ANASAYFA
31 Mayıs 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Delege seçimlerine boykot çağrısı
Edirne CHP Taban Hareketi, parti içerisinde yıllardır yaşanılan sıkıntı, demokrasinin yerleşmemesi, üyelerin büyük bir kısmının kurumdan beslenen ve bu nedenle kuruma biat eden kişilerden oluşması nedeniyle partiyi Edirne'de gittikçe güç kaybeden, güven kaybeden, proje üretmeyen bir yapıya dönüştürdüğünü belirterek, yapılacak delege seçimlerini bu yüzden boykot ettiklerini açıkladı…
Haberin Yayın Tarihi: 08-11-2019 07:58
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Delege seçimlerine boykot çağrısı

Edirne CHP Taban Hareketi, parti içerisinde yıllardır yaşanılan sıkıntı, demokrasinin yerleşmemesi, üyelerin büyük bir kısmının kurumdan beslenen ve bu nedenle kuruma biat eden kişilerden oluşması nedeniyle CHP'yi Edirne'de gittikçe güç kaybeden, güven kaybeden, proje üretmeyen bir yapıya dönüştürdüğünü belirterek, bu yüzden yapılacak delege seçimlerini boykot ettiklerini açıkladı.
Edirne CHP Taban Hareketi'nden “Edirne'nin duyarlı CHP 'ye oy veren ve CHP üyesine çağrımızdır” denilerek yapılan açıklama şöyle:
“Bizler, CHP üyesi olarak yakında yapılacak delege seçimlerini boykot ediyoruz. Ülkemizde yönetimi elinde bulunduran AKP iktidarı eğitimde, ekonomide, sağlıkta, tarımda tüm sosyal yaşamda ülkeyi iflas noktasına getirmiştir. Ülkenin iflastan kurtulması ve dünya nezdinde saygın bir ülke olması anlamında ülkede ve Edirne'de duyarlı insanlara bu yaşanılan sürece müdahale etmesi ve şehrimizi çağdaş, demokratik, bağımsız bir ülke haline getirmesi için büyük görevler düşmektedir.
Ülkemizde yoğun bir anti demokratik, adaletsiz, özgürlüklerin olmadığı en ufak hak taleplerin bile yerine getirilmediği bir dönemi yaşıyoruz.
CHP'nin bu kaostan kurtaracak projeler üretmesi gerekiyor. Bunun için genel merkezin seçilmiş milletvekillerinin, belediye başkanlarının, il genel meclis üyelerinin, il örgütlerinin gece gündüz demeden ülkemizde ve şehrimizde doğru projeler üretmek için samimi olarak çalışması gerekiyor. Bunu başarabilmek için öncelikle CHP de adaletin, demokratik bir yapının ve özgürlüklerin olması gerekir.
Şehrimizde parti içerisinde yıllardır yaşanılan sıkıntı, demokrasinin yerleşmemesi, üyelerin büyük bir kısmının kurumdan beslenen ve bu nedenle kuruma biat eden kişilerden oluşmasıdır. Bu da Edirne'de CHP'ni gittikçe güç kaybeden, güven kaybeden, proje üretmeyen bir yapıya dönüştürmüştür. Bu yüzden yapılacak delege seçimlerinin CHP Taban hareketi olarak boykot ediyoruz.
Biz, düşünen proje üreten, konusunda uzman olan, liyakat sahibi başarılı insanların partiye üye olmasını istiyoruz. Biz, hiçbir kişisel beklentisi olmayan yaşadığı şehre değer katmayı ilke edinmiş ve daha çağdaş bir ülke yaratma hayali, hedefi olan insanları aynı hedef etrafında birleştirmeyi amaçlıyoruz. Biz, parti yönetimlerinin, bu nitelikte olan Üyelerden oluşturulması gerektiğine inanıyoruz. 
Hedeflerimiz var, hayallerimiz var! başarmak için inancımız var! Herşeyin çok güzel olması için çok çalışmamız gerekiyor.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE