ANASAYFA
04 Haziran 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Sütte destek seçime kadarmış’
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yerel seçimlerde çiğ süt destekleme primlerini litre başına 10 kuruştan 25 kuruşa çıkardığını, oysa şimdi tekrar 10 kuruşa, üstelik Mayıs ayından itibaren düşürdüğüne dikkat çekerek, “Üretiminde düşüş var, sütte daha fazla destekleme yapmanız gerekirken siz destekleri keserek çiftçinin üretmesini engelliyorsunuz” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 08-11-2019 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Sütte destek seçime kadarmış’

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yerel seçimlerde çiğ süt destekleme primlerini litre başına 10 kuruştan 25 kuruşa çıkardığını, oysa şimdi tekrar 10 kuruşa, üstelik Mayıs ayından itibaren düşürdüğüne dikkat çekerek, “Üretiminde düşüş var, sütte daha fazla destekleme yapmanız gerekirken siz destekleri keserek çiftçinin üretmesini engelliyorsunuz” dedi.
Milletvekili Gaytancıoğlu,  TBMM'de çiğ süt destekleme primlerini gündeme getirdi. Türkiye'de süt üretimi ve tüketiminin düştüğüne vurgu yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu bunun ekonomik kriz ile yaşanan yoksullaşma ve hayvancılıktaki gerilemenin en net göstergesi olduğunu belirtti.
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yerel seçimlerde çiğ süt destekleme primlerini litre başına 10 kuruştan 25 kuruşa çıkardığını oysa şimdi tekrar 10 kuruşa, üstelik Mayıs ayından itibaren düşürdüğüne, dikkat çeken CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu AKP'nin seçimden seçime yurttaşı, her zaman yandaşı düşündüğünü ifade etti. 
Üretmeyen, vatandaşını sağlıklı ve güvenilir bir şekilde besleyemeyen bir yönetim anlayışının kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Tarım Bakanlığı çiftçiyi üzmeye, alın terinin karşılığını vermemeye, çiftçiyi üretimden soğutmaya devam ediyor. Hatta çiftçiyi kandırıyor. Yerel seçimler öncesi çiğ süt destekleme primi litre başına 10 kuruştan 25 kuruşa çıkarıldı. Hatta bunu müjde diye açıkladılar. Şimdiyse bütçede para yok gerekçesiyle yeniden 10 kuruşa düşürdüler. Hükûmet yandaşı olan herkese para buluyor, çiftçiye gelince yok diyorlar. Büyük küçük bütün şirketlerin borçları erteleniyor, yapılandırılıyor; çiftçiye gelince borçlar ertelenmiyor, yapılandırılmıyor, destekler geç ödeniyor.”
Çiftçinin isyanını sağır sultanın duyduğunu ancak AKP'nin duymadığını söyleyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Her gün söyleye söyleye öğrendik ki hele şükür 2018 buzağı ve tohumluk destekleri ödenecekmiş. Peki, geç ödeme için çiftçiye ekstra bir ödeme yapmayı düşünüyor musunuz? Artık iyice belli oldu. Çiftçinin üretmemesini ve köyünü terk edip göç etmesini istiyorlar. Hâlbuki süt üretiminde düşüş var, sütte daha fazla destekleme yapmanız gerekirken siz destekleri keserek çiftçinin üretmesini engelliyorsunuz” dedi
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kredi Kullanırken Hayat Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?
Zevke Uygun Kol Saatleri
Forexi Öğrenmek Ücretli mi?
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE