ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Cumhuriyet'in kardeşi!
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanından bir yıl sonra dünyaya gelen Yunanistan göçmeni ailenin çocuğu 96 yaşındaki Hüseyin Suiçmez, Edirne Merkez Orhaniye Köyü'nde gençlere taş çıkaran bir yaşam sürüyor… İkinci Dünya Savaşı sırasında 4 yıllık askerlik yapan, yaşamı boyunca 12 Cumhurbaşkanı gören 4 çocuk 18 torun sahibi Hüseyin Suiçmez, torununun torununu görmenin de mutluluğunu yaşıyor…
Haberin Yayın Tarihi: 22-10-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Cumhuriyet'in kardeşi!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanından bir yıl sonra dünyaya gelen Yunanistan göçmeni ailenin çocuğu 96 yaşındaki Hüseyin Suiçmez, Edirne Merkez Orhaniye Köyü'nde gençlere taş çıkaran bir yaşam sürüyor. 4 çocuk 18 torun sahibi Hüseyin dede torununun torununu görmenin de sevincini yaşıyor. Sağlığını ve zinde kalmasını ise sürekli çalışıp köyde doğal yaşama borçlu olduğunu söyleyen Hüseyin dede, "Çalışmak beni sağlıklı ve mutlu ediyor" dedi.
Edirne Merkez Orhaniye Köyü'nde yaşayan Hüseyin Suiçmez, elinde kazma kürek durmadan çalışıyor. 20 yaşından sonra bölgenin ağası bilinen kayınpederi İdris Hoca lakaplı İdris Çınar'ın yanına çırak olarak işe başlayıp hayatını merhume Hatice Çınar ile birleştiren Hüseyin dede Orhaniye Köyü'nde yaşamını sürdürüyor. 
“ELİMDE KAZMA KÜREK HEP ÇALIŞIRIM”
Elinde kazma kürek her gün çalışmaktan usanmayan azmi ve çalışmasıyla bilinen Hüseyin dede sağlıklı ve zinde kalmasını sürekli çalışmaya, doğal yaşama borçlu olduğunu belirtti. Yaşamı boyunca 12 Cumhurbaşkanı gören Hüseyin dede ayrıca şunları söyledi:
"Ben Yunanistan göçmeni bir ailenin çocuğuyum. 20 yaşına kadar Edirne'de yaşadım. Kimliğe göre 1924 doğumluyum ama 100 yaşında varımdır. İkinci Dünya Savaşı sırasında 4 yıllık askerlik yaptım ve Orhaniye Köyü'nde İdris Hoca lakaplı İdris Çınar'ın yanında çırak olarak işe başladım. İdris Hoca bölgenin ağasıydı ve merhum eşim Hatice Suiçmez ile evlendim. Firdevs Aydın, Müesser Banya, Mübeccel Şengül ve Mustafa Suiçmez adında üç kız bir oğlum 18 torunum var. Kızım Firdevs Aydın'ın kızı Mürvet Atan'ın kızı Gizem Özdemirel'in 2 yaşında Recep Eren Özdemirel adında torunumun torununu da kucaklamak beni ayrıca mutlu ediyor. Torunumun torununu da gördüm çok şükür. 
“TORUNUMUN TORUNUNU KUCAKLAMAK EN BÜYÜK MUTLULUĞUM”
Köyde doğal yaşamı, erken kalkmayı, doğal beslenmeyi, çalışmayı seviyorum. Bunlar beni hayata bağlıyor. Sağlıklıyım ve gözlüksüz gazetemi okuyabiliyorum. Bugüne kadar sadece dişlerimi yaptırdım ve apandisit ameliyatı oldum. Hiç bir sağlık sorunum yok. Yoğurdu çok tüketirim, çok çalışırım. Çalışmak güzel.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
Eğitimci babanın çağrısı
Öğrenciye 'emniyetli' servis
Şallı gazeteci gibi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama