ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kutlu Hoca'ya vefa
Trakya Üniversitesi'ne uzun yıllar hizmetleri olan ve Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği görevinden emekli olan Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun adı, Tıp Fakültesi Eğitim ve Seminer Salonu'na verildi…
Haberin Yayın Tarihi: 23-10-2019 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kutlu Hoca'ya vefa

Trakya Üniversitesi'ne uzun yıllar hizmetleri olan ve Tıp Fakültesi Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliği görevinden emekli olan Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun adı, Tıp Fakültesi Eğitim ve Seminer Salonu'na verildi. 
Rektör Yardımcılığı, Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığı ve Başhekimlik gibi idari görevlerde bulunan, Trakya Üniversitesi'nde Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalının kurulduğu 1983 yılından, emek-liliğe kadar geçen 35 yıllık dönemde Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun isminin Eğitim ve Seminer Salonu'na verilmesi nedeniyle bir tören düzenlendi. Törene, Trakya Üni-versitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ile Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri, akademis-yenler, çalışanlar, Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun yakınları ve öğrencileri katıldı. 
Trakya Üniversitesi bünyesindeki Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezinin Kurucu Müdürlüğünü de yaparak, özel eğitim gereksinimi olan birçok çocuğun rehabilite edilmesine öncülük eden Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu, adına düzenlenen eğitim ve seminer salonu açılışı öncesi, Tıp Fakültesi'nde bir dersliği dolduran meslektaşları, yakınları ve öğrencileri tarafından özel bir programla karşılandı. Yakınları programda Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun hayatından, eserlerinden ve çalışmalarından söz ederek anılarından bahsetti.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun özgeçmişini okumasının ardından kalıcı ve örnek bir davranışa imza attıklarını belirterek, Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'nun her zaman dillerde ve gönüllerde hatırlanmaya devam edeceğini vurguladı.
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu'ya duyulan vefadan dolayı adının çok amaçlı bir salona verilmesi ve günün anısına düzenlenen törenden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek sağlık ve tıp alanına katkıda bulunan kişilerin adını yaşatmada örnek uygulamaları her zaman desteklediklerini ifade etti. 
Prof. Dr. Ali Kemal Kutlu konuşmasında iyi başlangıçların tarihte çok görüldüğünün ama önemli olanın iyi bitirişler olduğunun altını çizerek “İnsan, hayatta yaptıklarıyla hatırlanır. Zor olan iyi insan olabilmek ve her şeye rağmen öyle kalabilmektir. Zamanı ne kadar iyi kullanmışsak, o kadar iyilikler ve güzellikler biriktirmişiz demektir. Bu tür törenler, uğurlananlar için oldukça hoş bir seda. İnsanların, hayatlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri, uğruna çaba ve emek verdikleri gayelerden ve yerlerden uzaklaşırken hatırlandığını bilmek, görmek derin manalar taşıyor. Üniversitem adına, meslektaşlarım adına bundan büyük mutluluk ve kıvanç duyduğumu belirtmek isterim. Hekimlik sevdasını aşıladığımız çocuklarımız bugün Türkiye'nin, belki de dünyanın dört bir yanında kök saldılar ve yeni filizler yetiştiriyorlar. Sizlerin de bu çabayı tüm samimiyetiniz ve içtenliğiniz ile sürdüreceğinize inancım tam.” ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Eğitimci babanın çağrısı
Öğrenciye 'emniyetli' servis
Şallı gazeteci gibi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama