toplandı. Edirne Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda 9 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı. 
Bir önceki toplantıya ait tutanağın oylanmasıyla başlayan toplantıda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Katı Atık Düzenleme Depolama ve Bertaraf Tesisleri bünyesindeki Edirne Katı Atık Yönetim Birliği Çöp Elektrik Üretim Tesisi 25 Kasım 2018 tarihinden bugüne elektrik üretmeye devam ettiğini söyledi. 
Gürkan, birlik bünyesinde her ilçeye en az bir Çevre Eğitim yada Katı Atık Eğitim Parkı yapmayı düşündüklerini söyledi. Gelecek kuşakların çevre konusunda ve çöp ayrışım konusunda eğitilmesi gerektiğini belirten Gürkan, “Bizim kuşak bunu kaçırdı ama gelecek kuşaklara bu eğitimi vermemiz gerekiyor. Bunu çok önemsiyoruz. Bunu başarabilirsek Türkiye'de bir ilk olacağız. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de bir birliğin bu anlamda atık eğitim tesisleri hiçbir yerde yok” dedi. 
Toplantıda ayrıca EDİKAB'a üyelik aidatının binde 6'dan binde 1'e düşürülmesi görüşüldü. Oylama öncesinde söz alan Başkan Gürkan, “Birliğimizin tüzüğünde, birlik gelirleriyle ilgili maddelerde değişiklik yapmak istiyoruz. Halihazırda tüzüğümüz gereği birlik üyelerinden, bir önceki yılın kesinleşmiş bütçesi üzerinden binde 6 oranında üyelik bedeli kesiliyor. Birlikte yapmış olduğumuz 29 yıllık sözleşme gereğince, artık üyelerimizin yatırım için pay ayırmasına gerek kalmadı. Bu nedenle 2019 cari yılı da dahil olmak üzere binde 6 olan üyelik aidat oranının, binde 1'e düşürülmesini Belediye Başkanı arkadaşlarımla birlikte öneriyoruz” ifadelerini kullandı; madde oy birliğiyle kabul edildi.  
2020 BÜTÇESİ 1 MİLYON 330 BİN TL
Daha sonra EDİKAB'ın 2020 yılı gelir ve gider bütçeleri belirlendi. 2020 yılı bütçesinin, gelir ve giderlerin denk olarak 1 milyon 330 bin TL olması kararlaştırıldı. Söz konusu madde de oybirliğiyle kabul edildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE