ANASAYFA
24 Şubat 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Olmayan kadroya 6 tayin!
Edirne İl Özel İdaresi'nde görev yapan iki İnşaat Mühendisi, iki Mimar, bir Jeoloji Mühendisi ve bir İnşaat Teknikeri'nin kadro ve görev tanımlarının bulunmadığı Keşan ve Enez İlçe Özel İdare Müdürlüklerine görevlendirildiği ileri sürüldü… TMMOB Edirne İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yılmaz Eren tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Beşi kadın meslektaşlarımızın ilçelerde görevlendirilmeleri tarafımızca yargısız infaz yapılarak 'cezalandırma ve sürgün' olarak anlaşılmaktadır” denilerek yanlıştan bir an önce dönülmesi talep edildi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-10-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Olmayan kadroya 6 tayin!

Edirne İl Özel İdaresi'nde görev yapan iki İnşaat Mühendisi, iki Mimar, bir Jeoloji Mühendisi ve bir İnşaat Teknikeri'nin kadro ve görev tanımlarının bulunmadığı Keşan ve Enez İlçe Özel İdare Müdürlüklerine görevlendirildiği ileri sürüldü. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Edirne İl Koordinasyon Kurulu, 5'i kadın olan meslektaşları hakkında herhangi bir soruşturma açılmadığını belirterek, “Beşi kadın olan meslektaşlarımızın İlçelerde görevlendirilmeleri tarafımızca yargısız infaz yapılarak  'cezalandırma ve sürgün' olarak anlaşılmaktadır” dedi.
TMMOB Edirne İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Yılmaz Eren tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Mimar, Mühendis ve Tekniker meslektaşlarımızın yanın-dayız” denilirken şunlara yer verildi:
“Edirne İl Özel İda-resi'nde görev yapan iki İnşaat Mühendisi, iki Mimar, bir Jeoloji Mü-hendisi ve bir İnşaat Teknikeri Meslektaşımız;  istemleri olmadan, mevzu-ata aykırı olarak Keşan, Enez gibi uzak ilçelere görevlendirilmişlerdir.
Yapılan değerlendir-mede, bu atamaların İlçe Özel İdare Müdürlüklerinin görev, yetki, sorumluluk ve çalışma düzenine ilişkin usul ve esaslarına aykırı olduğu, bu ilçelerde kadro ve görev tanımlarının bulunmadığı görülmektedir.
Meslektaşlarımız hakkında bir soruşturma açılmamıştır. Merkezde ihtiyaç olduğu halde ve zaten il bütününde görev ve sorumluluklarını yürüttükleri halde, beşi kadın olan meslektaşlarımızın İlçelerde görevlendirilmeleri tarafımızca yargısız infaz yapılarak  'cezalandırma ve sürgün' olarak anlaşılmaktadır. 
Mesleki çalışmalarının yanı sıra çocuk bakımı, annelik, hasta bakımı gibi sorumlulukları da bulunan 5 kadın meslektaşımızın istekleri dışında ilçelere gönderilmesi ayrıca  'ayrımcılık' olarak görülmüştür.
İl Özel İdaresindeki bazı yöneticilerin etik olmayan biçimde, ufak sorunları bahane ederek kendi hatalarını örtmek için meslektaşlarımıza 'mobbing' uyguladıkları, baskı ve psikolojik şiddet kurdukları, Valilik Makamını da yanlış bilgilendirdikleri anlaşılmaktadır
TMMOB, Mesleki demokratik kitle örgütü olarak emekten ve halktan yanadır. İnsan hakları ihlallerine karşıdır, insanlık onurunun korunmasından yanadır. Üyesinin, meslektaşının ve halkın çıkarlarını korumakla sorumludur. 
TMMOB Edirne İKK olarak bu haksız uygulamanın durdurulmasını, yanlıştan bir an önce dönülmesini talep ediyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Özer Sezer Susesi vefat etti
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Nöbetçi Eczaneler
Mimar Sinan'dan lider geçti
MİMAR SİNAN'DA ADALETSİZ OYUN
Uzunköprü Atatürk Ortaokulu yarı finalde
Adı üstünde Halk Eğitimi
ADD kurucusunu andı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE