ANASAYFA
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Dualar Atatürk ve şehitler için
Edirne'de, 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği tarafından, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81'inci yıldönümü ve tüm şehitler anısına Eski Cami'de mevlit okutuldu… 
Haberin Yayın Tarihi: 09-11-2019 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Dualar Atatürk ve şehitler için

Olgay GÜLER
Edirne'de, 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği tarafından, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81'inci yıldönümü ve tüm şehitler anısına Eski Cami'de mevlit okutuldu.
Eski Cami'de okutulan mevlit öncesi Dernek Başkanı Veysel Güner açıklama yaptı. Mustafa Kemal Atatürk, gaziler ve şehitler için ne yapılsa az olduğunu söyleyen Güner; “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir” sözünü dile getiren Atatürk'e 15 Temmuz'da olduğu gibi canımız pahasına sadık kalacağımızı ve Cumhuriyeti onun döneminde de var olan ve şiddetle karşı çıktığı mandacı, himayeciler ile harici düşmanlara karşı sadakatle savunacağımızı belirtmek isterim” dedi. 
“ATATÜRK ÜLKEYE UMUT OLDU, UFUK OLDU”
Mutlu, gururlu ve onurlu olduğunu söyleyen Güner; “Mutluyum, gururluyum ve onurluyum. Atamız, şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Bugün onlara edilen dualar kabul olsun inşallah. Merhum Akif'in de bahsettiği gibi “Eski Dünya, Yeni Dünya, bütün akvam-ı beşer” in hayâsızca saldırdığı bir ortamda Atatürk; Umut olmuş, ufuk olmuş, bu akına ayrı ayrı karşı koyan vatan evlatlarını birleştiren güç olmuştur. Ülkü olmuş, Cumhuriyeti kurmuştur” diye konuştu. 
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”
Vatanı ne pahasına olursa olsun savunmak için hazır olduklarını da kaydeden Güner; “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir sözünü dile getiren Atatürk'e 15 Temmuz'da olduğu gibi canımız pahasına sadık kalacağımızı ve Cumhuriyeti onun döneminde de var olan ve şiddetle karşı çıktığı mandacı, himayeciler ile harici düşmanlara karşı sadakatle savunacağımızı belirtmek isterim. Atam! Sen rahat uyu. Türkiye Cumhuriyeti oynanan tüm oyunlara, iç ve dış düşmanlara rağmen ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE