ANASAYFA
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Özlem ve saygıyla anıyoruz
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  ebediyete intikalinin 81'inci yıldönümü anma programı yarın gerçekleştirilecek…
Haberin Yayın Tarihi: 09-11-2019 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Özlem ve saygıyla anıyoruz

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  ebediyete intikalinin 81'inci yıldönümü anma programı yarın gerçekleştirilecek. Türk Ulusu Ulu Önder Atatürk'e olan bağlılığını bir defa daha gösterip, özlem ve saygıyla anacak. 
7'den 70'e yarın Türk Ulusu, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yarın özlem ve saygıyla bir defa daha anacak. Anma programı yarın sabah saat 08.55'te Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve törenden 48 saat önce Valilikten izin alan kurum ve kuruluşlar çelenklerini verilecek komutla anıta sunacak. Tüm resmi, özel kurum ve kuruluşlar bayraklarını saat 09.05'ten itibaren güneşin batışına kadar yarıya indirecek. Saat 09.05'te saygı duruşuna geçildiği an iki dakika süre ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ile fabrikalar sirenlerini çalacak. Resmi ve tüm özel araçlar sirenlerini veya klaksonlarını çalacak. Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulacak. İstiklal Marşı'nın ilk kıtasında bayraklar, Garnizon Komutanlığı tarafından görevlendirilecek bir subay gözetiminde yedi er hızla göndere bayrak çekilecek, ikinci kıtasında ise yavaş yavaş yarıya indirilecek. 
Atatürk Anıtı önündeki törenin öncesinde ve törenin bitimini takiben 'Atatürk'ün 10.Yıl Yıl Nutku' belediye hoparlöründen yayınlanacak, törene katılanlar Belediye binasındaki Atatürk Odası'nı ziyaret edecek. Saat 09.45'te Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonu'nda uygulanacak olan anma programına geçilecek. 
Program saygı duruşunda bulunulması ile başlayacak. Bu sırada Atatürk'ün 10. Yıl Nutku banttan yayınlanacak. İstiklal Marşı söylenecek ardından günün anlam ve önemli ile Atatürk'ün asker ve lider kişiliği hakkında konuşma, Garnizon Komutanlığı tarafından görevlendirilen bir subay tarafından yapılacak. 
ATATÜRK YAŞIYOR
Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri ve Müzik Öğretmenleri ile Resim Öğretmenlerinin yönetiminde 'Atatürk Yaşıyor' adlı programın seslendirilmesiyle bu alandaki anma programı sona erecek. 
Yarın saat 09.25'te Atatürk Anıtı önünden başlayarak Karaağaç Lozan Anıtı'nda sona erecek Atatürk'ü Anma Bisiklet Turu gerçekleştirilecek. 
Yarın saat 14.00'te Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürlüğü hizmet binasında Atatürk'ü Anma Özel Konseri verilecek. 
Yarın İl Halk Kütüphanesi'nde açılacak Atatürk konulu kitap sergisi 16 Kasım tarihine kadar gezilebilecek. 
Yarın 13.30 - 16.30 saatlerinde Saraçlar Caddesi'nde (yağış halinde Devecihan Kültür Merkezi'nde)10 Kasım ve Atatürk konulu fotoğraf sergisi düzenlenecek.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE